Najnowsze

Najnowsze

Ilu bezrobotnych przybędzie do końca roku?

Bankowcy przewidują rekordowe, 16,5-procentowe bezrobocie na koniec tego roku - znacznie wyższe od prognozowanego przez rząd. Według "Dziennika" ich oceny wcale nie muszą być chybione.

Pierwszy prywatny szpital powstaje w Warszawie

Na przełomie maja i czerwca pierwszych pacjentów przyjmie prywatna lecznica Medicover. Miesięczny abonament dla 30-latki z dostępem do wszystkich szpitalnych usług ma kosztować 300 zł - zapowiada "Życie Warszawy".

Rośnie strach przed kryzysem

Po raz trzeci "Gazeta Wyborcza" zapytała Polaków "Jak na kryzys reagują twoi znajomi, przyjaciele?". Sondaż wykazuje, że obawy rosną.

Tusk prowadzi w sondażu prezydenckim

W najnowszym sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej" pierwsze w prezydenckim rankingu tradycyjnie już zajmuje premier Tusk. W lutym głosowałoby na niego 30 proc. respondentów - 1 pkt procentowy więcej niż w grudniu.

Na Ukrainie strają sie o Karte Polaka

Młodzi Polacy z Ukrainy sprawdzają archiwa i rodzinne pamiątki w poszukiwaniu korzeni. Chcą zdobyć Kartę Polaka, bo ona pozwala na swobodny przyjazd i pracę w Polsce - pisze "Metro".

U Chaveza biją Żydów

Czy nasilenie się antysemityzmu w Wenezueli to wina prezydenta tego kraju, Hugo Chaveza? Tak uważają miejscowi Żydzi, którzy po raz kolejny stali się ofiarami ataku. Tym razem nieznani sprawcy rzucili w czwartek wieczorem granatem w centrum społeczności żydowskiej w Caracas. W ataku nikt nie ucierpiał.

Gronkiewicz-Waltz: Zamrozić płace budżetówce

Czwartek, 26 lutego Polski rząd stoi przed koniecznością szukania nowych oszczędności, bo musi przekonać Unię Europejską, że jest gotowy do przyjęcia unijnej waluty. Gdzie ich szukać? - Można zamrozić płace w budżetówce - mówiła w "Magazynie 24 godziny" Hanna Gronkiewicz-Waltz. A główny ekonomista BCC stwierdził, że dotychczasowe oszczędności polskiego rządu nie wystarczą, żeby sprostać unijnym wymaganiom. - Prawdziwych oszczędności budżetowych jest tylko kilka miliardów - tłumaczył Stanisław Gomułka.

"Kropka nad i" 26.02

Czwartek 25 lutego - Gdybyśmy zwiększyli deficyt, tak jak chce tego PiS, to obsługa tego długu skonsumowałby korzyści. A PiS tego nie rozumie. No ale jak się jest finansowym analfabetą, to się z takimi propozycjami wychodzi - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 minister finansów Jacek Rostowski. Podkreślił też, że data wejścia do euro w 2012 roku nigdy nie była dogmatem.

Amerykanie dalej chcą wojny

Zdecydowana większość amerykańskiego społeczeństwa - 64 procent - popiera zapowiedziane przez prezydenta Baracka Obamę wysłanie dodatkowych 17 tysięcy żołnierzy do Afganistanu. Wynika tak z najnowszego sondażu dziennika "Washington Post" i telewizji ABC News.

Jeden żywiciel to kłopoty

Kilkunastu polskim miastom, uzależnionym od jednego, dotkniętego kryzysem pracodawcy, grozi drastyczne załamanie lokalnego rynku pracy - alarmuje "Rzeczpospolita".

Kaczyński daleko za Tuskiem

Prezydent Lech Kaczyński nie ma co liczyć na reelekcję. Przynajmniej w świetle najnowszego sondażu prezydenckiego, w którym pierwsze miejsce tradycyjnie już zajmuje premier Donald Tusk. Powodów do zadowolenia nie będzie mieć jednak Kazimierz Marcinkiewicz, który spadł z trzeciej lokaty.

Frasyniuk chciałby "trzasnąć w pysk" w Sejmie

- To jest skandal, to jest chamstwo – grzmiał w "Faktach po Faktach" Władysław Frasyniuk. Były opozycjonista zdenerwował się na czwartkowe wystąpienie w Sejmie obrońców przywilejów emerytalnych byłym funkcjonariuszom służb PRL. A dokładniej na zaproszonego do Sejmu przez Lewicę pułkownika SB Wiesława Poczmańskiego, który powiedział by "do cholery pokazać mu tego, któremu wyrywano paznokcie".

Rosną koszty ubezpieczenia od bezrobocia

Ubezpieczyciele oferujący polisy chroniące przed skutkami utraty pracy (chodzi np. o niemożność spłaty rat kredytu hipotecznego) już zaczęli podwyższać ich ceny ze względu na rosnące bezrobocie, a więc i szkodowość - pisze "Parkiet".

Gdzie grozi największe bezrobocie?

Kilkunastu polskim miastom, uzależnionym od jednego, dotkniętego kryzysem pracodawcy, grozi drastyczne załamanie lokalnego rynku pracy - alarmuje "Rzeczpospolita".

Najbardziej boimy się piratów... drogowych

Przede wszystkim brawurowo jeżdżących kierowców - wynika z badań przeprowadzonych w styczniu 2009 r. na zlecenie Komendy Głównej Policji, w których wzięło udział 17 tys. osób. "Rzeczpospolita" dotarła do wyników tych badań.

