Najnowsze

Najnowsze

"Wojsko dziś wolałoby nie świętować"

- Może dziś wojsko nawet wolałoby nie świętować, (...) bo wojsko potrzebuje trochę uspokojenia, aby mogło spokojnie myśleć systemowo o dalekiej przyszłości - powiedział na antenie TVN24 gen. Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który uczestniczył w uroczystościach z okazji święta Wojska Polskiego na na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Szef MSW zdradził Kaddafiego?

Libijski minister spraw wewnętrznych wraz z dziewięcioma członkami rodziny wylądował w poniedziałek w Kairze z - jak twierdzi - "wizytą turystyczną". Jednak niejasne okoliczności podróży wskazują, że minister zdradził reżim w Trypolisie - podała agencja AP.

Wszycy zabici na Jersey to Polacy. Zabójca też

Wszystkie sześć osób, w tym troje dzieci, które zostały zasztyletowane w niedzielę w mieście St. Helier na brytyjskiej wyspie Jersey na Kanale La Manche to Polacy - potwierdziła w rozmowie z TVN24 polska ambasada w Wielkiej Brytanii. Już wiadomo, że sprawcą masakry także jest Polak.

Zrywał łańcuszki. Posiedzi 5 lat?

Do pięciu lat więzienia grozi zatrzymanemu 18-letniemu mieszkańcowi Zgierza (woj. łódzkie), który zrywał kobietom łańcuszki z szyi. Mężczyzna trafił na dwa miesiące do aresztu.

Koniec z kamerami na procesie Mubaraka

Egipski sąd zakończył kolejną rozprawę b. prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka. Następna została wyznaczona na 5 września, ale - o czym dziś zadecydowano - nie będzie transmitowana przez telewizję. I tak pozostanie już do ogłoszenia wyroku. Druga decyzja dotyczy połączenia procesu Mubaraka z procesem b. szefa MSW Habiba el-Adlego.

"Słabość rodzi słabość". Prezydent o reformie armii

- Katastrofa smoleńska ujawniła istotne słabości systemu kierowania i dowodzenia w Siłach Zbrojnych (...) Słabość rodzi słabość - mówił prezydent Bronisław Komorowski na pl. Piłsudskiego w Warszawie podczas uroczystości z okazji święta Wojska Polskiego i podkreślał konieczność reform w armii. Wcześniej przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się uroczysta odprawa wart, a na dziedzińcu Belwederu prezydent wręczył 15 oficerom Wojska Polskiego nominacje generalskie.

Biskupi pytają o Smoleńsk na Jasnej Górze

Z udziałem tysięcy wiernych na Jasnej Górze rozpoczęły się w poniedziałek uroczystości z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Sumie pontyfikalnej przewodniczy nuncjusz apostolski w Polsce, abp Celestino Migliore, który podczas mszy poświęci zioła i kwiaty. W homilii wygłoszonej przez metropolitę szczecińsko-kamieńskiego, abp. Andrzeja Dzięgę padły m.in. pytania dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Obama na dnie popularności

Prezydent Barack Obama w największym dołku, jeśli chodzi o popularność, od początku prezydentury. Z najnowszego sondażu instytutu Gallupa wynika, że poparcie dla niego spadło poniżej 40 proc. Tak źle jeszcze nie było - informują zgodnie amerykańskie media.

Pada już ponad dobę. Nowy Jork pod wodą

Padający niemal bez przerwy przez ponad dobę deszcz sprawił, że w niedzielę pod wodą znalazły się niektóre dzielnice Nowego Jorku. W tysiącach domów zalane są piwnice, a w wodzie utknęło wiele samochodów.

Już 42 ofiary długiego weekendu na drogach

42 osoby zginęły, 486 zostało rannych w 371 wypadkach - to bilans pierwszych trzech dni, licząc od piątku, wydłużonego weekendu na polskich drogach. Funkcjonariusze zatrzymali 2302 pijanych kierowców, tylko w niedzielę - 950.

Odnaleziono zaginioną rodzinę

Odnaleziono trzyoosbową rodzinę - małżeństwo z trzyletnim dzieckiem, której poszukiwała policja. Nikomu z nich nic się nie stało.

Chciał uniknąć zderzenia. 21-latka nie żyje

Jedna osoba zginęła na miejscu, a dwie trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło minionej nocy na trasie Opole-Kluczbork. Kierowca Mazdy próbował uniknąć zderzenia z BMW - gwałtownie skręcił w prawo i wjechał do rowu, w konsekwencji uderzając w drzewo. O wypadku poinformował portal lokalny 24opole.pl.

Walczą o prawo do wyglądania jak "szmata"

Chcą wyglądać, tak jak im się podoba i nie słuchać szowinistycznych komentarzy. Setki kobiet przeszły w niedzielę po ulicach stolicy Kostaryki San Jose w tzw. marszu szmat (ang. Slutwalk). Głównym powodem były słowa biskupa Jose Francisco Ulloi, który wezwał panie, by "przestały udawać mężczyzn i ubierały się skromnie", aby uniknąć gwałtu.

Pozwolili Chinom zbadać wrak śmigłowca USA?

- Pakistański wywiad zezwolił chińskim inżynierom wojskowym na ekspertyzę szczątków trudno wykrywalnego przez radary amerykańskiego śmigłowca, który uczestniczył w operacji mającej na celu zabicie Osamy bin Ladena - podaje w poniedziałek "New York Times". O sprawie piszą także m.in. "Financial Times" i Reuters.

