Najnowsze

Najnowsze

"Zobaczcie, można otworzyć urnę!".

"Zobaczcie, można otworzyć urnę!" - takimi słowami skomentował swój "wybryk" jeden z mieszkańców Tych. W niedzielę rano, podczas głosowania, mężczyzna otworzył urnę w lokalu wyborczym. Po chwili została ona ponownie zamknięta przez członka komisji, a sprawę zgłoszono do Państwowej Komisji Wyborczej. Według PKW incydent, o którym poinformował nas jeden z wyborców, nie miał wpływu na przebieg głosowania, a żadna karta nie nie została wyciągnięta z otwartej urny.

Japoński myśliwiec zgubił w locie bak i rakietę

200 najnowocześniejszych japońskich myśliwców F-15J dostało zakaz lotów. To środek bezpieczeństwa po tym, jak jeden z nich podczas lotu szkoleniowego zgubił duży podwieszany zbiornik na paliwo i rakietę. Części maszyny na szczęście nie wyrządziły nikomu krzywdy.

Polak wbił klin ze stali i szkła w arsenał

Nowy projekt urodzonego w Polsce Daniela Libeskinda, jednego z najlepszych architektów świata, niczym ostrze noża wbija się w zabytkowy budynek Muzeum Historii Wojskowości w Dreźnie. Nowa przestrzeń wystawiennicza ma kształt klina z betonu, stali i szkła wbitego w arsenał. Otwarcie muzeum 14 października, po 22-letniej przerwie.

Prezydent i liderzy zagłosowali

Bronisław Komorowski wraz z żoną - Anną oddali już swoje głosy w wyborach parlamentarnych. Głosowali w liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Godzinę później, w tym samym lokalu wyborczym pojawił się premier Donald Tusk. Towarzyszyły mu żona Małgorzata i córka Kasia. Głos oddał już też Jarosław Kaczyński. Około godziny 18. głosował Janusz Palikot.

Tam wybory się już skończyły

- W niektórych krajach do godz. 14 czasu warszawskiego głosowanie już się zakończyło - poinformowali przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej na konferencji o godz. 15.30. Są też takie państwa, gdzie głosowanie będzie trwało dłużej niż godz. 21, o której to ma zakończyć się głosowanie w Polsce.

Powstańcy zdobywają ostatenie bastiony Kaddafiego

Siły tymczasowego rządu libijskiego zajęły w niedzielę główny szpital w Syrcie - rodzinnym mieście Muammara Kaddafiego nad Morzem Śródziemnym i jednym z ostatnich ognisk oporu stawianego przez jego zwolenników. W drugim takim ośrodku - Bani Walid - rebelianci przejęli kontrolę nad lotniskiem.

Kawał klifu runął do Atlantyku

Olbrzymi kawałek klifu odłamał się na kornwalijskim wybrzeżu i runął do Atlantyku. Zdarzenie zarejestrowała kamera. Nikomu nic się nie stało.

Mieszkał ze zwłokami żony

Najprawdopodobniej przez dwa miesiące pewien 57-letni mieszkaniec Łodzi mieszkał ze zwłokami swojej zmarłej żony. Policja wyjaśnia okoliczności zgonu 54-letniej kobiety.

Najlepsza uczelnia świata jest w Kalifornii

Harvard po raz pierwszy stracił pozycję lidera w publikowanym od 8 lat rankingu najlepszych światowych uczelni wyższych magazynu "Times Higher Education". Nowym liderem jest California Institute of Technology, który uzyskał najwyższą notę - 94,8 punktów. Uczelnia wygrała, bo ma najlepszą naukową reputację ze wszystkich.

200 zamachowców samobójców na Wyspach

Co najmniej 200 potencjalnych zamachowców samobójców zamieszkuje Wyspy Brytyjskie i planuje ataki na terenie Zjednoczonego Królestwa i innych państw - donosi w niedzielę dziennik "Daily Telegraph".

Paul McCartney ożeniony po raz trzeci

W niedzielę w Londynie były Beatles i ikona muzyki rozrywkowej sir Paul McCartney po raz trzeci w życiu stanął na ślubnym kobiercu. Ożenił się ze swoją ukochaną, 51-letnią Amerykanką Nancy Shevell.

Izrael potępia "akty wandalizmu"

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zdecydowanie potępił w niedzielę akty podpalenia synagogi oraz zbezczeszczenia cmentarzy - muzułmańskiego i chrześcijańskiego, do których doszło w Jaffie.

Martwe dziecko, pijani rodzice

Rodziców dwumiesięcznej dziewczynki, którą martwą znalazła w ich mieszkaniu załoga karetki pogotowia zatrzymali lubelscy policjanci. Oboje byli pijani.

Hollywood planuje film o Stevie Jobsie

Mark Gordon, jeden z najbardziej znanych producentów w Hollywood, chce nakręcić film o życiu i karierze niedawno zmarłego Steve'a Jobsa. Prowadzi negocjacje z autorem biografii charyzmatycznego szefa firmy Apple w sprawie kupienia praw autorskich. Książka "Steve Jobs" powstawała dwa lata i choć jej bohater współpracował przy powstawaniu dzieła, nie domagał się kontroli nad treścią.