W Krakowie powstanie Centrum Rozwoju Leków

Kraków wzbogaci się o pierwsze w Polsce akademickie Centrum Rozwoju Leków. Będą w nim prowadzone badania w zakresie farmakologii naczyń krwionośnych. Z nowych, oryginalnych receptur leków będzie mógł korzystać przemysł – pisze "Dziennik Polski".

Emerytura za pracę w USA

Polsko-amerykańska umowa umożliwiająca uzyskanie emerytur i rent przez osoby, które zbyt krótko pracowały zarówno Polsce, jak i w USA, żeby uzyskać świadczenia w jednym z tych krajów, wejdzie w życie 1 marca - zapowiada "Gazeta Prawna".

Amerykanie nazwali Polskę "nazistowską"

Wychodzący w Kalifornii dziennik "San Francisco Chronicle" opublikował w czwartek list ambasadora RP w USA Roberta Kupieckiego, protestującego przeciw zamieszczeniu w tytule jednego z artykułów określenia "nazistowska Polska".

Polka startuje w irlandzkich wyborach

Miejscowa prasa zachwyca się 26-letnią Annę Michalską, która startuje w lokalnych wyborach w irlandzkim mieście Kilkenny. - Ona może wnieść powiew uroku do samorządu - twierdzi miejscowa gazeta. Czy Polka zdobędzie uznanie w oczach irlandzkich wyborców i będzie pierwszym zagranicznym samorządowcem w mieście Kilkenny? Przekonamy się o tym w czerwcu.

Wandale starsi od prawdziwych Wandali

Archeolodzy irlandzcy badający neolityczny grobowiec w Knowth odkryli napisy, które - jak uznają - są dziełem prehistorycznych chuliganów. O nietypowym odkryciu poinformował sam minister ochrony środowiska i dziedzictwa narodowego John Gormley.

Premier: J. Kaczyński przeszkadza prezydentowi

- Najwyższy czas powiedzieć Jarosławowi Kaczyńskiemu, by nie przeszkadzał - uznał Donald Tusk. Premier nie miał wątpliwości, że największą przeszkodą w porozumieniu rządu z prezydentem w sprawie wprowadzenia euro jest prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Prezydent rozważy skargę na nową ordynację"

Czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się najprawdopodobniej według obecnej ordynacji wyborczej. Minister Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta, podkreślił, że rządowy projekt nowej ordynacji budzi wątpliwości natury konstytucyjnej i Lech Kaczyński będzie poważnie rozważał skierowanie go do Trybunału Konstytucyjnego.

Biskup przeprasza, ale nie wycofuje się

Kontrowersyjny biskup Richard Williamson okazuje skruchę. - Przepraszam przed Bogiem wszystkie dusze, które były naprawdę zgorszone tym, co powiedziałem - pisze w oświadczeniu lefebrysta, który zanegował istnienie komór gazowych w hitlerowskich obozach śmierci. - Przeprosił, ale nie wycofał się, ze swoich poglądów - odpiera przewodniczący włoskiego związku gmin żydowskich Renzo Gattegna.

Tu nie ma metra bez dziury

Dziura na dziurze - oto droga przez środek Wałbrzycha. Droga jest długa i szeroka i jak sito - mnóstwo dziur w najróżniejszych kształtach. Z kolei w Gdyni w dziurze, dla odmiany prostokątnej, najpewniej nie zasłoniętej studzience kanalizacyjnej, utkwił tir. Nasi internauci dokumentują niestrudzenie jakość polskich ulic i szos.

Zawał serca przez mobbing

Kobieta dostała zawału w pracy i umarła. Pracownicy są przekonani, że tę śmierć spowodował mobbing. Zmarła często była zastraszana, wyzywana, i musiała pracować w ogromnym stresie – opowiadają. – To bzdura - odpowiada człowiek oskarżany o mobbing.

Samson: nie molestowałem dzieci

- Nie molestowałem dzieci. Zdjęcia z dziecięca pornografią nie istnieją i można to łatwo sprawdzić – zarzekał się w rozmowie z reporterką „Uwagi” TVN Andrzej Samson. Skazany za pedofilię psycholog został zwolniony z aresztu ze względu na stan zdrowia. Jednak po dwóch tygodniach sam wyszedł ze szpitala i nikt nie wie, gdzie przebywa.

Gronkiewicz-Waltz: Zamrozić płace budżetówce

Polski rząd stoi przed koniecznością szukania nowych oszczędności, bo musi przekonać Unię Europejską, że jest gotowy do przyjęcia unijnej waluty. Gdzie ich szukać? - Można zamrozić płace w budżetówce - mówiła w "Magazynie 24 godziny" Hanna Gronkiewicz-Waltz. A główny ekonomista BCC stwierdził, że dotychczasowe oszczędności polskiego rządu nie wystarczą, żeby sprostać unijnym wymaganiom. - Prawdziwych oszczędności budżetowych jest tylko kilka miliardów - tłumaczył Stanisław Gomułka.

Sikorski: najpierw decyzja USA, potem ratyfikacja tarczy

Polska nie będzie się spieszyć z ratyfikacją porozumienia z USA o tarczy antyrakietowej, dopóki nie wyjaśni się, jaka będzie ostatecznie decyzja nowej administracji w tej sprawie - oświadczył minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Szef polskiej dyplomacji przebywa z wizytą w Waszyngtonie.