Najnowsze

Najnowsze

Motocykl rozpadł się na częsci. Dwie osoby w szpitalu

Dwie osoby trafiły do szpitala z obrażeniami ciała po tym, jak kierowca motocykla, wyprzedzając na podwójnej ciągłej w miejscowości Radomierz (woj. dolnośląskie) rozbił się na pobliskim drzewie. Motocykl, na którym podróżował 38-letni mężczyzna i jego pasażerka, został kompletnie zniszczony. Życiu poszkodowanych najprawdopodobniej nie grozi niebezpieczeństwo. Na miejscu zdarzenia był Reporter 24 o nicku lukplo.

Niewykrywalna maszyna przyszłości dla komandosów

Ma pojawić się znienacka lecąc nisko nad ziemią, wylądować na kawałku płaskiego terenu o długości mniejszej niż kilometr, wyładować ponad 20 ton sprzętu i natychmiast zniknąć. To założenia działań amerykańskiego samolotu transportowego nowej generacji. Koncern Lockheed Martin właśnie testuje pomniejszoną wersję eksperymentalną maszyny, która ma w przyszłości służyć komandosom w akcjach specjalnych.

Szturmują miasto Kaddafiego. Ciężki ostrzał snajperów

Siły powstańców szturmujące Syrtę - miasto, w którym urodził się Muammar Kaddafi - znalazły się w czwartek wieczorem pod silnym ostrzałem lojalistów. Syrta to jeden z ostatnich bastionów żołnierzy obalonego przywódcy Libii.

PiS zarzuca Schetynie torpedowanie NiK-u

Posłowie PiS zarzucili Grzegorzowi Schetynie, że celowo paraliżuje działania NIK-u i łamie prawo, ponieważ nie zostali odpowiednio szybko zatwierdzeni nowi wiceprezesi tej instytucji. - Jest to kolejna instytucja kontroli, która przeżywa w czasie rządów PO i PSL kłopoty - oświadczył na konferencji prasowej w Sejmie Arkadiusz Czartoryski (PiS).

Trafił do szkoły po  78 latach

Ma 78 lat i w czwartek po raz pierwszy w życiu poszedł do szkoły. Mowa o pewnym Bułgarze, którzy razem z 400 innymi pierwszoklasistami rozpoczął naukę w szkole podstawowej w Gabrowie na północy kraju - podała agencja BTA.

"UE może zwiędnąć jak roślina. To przestroga Rostowskiego"

- Prezydenta te słowa ani nie zszokowały, ani nie zaskoczyły - mówił Tomasz Nałęcz o reakcji Bronisława Komorowskiego na wypowiedź ministra finansów Jacka Rostowskiego o ryzyku wojny w Europie. Prezydencki doradca Unię Europejską porównał do rośliny, która może zwiędnąć, gdy się o nią odpowiednio nie dba. - To przestroga Rostowskiego - podsumował w "Faktach po Faktach" w TVN24.

"Tusk nie zarządzał nawet kioskiem ruchu"

- Nie wiem, czy Donald Tusk jest lekkoduchem, ale wiem, że obejmując urząd premiera nie miał żadnego doświadczenia w zarządzaniu - nie zarządzał nawet małym kioskiem ruchu - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 rzecznik PiS Adam Hofman. Skomentował w ten sposób depeszę Wikileaks na temat szefa rządu. Odniósł się także do publikacji opisujących Tuska. - Wyłania się z nich smutny obraz - ocenił polityk PiS.

Terrorysta z metra przyznał się do winy

Główny oskarżony o przeprowadzenie zamachu w mińskim metrze Dźmitry Kanawałau przyznał się do winy już w pierwszym dniu procesu. W ataku zginęło 15 osób. Drugi oskarżony, Uładzisłau Kawaliou, nie przyznał się do współudziału w zamachu. Mężczyznom grozi kara śmierci.

"Czwórka" od Niesiołowskiego, 2+ lub 3= od Poncyljusza

Trwa setne w tej kadencji, ostatnie posiedzenie Sejmu. Jak jego czteroletnią działalność oceniają politycy? Stefan Niesiołowski jest łaskawy - daje "czwórkę", Paweł Poncyliusz z PJN dwóję z plusem, no "trzy na szynach". Związany z lewicą Andrzej Celiński mówi ogólnie: był lepszy od poprzedniego. W "Faktach po Faktach" w TVN24 dyskutowali o sukcesach i porażkach posłów VI kadencji.

