Najnowsze

Najnowsze

Ziobro ma za długi język?

- Były minister sprawiedliwości podał pewne okoliczności wymagające weryfikacji - mówi "Rzeczpospolitej" rzecznik płockiej prokuratury Iwona Śmigielska-Kowalska. Prokurator potwierdziła, że śledczy badają, czy były minister nie popełnił przestępstwa. Zbigniew Ziobro miał powiedzieć zbyt wiele, kiedy zrzekł się immunitetu.

Energię czerpią z cmentarza

Gdzie można wybudować elektrownię słoneczną, kiedy brakuje na to miejsca? Władze miasta Santa Coloma de Gramenet koło Barcelony problem wolnej przestrzeni rozwiązały szybko i budowę elektrowni słonecznej skierowały na teren... jednego z cmentarzy.

"Czekamy na wyjaśnienia"

Sobota, 22 listopada 2008 r. - Nie mamy potwierdzonej informacji, że strzały oddali żołnierze rosyjscy, zaprzeczyły temu władze Federacji Rosyjskiej - mówi rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Tymczasem szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak w "Magazynie 24 godziny" zapowiadał: - Powinniśmy żądać wyjaśnień od Rosji. To jest dla mnie poza sporem.

Koniec wsi w mieście

Prawie 30 proc. terenów w Warszawie to grunty rolne. Od stycznia w miastach takie tereny mają zniknąć. Czy będzie boom inwestycyjny? Niekoniecznie, ale grunty stanieją – mówią "Życiu Warszawy" deweloperzy.

Po roku rządów Tusk wyjeżdża na Wyspy

Donald Tusk rok po objęciu rządów wraca do Wielkiej Brytanii, gdzie odniósł sukces. Tysiące pracujących tam Polaków poparło go w wyborach. I tak samo jak poprzednio premier będzie ich zachęcał do powrotu do kraju - pisze "Dziennik".

Polska potęgą w transferach

Masowe wyjazdy Polaków za granicę poprawiają nasz deficyt na rachunkach obrotów bieżących, który już teraz osiągnął wysoki poziom 5 proc. - pisze gazeta "Parkiet".

Dla rencistów liczy się data

Tylko do 31 grudnia 2008 r. ZUS będzie przyznawał renty z tytułu niezdolności do pracy na podstawie obecnie obowiązujących zasad - pisze "Gazeta Prawna".

Ziobro powiedział za dużo?

Były minister Zbigniew Ziobro zarzuca płockiej prokuraturze celowe zwlekanie z zakończeniem jego sprawy, dotyczącej akt mafii paliwowej. Tymczasem sam, zrzekając się immunitetu, powiedział w Sejmie więcej, niż wiedzieli śledczy - pisze "Rzeczpospolita".

"Walczmy o katolickie wartości w szkołach"

Kardynał Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego Stolicy Apostolskiej, powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że katolickie szkoły i uczelnie mają dla świata ogromną wartość.

Gazowy kolos śle córki na giełdę

Dziś są zbyt małe, ale za dwa lata będą skonsolidowane. Przed spółkami zależnymi PGNiG pojawia się wizja upublicznienia - pisze "Puls Biznesu".

Świat znów spojrzał na Gruzję

Zagraniczne media nie mogły nie zauważyć niedzielnego incydentu w Gruzji z udziałem prezydentów Polski i Gruzji - Lecha Kaczyńskiego i Micheila Saakaszwilego. Większość z nich odnotowała, że strzały padły z terytorium Osetii Płd., inne podkreśliły, że prezydenci o całe zdarzenie oskarżyli stronę rosyjską.

"Czekamy na wyjaśnienia"

- Nie mamy potwierdzonej informacji, że strzały oddali żołnierze rosyjscy, zaprzeczyły temu władze Federacji Rosyjskiej - mówi rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Tymczasem szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak w "Magazynie 24 godziny" zapowiadał: - Powinniśmy żądać wyjaśnień od Rosji. To jest dla mnie poza sporem.

Polko: Gdyby chciano zabić, mielibyśmy ofiary

Były dowódca jednostki GROM gen. Roman Polko jest przekonany, że niedzielny incydent w Gruzji nie był zamachem terrorystycznym. Inny były żołnierz GROM pułkownik Krzysztof Przepiórka jest zdania, że incydent w Gruzji był wyreżyserowany. Świadczyć miałoby o tym wysłanie dziennikarzy na czoło kolumny.

