Najnowsze

Najnowsze

Płot wokół Narodowego zostaje

Urzędnicy przekonują, że płot wokół Stadionu Narodowego jest niezgodny z projektem planu miejscowego. Ale nawet uchwalenie dokumentu nie zmusi NCS do rozbiórki ogrodzenia. To, czy wejdziemy na błonia, zależeć będzie od kaprysu ochrony.

Tysiące wściekłych na USA ciągle na ulicach

Tysiące Afgańczyków demonstruje piąty dzień przeciwko spaleniu przez amerykańskich żołnierzy w bazie wojskowej pod Kabulem egzemplarzy Koranu. Demonstracje miały miejsce w czterech prowincjach kraju. W zamieszkach zginęło już 25 osób. Demonstracje odbywają się też w sąsiednim Pakistanie.

Pościg i strzały za złodziejem ciężarówki

Policyjnym pościgiem z użyciem broni zakończyła się kradzież samochodu ciężarowego ze stacji benzynowej w Brzeszczach koło Oświęcimia. Złodzieja udało się zatrzymać po kilkunastu kilometrach. O szczegółach pościgu, który miał miejsce w piątek po godzinie 19,, informuje portal Fakty_Oswiecim.

Obcy wywiad ukradł Francuzom teczkę z tajnymi dokumentami?

Pracownik francuskiego giganta zbrojeniowego Dassault stracił teczkę z tajnymi dokumentami, dotyczącymi budowy nowego samolotu bezzałogowego. Skradziono mu ją na dworcu w Paryżu. Francuska prasa twierdzi, że "nie była to zwykła kradzież", ale dzieło wrogiego wywiadu. Dassault zapewnia, że teczkę ukradli zwykli złodzieje, od których roją się paryskie stacje.

Policyjna wojna o włosy

Jeden z policjantów chce nosić dłuższe, ale przełożeni mówią jasno: w mundurze ma być krótko i schludnie. Strażacy co prawda też noszą mundur, ale oni mogą sobie pozwolić na wąsy, a nawet brody i bokobrody, choć z rozsądkiem.

Włosi tną wydatki, ale wino musi być dobre

W dobie kryzysu Włosi deklarują gotowość zrezygnowania z wielu rzeczy, ale nie z wina najwyższej jakości - wynika z sondażu. Co więcej, jedna trzecia ankietowanych twierdzi, że znakomite wino rekompensuje konieczność innych wyrzeczeń.

"Szczery i uczciwy, ale konkurencja jest duża"

Na tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów w centrum zainteresowania polskich widzów będzie Agnieszka Holland, której ostatni film obejrzało już ponad milion osób. Ale to niecałe sześć tysięcy widzów z za oceanu - członków Akademii Filmowej - decyduje czy otrzyma ona najbardziej prestiżową nagrodę filmową.

"Artysta" zwycięzcą Cezarów

Belgijsko-francuski film "Artysta" otrzymał w piątek w Paryżu najwyższą francuską nagrodę filmową - Cezara - za najlepszy film. Obraz ten wyróżniono także w pięciu innych kategoriach. Z kolei Cezarem za najlepszą adaptację filmową uhonorowano Romana Polańskiego i Yasminę Rezę za "Rzeź".

Zastrzelili ponad 100 osób, w tym dzieci

Co najmniej 103 osoby, w tym 14 dzieci, zostało zabitych w piątek w Syrii przez siły prezydenta Baszara el-Asada. Stało się to wtedy, gdy w Tunisie przedstawiciele 60 krajów i organizacji naradzali się, jak pomóc syryjskiej opozycji - podali obrońcy praw człowieka.

Powrót do Monachium - 40 lat po zamachu

Choć od zamachu na igrzyskach w Monachium za kilka miesięcy minie 40 lat, będą to pierwsze takie wyznania w historii. Izraelscy sportowcy, którzy przeżyli atak terrorystów staną przed kamerą i opowiedzą, co przeżyli.

W internecie powalczą o zniesienie wiz

Polonia metropolii nowojorskiej znalazła nowy sposób, by walczyć o zniesienie wiz dla Polaków podróżujących do Stanów Zjednoczonych. Ma temu służyć specjalna strona internetowa.

Selektywna aborcja na Wyspach

Aborcja selektywna to pojęcie coraz częściej stosowane na Wyspach Brytyjskich. I nie chodzi o selekcję ze względu na choroby, albo wrodzone urazy, ale o płeć. Gdy okazuje się, że ma urodzić się dziewczynka niektóre kobiety wolą usunąć ciążę. I choć mówią o tym wprost coraz częściej słyszą: nie ma problemu.

Wbił się w słup i spłonął

Rozpędzone BMW uderzyło w słup trakcyjny i stanęło w płomieniach. Dwie osoby trafiły do szpitala. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu al. Waszyngtona z Berezyńską.

Bach i Potter nad Gdańskiem

- Repertuar zależy od nastroju, pogody i innych czynników zewnętrzno-wewnętrznych. Gram klasykę i muzykę rozrywkową, ostatnio grałam np. melodię z Harrego Pottera, dzisiaj muzyka postna – opowiada carillonistka z gdańskiego kościoła św. Katarzyny, Monika Kaźmierczak. Po raz pierwszy od sześciu lat - po pożarze świątyni - odbył się tam regularny koncert muzyki carillonowej.

Efekt rewolucji. Jeden kandydat z 99,8 proc. głosów

Po niemal roku protestów i krwawych starć w Jemenie, mających na celu zmusić do ustąpienia dyktatora Ali Abd Allah Salaha, kraj doczekał się wyborów. Odbiegały one jednak od klasycznych wzorców demokracji. Wystartował w nich tylko jeden kandydat i zdobył 99,8 procent głosów.

"Życie przynosi niespodzianki"

- Życie przynosi niespodzianki. Trzeba się dostosować do oczekiwań, a w związku z tym ustawy są zmieniane - tak marszałek Sejmu Ewa Kopacz skomentowała w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24 zmiany wprowadzane w tzw. ustawy refundacyjnej, którą opracowywała będąc ministrem zdrowia.

Rosja ma "obowiązek wobec ludzkości"

- Rosja nie będzie jednostronnie rozbrajać swego arsenału nuklearnego - oświadczył Władimir Putin. Premier wyjaśnił, że jego kraj ma na względzie "obowiązek wobec ludzkości" polegający na zachowaniu równowagi sił na świecie w celu uniknięcia większych konfliktów.

Nowe Cayenne gubi lampy

Około stu tysięcy najnowszych Porsche Cayenne musi wrócić do warsztatów na przegląd i ewentualne naprawy. Producent samochodów ujawnił, że ich przednie lampy mogą same wypadać przy dużych przeciążeniach.

Szef klimatologów szpiegował konkurencję

Prezes prestiżowego instytutu badającego m.in. zmiany klimatyczne przyznał, że kradł dokumenty z instytucji podważającej wyniki jego pracy. - To poważne przestępstwo - komentuje szef szpiegowanego Heartland Institute.

"Gawron byłby pływającą tarczą strzelniczą"

Przerwanie budowy korwety "Gawron" to słuszna decyzja - uważa Ludwik Dorn. - Pytanie, czemu premier nie podjął jej cztery lata temu. Ja wtedy dobijałem się o tę decyzję - przypomniał w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 poseł Solidarnej Polski. Z opinią o słuszności zakończenia budowy kadłuba okrętu zgodził się Paweł Zalewski (PO). - Te 11 lat, to jest czas stracony, ale dobrze, że kolejne miliony nie zostaną utopione - ocenił.

Francuzi już plażują

Wyż znad Atlantyku przyniósł piękną wiosenną pogodę krajom zachodniej i południowej Europy. Z ciepła korzystają mieszkańcy i turyści we francuskich kurortach śródziemnomorskich. W Nicei rozpoczęli sezon plażowicze, nie zabrakło też amatorów morskich kąpieli.

Skazany na dwa lata. Liczą na Polskę

- Białoruski opozycjonista Siarhiej Kawalenka został skazany przez sąd w Witebsku na 2 lata i 1 miesiąc kolonii karnej. Uznano go za winnego złamania warunków odbywania kary wymierzonej mu wcześniej za działalność opozycyjną - podało Radio Swaboda. Opozycja apeluje o pomoc. - Liczymy przede wszystkim na naród i kierownictwo polityczne Polski - powiedział Waler Bujwał, przedstawiciel białoruskiej opozycji..

Bitwa o święte wzgórze trzech religii

Na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie doszło do ostrych starć pomiędzy Palestyńczykami i izraelską policją. Podczas walk na tym świętym dla muzułmanów, żydów i chrześcijan terenie kilkanaście osób zostało rannych. Czterech Palestyńczyków aresztowano.

Sprawa śmierci ojca Ziobry umorzona

Krakowski sąd zdecydował w piątek o umorzeniu postępowania w sprawie leczenia i śmierci Jerzego Ziobry. Sąd stwierdził, że czwórka krakowskich lekarzy nie popełniła przestępstwa w trakcie leczenia ojca b. ministra sprawiedliwości. Tym samym sąd podzielił opinię prokuratury, która wcześniej dwukrotnie umarzała śledztwo w tej sprawie. Sąd nie przychylił się też do propozycji rodziny, aby zlecić nową opinię biegłych lub zweryfikować poprzednią.

Uzbroić opozycję w Syrii? "Świetny pomysł"

Uzbrojenie syryjskiej opozycji walczącej z reżimem Baszara el-Asada to "świetny pomysł" - oświadczył minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej. Szefowa amerykańskiej dyplomacji wezwała natomiast do wprowadzenia ostrzejszych sankcji. Przychylił się do tego jej francuski odpowiednik, który zapowiedział zamrożenie przez UE aktywów syryjskiego banku centralnego.

Prezydent w miniaturze

Dzień wypełniony reprezentacyjnymi obowiązkami w Żywcu miała dziś prezydencka para. Po spotkaniu z podopiecznymi jednej z fundacji, wizycie w przedszkolu im. rodziny Komorowskich oraz w miejskiej stajni, Anna i Bronisław Komorowscy zwiedzili otwarty niedawno w mieście park miniatur.

Kilka sekund od śmierci

24-letnia Amerykanka popełniła serię błędów, które niemal przypłaciła życiem pod kołami rozpędzonego pociągu towarowego. Najpierw na przejeździe kolejowym skręciła przez pomyłkę na tory, na których utknęła. Potem uparcie starała się uratować swój samochód i pomimo nalegań pasażera oraz świadków zwlekała z ucieczką. Z auta wysiadła kilka sekund przed tym, zanim zostało zmiażdżone przez pociąg.

"Oskary", ale nie te... Akademia się ugnie?

Mieli czas do wtorku, ale już w piątek twórcy "Oskarów Ludowych" wysłali Amerykańskiej Akademii Filmowej odpowiedź na jej żądanie, by nazwa polskich nagród została zmieniona. - Przedstawiliśmy argumenty wskazujące na to, że sporne wyróżnienie wytwarza u odbiorców skojarzenie z jej patronem Oskarem Kolbergiem, a nie nagrodą filmową - poinformował pełnomocnik Stowarzyszenia Twórców Ludowych Przemysław Zalasiński.

Premier "uznał" Estelle, nową szwedzką księżniczkę

Córeczka następczyni szwedzkiego tronu, księżnej Wiktorii, otrzyma imiona Estelle Silvia Ewa Mary - poinformował król Szwecji Karol XVI Gustaw na specjalnym posiedzeniu rządu na Zamku Królewskim. Mała księżniczka uzyskała też tradycyjne oficjalne "uznanie" premiera, który poświadczył to specjalną pieczęcią.