Głosują na wojnie

Od samego rana w polskich wyborach parlamentarnych głosują też żołnierze i cywilni pracownicy Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) w Afganistanie. W sumie do ich dyspozycji oddano 9 obwodowych komisji wyborczych: dwie w Kabulu i po jednej w bazach Bagram, Ghazni, Warrior, Ariana, Vulcan, Sharana i Giro.

Prześwietlili pakunek. Lokale wróciły do pracy

W podejrzanym pakunku przy wejściu do lokalu wyborczego przy ul. Pogodnej w Lublinie nie było ładunku wybuchowego. Prace dwóch komisji wyborczych w tym budynku zostały już wznowione - poinformowała policja. Paczkę znaleziono przy wejściu do szkoły w której znajduje się wyborczy punkt.

Spadająca gwiazda na tle lśniącej zorzy

Kulminacja aktywności roju Drakonidów i świeżo zainaugurowany deszcz Orionidów niezwykle hojnie obdarzyły miłośników podziwiania nieba w Szwecji. Zobacz niezwykłe zdjęcie nocnego widowiska.

"Simpsonowie" zostają w telewizji

Serial "Simpsonowie" będzie kontynuowany, powstaną dwie kolejne serie - ogłosiła amerykańska stacja Fox. Tym samym kreskówka będzie najdłużej emitowanym serialem w historii telewizji. Spór z aktorami dającymi głos postaciom o honoraria został rozstrzygnięty – szóstka z nich zgodziła się na 30-procentowe cięcia pensji. Teraz będą zarabiać 300 tys. dolarów za odcinek.

Głosowanie w Gorzowie do 21.00. "Na tę chwilę"

- W tej chwili nie ma żadnych przesłanek by przedłużać głosowanie w lokalu wyborczym w Gorzowie Wielkopolskim - powiedział w TVN24 z-ca przew. OKW w Zielonej Górze, sędzia Zbigniew Piątek. Dodał, że wszystkie osoby, które o godzinie 21 będą w lokalu zagłosują, więc ewentualne przedłużenie czasu otwarcia punktu nastąpi automatycznie. Jeśli będzie potrzeba znacznego przedłużenia głosowania, to decyzja zapadnie pewnie dopiero ok. 21.

Ozzy wraca do Black Sabbath?

Muzycy legendarnego metalowego zespołu Black Sabbath przyznają, że jest duża szansa na nową płytę i koncerty w starym składzie. Informacja, że Ozzy Osbourne wraca jako wokalista, zelektryzowała fanów, bo odkąd w 1979 roku wyrzucono go z grupy, między członkami trwają spory o prawa do jej nazwy.

Kiedy można zabić Amerykanina? Tajny dokument władz USA

Tajny, prawie 50-stronicowy dokument stworzony przez biuro analiz prawnych Departamentu Sprawiedliwości USA otworzył drogę do zabicia przez armię USA Amerykańskiego obywatela, Anwara al-Awlakiego - donosi dziennik "New York Times".

Dwa dni w pyle, potem deszcz

Zdjęcie trwającej dwa dni burzy piaskowej zostało zrobione przez satelitę NASA Terra. Zjawisko pogodowe o dużym natężeniu miało zasięg kilkuset kilometrów i przeszło nad Afganistanem.

"Polskie euro" w całej Europie

Fałszywe banknoty euro z fabryki zlikwidowanej przez CBŚ pod Warszawą w czwartek trafiały do zachodniej Europy. Rozprowadzane były też w Polsce - wynika z informacji uzyskanych przez polską policję i Europol. To największy tego typu proceder wykryty w tym roku.

Wybierają przeciwnika Sarkozy'ego

Swoje wybory w niedzielę mają też Francuzi - ale tylko ci o lewicowych poglądach. Dziś odbędą się tam prawybory kandydata francuskiej Partii Socjalistycznej w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Spośród sześciu kandydatów największe szanse na nominację ma Francois Hollande.

Banki zepchną szczyt UE na drugi plan?

Popołudniu kanclerz Niemiec Angela Merkel spotyka się z francuskim prezydentem Nicolasem Sarkozym. Oficjalnie rozmowy mają dotyczyć przygotowań do szczytu UE - 17 października i szczytu strefy euro - 18 października w Brukseli, jednak na pierwszy plan prawdopodobnie wysuną się zagrożone kryzysem banki.

Stracili dach nad głową

Ponad dwie godziny zmagali się z ogniem opolscy strażacy, którzy zostali wezwani do płonącego domu. Płomienie pojawiły się w budynku w sobotę przed godziną 23. Mieszkańcy zostali ewakuowani, jedna osoba trafiła do szpitala. O zdarzeniu poinformowały lokalne portale www_24opole_pl i www_360opole_pl

Wielka zbiórka na rzecz ubogiej młodzieży

Ponad 100 tys. wolontariuszy wyjdzie dziś w Polskę, by zbierać pieniądze na stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich terenów wiejskich i małych miast. Kwesta to część obchodów jedenastego Dnia Papieskiego. Jego hasło to "Jan Paweł II - człowiek modlitwy"