Kalata wciąż nie wie, kogo wybierze

Była minister pracy w rządzie PiS Anna Kalata wciąż nie wie, z poparcia jakich środowisk skorzysta w nadchodzących wyborach do Senatu. Rozmawia zarówno z PSL jak i ruchem prezydentów polskich miast "Obywatele do Senatu". Dodaje, też, że gdyby dostała się do parlamentu, to chciałby zająć się gospodarką.

"Doniesienia z Polski drukowane dużymi literami"

"Skala zainteresowania Amerykanów była przeogromna. I to nawet w gazetach z prowincji" - opowiada o ataku bolszewików na Warszawę w 1920 roku dziennikarz Jacek Stawiski w rozmowie z tvn24.pl. Komentator TVN24 przygotował dla nas przegląd amerykańskiej prasy tamtych dni.

Miejscami słońce, miejscami burze

W poniedziałek nad Polskę północno-zachodnią i zachodnią nadciągnie polarno-morskie powietrze, które będzie odpowiadało za przelotne opady deszczu i wyładowania atmosferyczne. Za to na wschodzie szykuje się naprawdę pogodny początek tygodnia.

Amy i nie tylko uwiecznieni w piasku

Ponad 3000 metrów kwadratowych belgijskiego wybrzeża na trzy miesiące zamieniło się w gigantyczną galerię piaskowych rzeźb. W Blankenberge, gdzie od kilku lat rokrocznie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piaskowej Rzeźby, można zobaczyć min. piaskowe gwiazdy muzyki, kina oraz postacie z kreskówek Disney'a. Wystawę odwiedził Reporter 24 podpisujący się nickiem e_migrant_eu.

Osiedle się zapada. 18 metrów w 46 lat

W ciągu 46 lat dzielnica Karb w Bytomiu zapadła się aż o 18 metrów. Mieszkańcy muszą opuszczać swoje domy i spać w tymczasowych hotelach, bo na nowe mieszkania nie ma pieniędzy.

Nie wpuszczeni na Białoruś

Już drugi raz prezes towarzyszenia Wspólnota Polska Longin Komołowski nie został wpuszczony na Białoruś. Jechał do Grodna na obchody Święta Wojska Polskiego, organizowane przez tamtejszy Związek Polaków. Przyczyn odmowy wjazdu nie podano. Podobnie białoruskie władze postąpiły z europosłem Markiem Migalskim (PJN).

Powstańcy negocjują z Kaddafim?

Libijscy powstańcy i przedstawiciele reżimu Muammara Kaddafiego rozmawiali w Tunezji - poinformowała w niedzielę agencja Reutera, powołując się na źródło pragnące zachować anonimowość. Nie potwierdzają tego słowa pułkownika, który w nocy wezwał swych zwolenników do walki i uwolnienia kraju od "zdrajców i NATO".

Żyją w miniaturze od 10 lat

O północy szampan i tort, potem rozmowa o nowym lotnisku, a nad ranem darmowe wejście dla wszystkich zainteresowanych. To wszystko z okazji 10 rocznicy powstania świata Wunderland w Hamburgu - największej miniaturowej wystawy w Niemczech.

Paralotniarz uderzył w górską kolejkę

20 osób spędziło noc w gondoli kolejki linowej w Tegelbergu w Alpach Bawarskich po tym, jak w mechanizm uderzył paralotniarz. Kolejka zatrzymała się na 18 godzin, sto metrów nad ziemią.

Wrócił ruch pociągów w Babach

W nocy z niedzieli na poniedziałek został przywrócony ruch pociągów po jednym torze na trasie w Babach koło Piotrkowa Trybunalskiego. Trwa odbudowa drugiego toru, zniszczonego na długości 200 m.

Białoruś: Polacy ignorują dowody ws. śmierci Leppera

- Przez cały tydzień pojawiały się coraz to nowe dowody, wskazujące na to, że Lepper nie mógł sam odebrać sobie życia - ogłosiła białoruska telewizja państwowa w cotygodniowym programie publicystycznym "W centrum uwagi". Zdaniem dziennikarzy, dowody ignorują polskie władze, a także media.

"Nie ważne jak się zaczyna, ale jak się... kontynuuje"

Na początku sierpnia 2001 roku mieliśmy za sobą epokowe wydarzenie, które wstrząsnęło medialnymi posadami naszego kraju. Wystartowała pierwsza, wyłącznie informacyjna, telewizja - TVN24. Umówmy się, że na początku nikogo ten start na kolana nie powalił, ale - jak mawiał klasyk - nie ważne jak się zaczyna, ale jak się kontynuuje - no, może on troszeczkę inaczej mówił. Dziś nie tylko o tym. Jak w każdym porządnym serwisie informacyjnym będzie trochę polityki, spraw społecznych, sportu i pogody.

Rozwiązanie specpułku? "Nic wielkiego się nie stało"

- Nic wielkiego się nie stało - tymi słowami gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych, komentuje rozwiązanie 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. - Ten pułk i tak czekała reforma - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Pielgrzymkowy szczyt na Jasnej Górze

Ponad 27 tys. pielgrzymów dotarło w niedzielę do Częstochowy. Szli w kilkunastu pielgrzymkach z całego kraju. 14 sierpnia to dzień, kiedy do jasnogórskiego sanktuarium pątnicy przybywają najliczniej w roku, przed przypadającym jutro katolickim świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wśród pielgrzymów jest też Reporter 24 krzysulek, który zamieścił zdjęcia w serwisie Kontaktu 24.

"Rząd ostrzegał prokuraturę"

Rzecznik rządu Paweł Graś krytykuje przekazanie przez polską prokuraturę Białorusi danych białoruskiego opozycjonisty, ale jednocześnie zaznacza, że nie ma na jej działania wpływu. Podkreślił, że - zgodnie z zapowiedzią prokuratora generalnego - sprawa zostanie wyjaśniona.