To osetyjskie KGB zatrzymało konwój

Południowoosetyjscy pogranicznicy nie przepuścili na teren Osetii Południowej konwoju prezydentów Gruzji i Polski - poinformował w niedzielę dziennikarzy szef KGB Osetii Południowej Boris Attojew. Wcześniej Gruzja oskarżyła rosyjskich żołnierzy o oddanie strzałów do konwoju wiozącego prezydentów Polski i Gruzji.

Po co ekshumować Sikorskiego?

- Ekshumacja szczątków generała Sikorskiego pozwoli rozstrzygnąć trzy kwestie: po pierwsze czy to rzeczywiście ciało generała, po drugie jakie były przyczyny jego zgonu, i po trzecie czy można na tej podstawie snuć jakieś dalsze hipotezy - mówił w TVN24 historyk Andrzej Ajnenkiel.

Dziewczyny biją

Damska rączka w bokserskiej rękawicy – to chyba symbol nadchodzących czasów. Czasów, w których dziewczyny umawiają się na kibolskie ustawki i leją tak, że interweniuje policja. Dwa przykłady z mijającego tygodnia.

Kalifornia w ogniu

Lotnicze zdjęcie Kalifornii pokazuje tylko fragment dramatu, jaki od kilku dni rozgrywa się w tym stanie pustoszonym przez szalejące pożary. Sytuacja wciąż jest daleka od opanowania – nawet znany z mocnych nerwów gubernator Schwarzenegger mówi: to jest piekło.

Ukraińskie problemy z Euro

Bardzo gorąco zrobiło się znów wokół przygotowań do EURO 2012. Tym razem za sprawą Ukrainy, której rząd rozwiązał Agencję odpowiedzialną za przygotowania do Mistrzostw. Tak – rozwiązał Agencję. Pytanie więc, kto imprezę przygotowuję – i czy ktokolwiek.

Piraci

Teraz o piratach, którzy w Polsce stali się tematem numer – no, numer trzy – odkąd okazało się, że na pokładzie porwanego u wybrzeży Somalii supertankowca jest dwóch Polaków – w tym kapitan. Bandyci chcą dwudziestu pięciu milionów dolarów okupu, bo to co wpadło im w ręce to pływająca wyspa skarbów.

Prezydent Kaczyński apeluje o pomoc dla Gruzji

Prezydent Lech Kaczyński apeluje do NATO i Unii Europejskiej o zajęcie się sprawą konfliktu na Kaukazie. - Zanim nie będzie za późno, dzisiaj jeszcze nie jest, ale jutro może być - mówił prezydent w kilkadziesiąt minut po ostrzelaniu konwoju, którym jechał wraz z prezydentem Saakaszwilim w Gruzji.

Rosja i USA rozmówią się w sprawie tarczy

Rosja i USA odbędą w grudniu konsultacje na temat tarczy antyrakietowej - to według agencji ITAR-TASS wynik kuluarowych rozmów podczas szczytu krajów forum Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC), który odbywa się w Peru.

Polak przemycał Irakijczyków w szynce?

Pięciu nielegalnych imigrantów z Iraku zostało zatrzymanych przez brytyjską służbę graniczną w czasie kontroli polskiej ciężarówki wiozącej do Wielkiej Brytanii szynkę - donosi tygodnik "Sunday Mirror".

Niemieccy agenci oskarżeni o atak na placówkę UE

Trzej Niemcy, zatrzymani w Kosowie w związku z napaścią na przedstawicielstwo UE, to agenci Federalnej Służby Informacyjnej (BND) - podaje w najnowszym wydaniu tygodnik "Der Spiegel". Zarówno władze w Berlinie jak i w Prisztinie nie komentują tych doniesień.

Brytyjska policja sparaliżuje

Brytyjski MSW wyasygnował 8 mln funtów na wyposażenie policji we wszystkich regionach w paralizatory. Do tej pory mogły posługiwać się nimi tylko wybrane jednostki upoważnione do posługiwania się bronią palną - donosi brytyjski tygodnik "The Sunday Times".

Groźny wybuch gazu w Piszu

Jedna osoba została ranna po wybuchu gazu, do którego doszło w niedzielę w domu jednorodzinnym w Piszu (Warmińsko-Mazurskie). Najprawdopodobniej przyczyną wybuchu był ulatniający się gaz z nieszczelnej butli gazowej.

Abbas zarządzi wybory?

Jeśli do końca roku nie uda mi się porozumieć z radykalnym ugrupowaniem Hamas, rozpiszę wybory prezydenckie i parlamentarne - zapowiada prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas.