Najnowsze

Najnowsze

Polska przyjmie uchodźców z Libii?

Polska jest gotowa do rozmów w sprawie przyjęcia kilkunastu uchodźców z Libii, spośród ponad 800, którzy uciekli na Maltę - powiedział szef MSWiA Jerzy Miller. Polska, jak inne kraje UE, nie chce natomiast przyjąć tysięcy Tunezyjczyków, którzy nielegalnie przedostali się na włoską wysepkę Lampedusa.

Przeleciał lotnią nad miejscem katastrofy

Rosyjski paralotniarz przeleciał nad miejscem katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Mężczyzna utrwalił kamerą jak obecnie wygląda ten teren. W obawie przed służbami bezpieczeństwa woli pozostać anonimowy.

Trzecie śledztwo przeciw Tymoszenko

Ukraińska prokuratura generalna wszczęła kolejne śledztwo przeciwko byłej premier Julii Tymoszenko. - Postępowanie dotyczy zawartych przez nią, niekorzystnych dla Ukrainy, umów gazowych z Rosją - poinformował zastępca prokuratora generalnego Rinat Kuzmin.

Wyszedł z więzienia, potrąciła go ciężarówka

Były prezydent Opola opuścił dziś więzienie. Kilka minut po wyjściu kiedy szedł chodnikiem zachwiał się i potrącił go przejeżdżający samochód. Leszek P. ma złamaną rękę i będzie musiał przejść operację. O wypadku skazanego za korupcję byłego prezydenta z ramienia SLD informuje na swoim profilu w Kontakcie 24 portal 24opole.pl

Gbagbo w rękach opozycji

Laurent Gbagbo został zatrzymany przez francuskie siły specjalne - poinformował doradca polityka uzurpującego stanowisko prezydenta Wybrzeża Kości Słoniowej. Samozwańczy prezydent trafił w ręce oddziałów jego przeciwnika Alassane Ouattary. ONZ i Francja zaprzeczyły, jakoby ich żołnierze wzięli udział w ujęciu Gbagbo. Zatrzymanie miało być dziełem opozycji, jedynie "wspieranej" przez zagraniczne oddziały.

Tajne archiwum FBI otwarte

FBI uruchomiło specjalną stronę o nazwie "The Vault" (pol. skarbiec/krypta), na której udostępnia cześć swoich uprzednio tajnych dokumentów. Pośród skanów 2000 dokumentów są dostępne między innymi takie rarytasy, jak raport agenta FBI na temat legendarnej katastrofy domniemanego UFO w Roswell. Wynika z niego, że wojsko USA rzeczywiście odkryło tam coś, czego nie potrafiło zidentyfikować.

"Gubernator Smoleńska utrudnił relacje polsko-rosyjskie"

- Gubernator Smoleńska utrudnił tę wizytę (Bronisława Komorowskiego w Smoleńsku i Katyniu - red.) i utrudnił także relacje polsko-rosyjskie - tak zamianę tablicy na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem w przeddzień rocznicy skomentował Andrzej Halicki (PO). Natomiast Paweł Kowal, eurodeputowany PJN stwierdził, że "skoro strona rosyjska kwestie sprawstwa w Katyniu cenzuruje, to to musi budzić niepokój".

Latawiec porwał mężczyznę

21-letni mieszkaniec okolic Zduńskiej Woli (Łódzkie) został porwany przez latawiec. Chłopak wzleciał na wysokość kilku metrów. Wtedy puścił się uchwytów. Nieprzytomny, z urazem kręgosłupa trafił do szpitala.

Ratusz nie chce oceniać projektu pomnika

Stołeczny ratusz na razie nie chce oceniać projektu "Świetlnego Pomnika", który mógłby stanąć na Krakowskim Przedmieściu. - Musimy znać szczegóły i dokładny projekt - mówią oficjalnie urzędnicy. Nieoficjalnie, jak dowiedział się tvnwarszawa.pl, miasto ma wątpliwości wobec instalacji.

Mercedes w jeziorze. Kierowca w szpitalu

Mercedes wpadł do Jeziora Powsinkowskiego w Warszawie. Z auta wydobyto kierowcę, którego niemal natychmiast wydostali z auta świadkowie wypadku. Nieprzytomny trafił do szpitala. Nurkowie sprawdzili, czy w aucie nie było innych osób. Samochód został wyciągnięty z wody za pomocą dźwigu.

Spalili kukłę Putina. Sprawę bada policja

Stołeczna policja bada sprawę spalenia kukły z podobizną premiera Rosji Władimira Putina. Do incydentu doszło w sobotę w Warszawie podczas demonstracji przed ambasadą Federacji Rosyjskiej. - Wyjaśniamy między innymi sprawę spalenia kukły - poinformował w poniedziałek rzecznik komendanta stołecznego policji podinsp. Maciej Karczyński.

7 tys. celebrytów na podsłuchu?

Skandal w Wielkiej Brytanii. Nawet 7 tys. celebrytów, sportowców, polityków i innych osób z towarzyskiego i politycznego świecznika mogło było być podsłuchiwanych przez tabloid "News of the World" wchodzący w skład medialnego imperium Ruperta Murdocha - ujawniono w poniedziałek.

Rosyjska TV: Miedwiediew nie boi się lądować w Smoleńsku

- Jeśli z lotniska korzysta się zgodnie z przepisami i jeśli przestrzega się warunków pogodowych, to żadnych niespodzianek być nie może - tak rosyjska telewizja NTV skomentowała fakt, że Dmitrij Miedwiediew przyleciał do Smoleńska samolotem, Bronisław Komorowski natomiast przybył na miejsce samochodem z Moskwy. - Polacy mają przesąd, że Smoleńsk jest zakazanym miastem, do którego lepiej jeździć samochodem - ocenia telewizja.

"Dać się oczarować przez symbole swego cierpienia"

"Dzwony katedralne i syreny strażackie, fanfary wojskowe i organy kościelne. W niedzielę, w pierwszą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem, Polska znów próbowała dać się oczarować przez symbole swego cierpienia i swojej wiary" - napisał dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" na temat wydarzeń rocznicowych.

Prezydent Jemenu odda władzę

Prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah zgodził się w poniedziałek na plan mediatorów z państw Rady Współpracy Zatoki Perskiej, przewidujący przekazanie władzy wiceprezydentowi i utworzenie nowego rządu, kierowanego przez dotychczasową opozycję.

Posprzątali przed Pałacem. Kwiaty - na Powązki

Od samego rana przed Pałacem Prezydenckim i w jego okolicach trwało sprzątanie po weekendowych uroczystościach związanych z rocznicą katastrofy smoleńskiej. - Znicze zostaną wyrzucone, a kwiaty przewiezione na Powązki - mówi tvnwarszawa.pl Jarosław Jóźwiak, dyrektor gabinetu prezydent Warszawy.

Co czwarte przestępstwo dziełem Polaka

Polacy przodują w brytyjskiej statystyce przestępczości obcokrajowców z Unii Europejskiej. W sumie na 27 056 skazanych, 6777 - czyli co czwarty - to Polak. Za przyjezdnymi znad Wisły znajdują się Rumuni i Litwini.

Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Fukushimy

Dokładnie miesiąc po niszczycielskim trzęsieniu ziemi w Japonii ponownie zatrzęsła się ziemia. Na szczęście obeszło się bez problemów w japońskich elektrowniach atomowych, mimo że wstrząsy o sile 6,6 stopni w skali Richtera miały miejsce w odległości ok. 80 km od zniszczonego kompleksu Fukushima I.

Ocean świateł pod Pałacem. Żałoba w sercach tłumów

Pierwszych kilka zniczy i kwiatów w różnych miejscach Polski błyskawicznie zamieniało się w prawdziwy ocean świateł. W tych pierwszych dniach po katastrofie smoleńskiej Polacy zjednoczyli się w smutku i żałobie po ofiarach 10 kwietnia. Przypominamy, jak wyglądał jeden z najsmutniejszych tygodni w historii Polski.