Żydzi opuszczą Obamę i przesądzą o reelekcji?

Amerykanie żydowskiego pochodzenia opuszczają Obamę? Czy będzie miało to wpływ na reelekcję prezydenta USA? - takie pytania stawiają sobie komentatorzy po wyborach uzupełniających do Izby Reprezentantów w Nowym Jorku.

Umowa o tarczy weszła w życie

W czwartek weszła w życie polsko-amerykańska umowa z 2008 r. o rozmieszczeniu w Polsce elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej - poinformowało MSZ.

Bez ugody w sprawie poległych Polaków

Bez porozumienia zakończyło się przed warszawskim sądem pierwsze posiedzenie ugodowe dot. zadośćuczynień, jakich domagają się od MON rodziny żołnierzy poległych w Iraku i Afganistanie. Szef resortu obrony, Tomasz Siemoniak chce się spotkać z bliskimi zabitych. - Chciałbym z nimi bezpośrednio porozmawiać - powiedział minister.

Niesłyszacy domagają się przeprosin od ministerstwa

Osoby niesłyszące odetchnęły z ulgą. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że zmieni przepis, który faktycznie uniemożliwiał im ubieganie się o prawo jazdy. Poprawka ma wejść w życie już w najbliższych dniach. Środowisko osób niesłyszących chce od ministerstwa oficjalnych przeprosin w tej sprawie.

"Sami swoi" wiecznie żywi

Czwartek, 15 września Przysłowiowy spór o miedzę jest wiecznie żywy. Tym razem zatruł życie dwóm sąsiadom z Włocławka. Ten spór jest jednak odpowiednio bardziej "nowoczesny" i dotyczy ściany. Po niemal 30 latach okazało się, że budowniczy pawilonów handlowych popełnili w latach 80-tych błąd. Ściana względem planu była przesunięta o 30 centymetrów. Gdy właścicielka zakładu fryzjerskiego przeprowadziła remont, współcześni budowlańcy postawili ścianę zgodnie z papierami. Wywołało to gniewną reakcję sąsiada, pozbawionego 30 centymetrów powierzchni swojego pomieszczenia.

Chory z Downem i długami. Przez siostrę

Czwartek, 15 września Chory na zespół Downa Zbigniew od 27 lat był pod opieką swojej starszej siostry. Po niemal trzech dekadach okazało się, że kobieta bardziej "opiekowała" się rentą niepełnosprawnego, ubezwłasnowolnionego brata, niż nim samym. Na dodatek zadłużyła mieszkanie, w którym obydwoje mieszkali i teraz nieświadomy niczego chory mężczyzna jest dłużnikiem ściganym przez komornika.

Najwyższe odznaczenie za "najgorszy dzień w życiu"

Amerykański żołnierz kapral Dakota Meyer, który uratował 36 osób podczas zasadzki talibów w prowincji Kunar w 2009 r., otrzymał z rąk Baracka Obamy w Białym Domu najwyższe odznaczenie wojskowe - Medal Honoru (Medal of Honor). - To trudne, być docenionym za najgorszy dzień w swoim życiu, to bardzo trudne - mówi sam Mayer.

CKE: 85 proc. maturzystów zdało w tym roku maturę

85 proc. tegorocznych maturzystów zdało maturę - podała w czwartek Centralna Komisja Egzaminacyjna, która opublikowała ostateczne wyniki egzaminu maturalnego uwzględniając w nich wyniki dodatkowych czerwcowych egzaminów i sierpniowych poprawek.

Chory z Downem i długami. Przez siostrę

Chory na zespół Downa Zbigniew od 27 lat był pod opieką swojej starszej siostry. Po niemal trzech dekadach okazało się, że kobieta bardziej "opiekowała" się rentą niepełnosprawnego, ubezwłasnowolnionego brata, niż nim samym. Na dodatek zadłużyła mieszkanie, w którym obydwoje mieszkali i teraz nieświadomy niczego chory mężczyzna jest dłużnikiem ściganym przez komornika.

