Najnowsze

Najnowsze

Anja Rubik "najbardziej pożądaną modelką świata"

Polska modelka Anja Rubik wygrała w rankingu popularności – w ciągu ostatniego roku była najczęściej zatrudnianą modelką na pokazach mody, goszczącą na okładkach magazynów i najchętniej oglądaną w internecie. Wyniki podsumowało modowe forum SkyscraperCity, które przyznało jej tytuł "najbardziej pożądanej modelki świata".

Kozieradka z Egiptu. Nowy winny EHEC?

Komisja Europejska ostrzegła Hiszpanię i sześć innych państw UE przed nasionami kozieradki importowanymi z Egiptu w 2009 i 2010 roku. Zdaniem KE nasiona mogły mieć związek z groźnym szczepem bakterii EHEC w Niemczech i Francji.

ABW zatrzymała przeciwnika szefa ABW

Władysław N., który kilka lat temu obciążał w prokuraturze Krzysztofa Bondaryka, szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, został w środę wieczorem zatrzymany przez… ABW. W rękach funkcjonariuszy znalazł się także były poseł SLD, a obecnie działacz PSL - Władysław S.

Panna młoda uciekła od księcia?

Monako w przeddzień ślubu księcia Alberta i Charlene Wittstock huczy od plotek. Podobno panna młoda uciekła od narzeczonego z powodu kolejnego nieślubnego dziecka księcia-hulaki i podobno ostatecznie odnaleziono ją dopiero na lotnisku w Nicei.

"Rosja jest wielkim mocarstwem arktycznym"

- Rosja będzie bronić w Arktyce swoich interesów strategicznych i rozszerzać tam swoją obecność - powiedział Władimir Putin, zapowiadając odrodzenie północnego szlaku morskiego i budowę na półwyspie Jamał portu oraz zakładu skraplania gazu.

"Biblia" scjentologów zakazana w Rosji

Scjentolodzy, kontrowersyjna sekta, lub według innych kościół, otrzymała silny cios od rosyjskich władz. Sąd w Moskwie wydał zakaz publikacji i sprzedaży książek twórcy ruchu Lafayette'a Ronalda Hubbarda. Według sędziów dzieła Amerykanina "zawierają wezwania do działań ekstremistycznych".

Porwał syna i wywiózł na Dominikanę

Na karę roku więzienia skazał poznański sąd mężczyznę, który wywiózł syna do Republiki Dominikany. Radosław K. przez ponad rok przetrzymywał dziecko wbrew woli matki. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Wyrok nie jest prawomocny.

Nauczyciele dyktowali odpowiedzi na maturze?

Nauczyciele jednej z kieleckich szkół pomagali uczniom w czasie pisemnej matury z matematyki? Takie informacje dotarły do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Mieli o tym poinformować sami absolwenci, którym unieważniono prace, "bo nie były samodzielne". Sprawę zbada Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

Klich: "Księga" to kłamstwa, bzdury, manipulacje

Kłamstwa, bzdury, manipulacje - tak przedstawioną dziś przez Antoniego Macierewicza drugą część "Białej księgi" PiS o katastrofie smoleńskiej skomentował Edmund Klich, były akredytowany polski przedstawiciel przy MAK. Z kolei szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz ocenił, że raport PiS pisała "komisja polityczna?".

Zabił za mp3. Polski sąd zredukuje mu karę

Adam G., który zamordował na brukselskim dworcu młodego Belga, dzięki zmianom w polskim prawie spędzi w więzieniu o pięć lat mniej. Z tego też powodu Trybunał Konstytucyjny oddalił skargę polskiego Roma, ponieważ chciał nią osiągnąć właśnie redukcję wyroku o pięć lat.

"Zaufanie premiera do szefa ABW nie zostało podważone"

Zaufanie Donalda Tuska do szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka nie zostało podważone - poinformował minister w kancelarii premiera odpowiedzialny za służby specjalne Jacek Cichocki. Zapowiedział, że dzisiejsze wyjaśnienia szefa ABW w Sejmie kończą opisywaną w mediach "sprawę Bondaryka".

Wiceszef CBA pobierał billingi dziennikarza

Były zastępca szefa CBA Maciej Wąsik zeznał w czwartek przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków, że pobierał billingi dziennikarza "Gazety Wyborczej" Bogdana Wróblewskiego. Podkreślił, że nie złamał w tym przypadku prawa. Potwierdził również, że gdy był wiceszefem CBA, miał w swoim gabinecie możliwość odsłuchu w trybie online podsłuchów telefonicznych.

Silne i gwałtowne burze przecinają Polskę

500 wyładowań w 15 minut - tak zaczęło się burzowe popołudnie na Śląsku Opolskim i Dolnym Śląsku. Burze są krótkotrwałe, ale bardzo silne. Synoptycy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności.

Sarkozy ofiarą ataku

Rytualne przejście wzdłuż tłumu gapiów i ściskanie im dłoni to chleb powszedni dla wielu znanych polityków. Jednak, jak przekonał się Nicolas Sarkozy, nie zawsze jest to bezpieczny sposób kontaktu z wyborcami. Kiedy francuski prezydent przechodził wzdłuż szpaleru ludzi w miasteczku Brax, z tłumu nagle wystrzeliła ręka, która chwyciła go za klapę marynarki i gwałtownie szarpnęła.

Resorty ani BOR nie komentują "Białej księgi"

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji a także Biuro Ochrony Rządu nie chcą odnosić się do upublicznionej drugiej części "Białej księgi" dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Według publikacji PiS współodpowiedzialni za katastrofę smoleńską są premier Donald Tusk, a także ministrowie: spraw wewnętrznych Jerzy Miller, obrony Bogdan Klich, zdrowia Ewa Kopacz, szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski oraz szef BOR Marian Janicki.