Miedwiediew zwolnił doradcę ds. protokołu

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zwolnił w poniedziałek swojego doradcę ds. protokołu Władimira Szewczenkę. Według służby prasowej Kremla, 72-letni Szewczenko sam podał się do dymisji.

10 scen, jedna rocznicowa historia

Rok temu, tuż po katastrofie prezydenckiego samolotu, skrzynka Kontaktu 24 pękała w szwach od maili i zdjęć. Tak powstał rocznicowy album, który stworzyliście razem z nami. Rok po katastrofie również otrzymaliśmy od was setki fotografii. Nie jesteśmy w stanie pokazać wszystkich. Wybraliśmy kilka z nich - zrobionych w Polsce i innych częściach świata, podczas oficjalnych uroczystości, ale także te, które powstały przypadkiem.

Francja daje grzywnę za burkę

Francja oficjalnie mówi "nie" nikabom i burkom - tradycyjnym muzułmańskim okryciom głowy zasłaniającym całą twarz. W poniedziałek weszło w życie prawo, które pozwala na karanie grzywną w wysokości 150 euro kobiet pojawiających się w miejscach publicznych takich strojach.

Kwiecień 2010. Specjalne wydanie "Magazynu Kontakt 24"

10 kwietna 2010 r. w historii naszego kraju to data szczególna. Szczególne było również niedzielne wydanie "Magazynu Kontakt 24". Dzięki Waszym zdjęciom i filmom, pokazujemy w nim to, co działo się rok temu, kiedy to cały świat obiegła wstrząsająca informacja o katastrofie samolotu z 96 osobami na pokładzie.

"Radzieckie ludobójstwo" między Rosją i Polską

Polsko-rosyjskie stosunki wywołane do tablicy" - tytułuje "Kommiersant" relację z rocznicowych obchodów katastrofy smoleńskiej. Z kolei "Moskowskij Komsomolec" pisze o "+Radzieckim ludobójstwie+ między Rosją i Polską".

Byle do niedzieli. Ponad 20 stopni będzie normą

Wiosna zaczyna się rozkręcać na dobre. Po głównie wichrowo-deszczowym tygodniu z dnia na dzień pogoda będzie coraz lepsza, a od niedzieli będzie naprawdę doskonała. W tygodniu poprzedzającym święta, aż do ich zakończenia w ciągu dnia termometry niemal w całej Polsce pokazywać będą 20 stopni i więcej.

"Między Miedwiediewem a Putinem - rosnąca szczelina"

- W kierownictwie rosyjskim jest narastająca szczelina. Stanowisko prezentowane przez Miedwiediewa rożni się od stanowiska Putina - uważa dyplomata i znawca Rosji Wiktor Ross. Według niego, od prezydenta Miedwiediewa możemy spodziewać się dzisiaj innych słów niż tych, które na temat zamiany tablicy płyną z oficjalnych komunikatów rosyjskich. Zdaniem Stanisława Cioska, Rosjanie nie powinni w przeddzień wizyty prezydenta "detonować bomby", ale sam napis na tablicy był dla nich prowokacyjny.

Dzieci są niezdrowe dla rodziców

Matki z małymi dziećmi ważą więcej, spożywają więcej kalorii, piją więcej wysokosłodzonych napojów i jedzą więcej tłustych potraw niż kobiety bezdzietne - donoszą amerykańscy naukowcy. Nowo upieczeni rodzice prowadzą też mniej aktywny tryb życia, niż małżeństwa bezdzietne.

Carter poleci do Kima

Były prezydent USA Jimmy Carter odwiedzi najbardziej zamknięte państwo świata - Koreę Północną. Towarzyszyć mu będą byli prezydenci Finlandii i Irlandii, Martti Ahtisaari i Mary Robinson, oraz była premier Norwegii Gro Harlem Brundtland.

Izrael: Eichmann "był punktem zwrotnym"

Proces Adolfa Eichmanna był "punktem zwrotnym, od którego Izrael i Żydzi zaczęli wymierzać sprawiedliwość swoim prześladowcom i mówić: Dość! Nigdy więcej!" - powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu w 50. rocznicę procesu niemieckiego zbrodniarza.