USA trafiły Al-Kaidę z powietrza

W ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego zabity został w tym tygodniu szef operacji Al-Kaidy w Pakistanie, pochodzący z Arabii Saudyjskiej Abu Hafs al-Szahri - poinformowali w czwartek anonimowi przedstawiciele władz USA.

PE: uwolnić Bialackiego

Parlament Europejski potępił aresztowanie przez władze Białorusi obrońcy praw człowieka Alesia Bialackiego i zażądał jego natychmiastowego uwolnienia.

Balicki: PO chce prywatyzacji służby zdrowia. Pokazuje depeszę Wikileaks

Znów wraca temat prywatyzacji służby zdrowia. Tym razem Marek Balicki z SLD oświadczył, że faktycznym celem reformy służby zdrowia - wbrew zapewnieniom członków rządu i polityków PO - jest prywatyzacja. Na dowód polityk podczas konferencji wręczył dziennikarzom przetłumaczone depesze z Wikileaks, z których wynika, że politycy Platformy kontaktowali się w tej sprawie z Amerykanami.

Śledztwo ws. krzyża z puszek umorzone

Stołeczna prokuratura umorzyła śledztwo ws. znieważenia uczuć religijnych przez publiczne prezentowanie krzyża oklejonego puszkami po piwie podczas ubiegłorocznych manifestacji pod Pałacem Prezydenckim. Śledztwo umorzono wobec braku znamion czynu zabronionego.

"Super Express" musi przeprosić Marczuk

"Super Express" ma przeprosić Weronikę Marczuk i zapłacić jej 50 tys. zł - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Sprawa dotyczy obraźliwych informacji w związku z jej zatrzymaniem przez CBA w 2009 r., jakie opublikował tabloid.

453 kolczyki i kobieta w pudełku

Kto może poszczycić się największą liczbą kolczyków w ciele, najdłuższym językiem i potrafi zmieścić się w niewielkim sześcianie? Wydawcy Księgi Rekordów Guinnessa na rok 2012 postanowili pokazać i zaprosili do Londynu ludzi, którzy mogą poszczycić się dość specyficznymi osiągnięciami.

Palin miała romans i zażywała kokainę? "Obrzydliwe kłamstwa"

Mąż Sary Palin - Todd - potępił "obrzydliwe kłamstwa" zawarte w jej biografii, która ma się ukazać w księgarniach w przyszłym tygodniu. Autor "The Rogue: The Search for Sarah Palin" twierdzi m.in. że w latach 90. miała ona romans i zażywała kokainę - donoszą media.

Siemoniak woli doradcę "odważnego"

- Wiedzę byłego dowódcy Wojsk Lądowych, generała Waldemara Skrzypczaka, warto wykorzystać - stwierdził na posiedzeniu sejmowej komisji obrony minister obrony Tomasz Siemoniak. Polityk tłumaczył swoją decyzję o zatrudnieniu wojskowego, który odszedł z armii w atmosferze skandalu po ostrej krytyce ministra Bogdana Klicha i MON.

PiS 17 pkt. proc. za PO

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się we wrześniu, na PO zagłosowałoby 37 proc. Polaków, PiS mogłoby liczyć na 20 proc. poparcia, SLD na 7 proc., a PSL na 6 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS. W porównaniu z ubiegłym miesiącem PO zyskała 1 punkt proc., PiS pozostaje na tym samym poziomie, poparcie dla SLD spadło o 1 punkt proc., a 2 punkty proc. wzrostu zanotowało PSL.

Jednak nie wszystkie 6-latki będą musiały pójść do szkół?

Minister edukacji Katarzyna Hall rozważa częściową rezygnację z obowiązkowego w przyszłym roku posłania do szkoły sześciolatków. Sugeruje rozwiązanie, by we wrześniu 2012 do szkoły poszły obowiązkowo tylko te dzieci, które miałyby skończone sześć lat. Hall o swoim pomyśle poinformowała w czwartek na swoim blogu.

Irene i Lee zmieniły kolor nowojorskiej rzeki

Zarówno huragan Irene, jak i burza tropikalna Lee pozostawiły po sobie nietypowy ślad, który pojawił się na przepływających przez Nowy Jork rzece Hudson i cieśninie East River. Na początku września wody obydwu akwenów, za sprawą osadów, przybrały brązowy i czerwonawy odcień.