Koparką zdemolował 50 nagrobków

Koparka pracująca przy budowie boiska zdemolowała cmentarz w miejscowości Targowiska (woj. podkarpackie). Operator staranował ogrodzenie i przejechał po nagrobkach, niszcząc co najmniej 50 z nich. - Wygląda to tragicznie - przyznał Marek Śliwiński z krośnieńskiej policji.

Śledztwo ws. działki Elżbietanek umorzone

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo ws. nieprawidłowości co do orzeczenia Komisji Majątkowej z 2008 r. o przekazaniu zakonowi elżbietanek nieruchomości w stołecznej dzielnicy Białołęka. Wcześniej czterem członkom Komisji postawiono zarzuty.

Podnosi się poziom wody w rzekach

Po intensywnych opadach deszczu w ostatnich dniach wzrósł poziom wody w rzekach. Ostrzeżenie przed gwałtownymi wzrostami stanów wody wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Woda wezbrała już m. in. na Białce, o czym poinformował nas Reporter 24.

Pamiątki po Liz Taylor ruszą w trasę. Będą bilety

Kolekcja pamiątek należących do Liz Taylor idzie w grudniu pod młotek. Ale zanim w Nowym Jorku odbędzie się aukcja, we wrześniu przedmioty ruszą w międzynarodową trasę. Wystawa biżuterii, sztuki, markowych ubrań, zdjęć i innych rzeczy odwiedzi osiem miast – od Moskwy po Dubaj. Na wystawy będą sprzedawane bilety, a dochód ze sprzedaży przekazany zostanie Elizabeth Taylor Aids Foundation.

Putin: Kampania prezydencka będzie brudna

Rosyjski premier Władimir Putin ostrzegł, że kampania przed wyborami prezydenckimi w marcu 2012 będzie brudna. Ponownie uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy będzie starał się o powrót na Kreml.

Polski eurooptymizm "ociera się o prowokację"

Polska prezydencja nada Europie pozytywne impulsy, tak potrzebne dziś dla jej rozwoju - ocenił szef niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle. W związku z objęciem w piątek przez Polskę półrocznego przewodnictwa w Unii Europejskiej, w europejskiej prasie pojawiły się liczne komentarze. Większość podkreśla polskie pozytywne nastawienie do UE i wielkie przemiany, jakie dokonały się w Polsce w ostatniej dekadzie.

Niemcy: Polski autobus uderzył w drzewo

18 osób odniosło lekkie obrażenia po tym jak autobus z Polski miał wypadek w Hesji w Niemczech - poinformowała agencja dpa. Wśród poszkodowanych jest dwoje dzieci.

Posłowie w Bułgarii chodzą z rumuńskim komórkami

Bułgarscy posłowie wpadli w psychozę. Wszyscy boją się podsłuchów, którymi nadzwyczaj chętnie posługują się tamtejsze służby. Chcąc obronić się przed inwigilacją, niemal każdy poseł zaopatrzył się w telefon z Rumunii. Jak informuje dziennik "Standard", ostatnio modne wśród parlamentarzystów stają się również komórki włoskie, rzadziej brytyjskie, bo są droższe.

Litewska TV o zbrodni Polaka. Wilno: Reakcja Polski naciągana

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Litwy jest zaskoczone reakcją strony polskiej na zapowiedź wyemitowania w czwartek w prywatnej telewizji litewskiej LNK programu o krwawym morderstwie sprzed 13 lat, popełnionym przez Polaka z Wileńszczyzny. Kontrowersje budzi nie tylko sugerowanie, że zbrodni dokonano na tle narodowościowym. Program zostanie pokazany w czasie, gdy na Litwę przyleci Radosław Sikorski.

Po maturach odchodzi szef CKE

Obecny p.o. dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Tadeusz Mosiek przestaje w czwartek pełnić swoją funkcję - dowiedział się portal tvn24.pl. Naszą informację potwierdził wiceszef CKE - Mirosław Sawicki. Jak dowiedzieliśmy się od Grzegorza Żurawskiego, rzecznika prasowego MEN, Mośka zastąpi dotychczasowy zachodniopomorski kurator oświaty, Artur Gałęski.

750 tys. ludzi strajkuje, ale Wyspy to nie Ateny

750 tys. pracowników budżetówki zaczęło w Wielkiej Brytanii wielki strajk. To ich głos w obronie emerytur i miejsc pracy. Skala wielka, więc i policja w pełnej gotowości. Wszystko po to, by przed brytyjskim parlamentem nie powtórzył się scenariusz z Aten.

Bundestag za Niemcami bez atomu

Niemiecki Bundestag uchwalił w czwartek pakiet ustaw, które zakładają stopniową rezygnację z wykorzystania energii atomowej do końca 2022 r. oraz szybszy rozwój energii opartej na źródłach odnawialnych.

NATO: Nie dostarczaliśmy broni wrogom Kaddafiego

Sojusz Północnoatlantycki nie brał udziału we francuskiej operacji, w ramach której dostarczono broń libijskim powstańcom - powiedział w czwartek sekretarz generalny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen.

Niemcy krytykują projekt budżetu UE. Bo za duże wydatki

Szef niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle skrytykował projekt nowego wieloletniego budżetu Unii Europejskiej. Jak oświadczył, Niemcy nie są gotowe zaakceptować proponowanej wielkości budżetu, jak również nowego podatku europejskiego.

MSZ nie komentuje "białej księgi". Czeka na raport Millera

Rzecznik MSZ Marcin Bosacki oświadczył, że resort spraw zagranicznych nie będzie komentował zarzutów, które pod adresem ministerstwa i jego szefa Radosława Sikorskiego formułują w "białej księdze" w sprawie katastrofy smoleńskiej politycy PiS.