Najnowsze

Najnowsze

Samobójca na granicy Strefy Gazy i Egiptu

Zamachowiec-samobójca odpalił w piątek rano ładunek wybuchowy na granicy Egiptu ze Strefą Gazy, w pobliżu grupy egipskich żołnierzy. Kilku z nich zostało rannych, ale nie wiadomo na razie ilu ani jak ciężko - donosi izraelski dziennik "Haaretz". Doniesienia dotyczące miejsca zamachu są nieprecyzyjne.

Marihuana w ogródku 70-latki

10 krzaków konopii indyjskich łęczyńscy policjanci znaleźli w ogródku 70-latki. Plantacja należała do jej wnuka. Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia.

Polak aresztowany w Kolumbii

Kolumbijska policja zatrzymała obywatela Polski, który ukrywał się w tym południowoamerykańskim kraju, chcąc uniknąć oskarżeń o szmuglowanie narkotykami w ojczyźnie. Podjęto już działania ws. jego ekstradycji do Polski.

"Proszę opanować ADHD". "Wniosek odrzucony"

Debata o kryzysie finansowym rozpaliła emocje posłów do czerwoności. Poseł Tomasz Kamiński z SLD poprosił prowadzącego debatę wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego, by coś z tym zrobił. - Jeśli jest ADHD, proszę to opanować panie marszałku. To jest skandal. Rozmawiamy o rzeczach najważniejszych dla milionów Polaków, a pana premiera nie ma (na sali plenarnej-red.), pan minister (finansów- red.) rozmawia przez telefon i czyta gazetę. Wnoszę o przerwę - grzmiał z mównicy sejmowej. Riposta była szybka i krótka: - Wniosek odrzucony.

Uciekł niedźwiedź. Obława na Łotwie

Made, bo tak ma na imię uciekinierka, wymknęła się w czwartek wieczorem z rezerwatu Ligante w centralnej części Łotwy. Obszar ten jest częścią popularnego parku narodowego Gauja

"Prawosławni są ważną cząstką państwa"

- Kościół prawosławny w Polsce to część naszej spuścizny i cząstka naszej polskiej rzeczywistości. Wnosi ona swój istotny wkład w polską duchowość. W Polsce czuje się, że świat chrześcijaństwa ma dwa mocne płuca, którymi oddycha tak, by oddychać pełną piersią - powiedział podczas wizyty na Świętej Górze Grabarce na Podlasiu prezydent Bronisław Komorowski.

Policja ujawnia rozmowy z Brevikiem podczas masakry

- Jestem na wyspie Utoya. Skończyłem swoją misję, więc chciałbym się poddać - to fragment rozmowy telefonicznej Andersa Behringa Breivika, przeprowadzonej tuż po masakrze na wyspie Utoya z norweską policją. Breivik zabił tam 69 osób. Jeszcze dziś sąd zadecyduje czy Norweg ma nadal przebywać w areszcie w odosobnieniu.

Nowak o Dutkiewiczu: Włamuje się do polityki

"RD spóźnił się na pociąg do centr. polityki. Teraz szuka prób włamania się do niej" - w taki sposób prezydencki minister Sławomir Nowak podsumował inicjatywę prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza "Obywatele do Senatu". Może ona być główną konkurencją Platformy w rywalizacji o senatorskie mandaty.

Fani Ferrari nie pojadą na prąd

Auto bez charakterystycznego, warczącego silnika? Włoska marka samochodów mówi "nie" takim wynalazkom. - Nigdy nie zobaczymy elektrycznego Ferrari - zarzeka się prezydent firmy, Luca di Montezemolo.

Prokuratura: za kierownicą pijany policjant. Dwoje rannych

Kierowca stracił panowanie nad kierownicą, staranował barierki ochronne, po czym wylądował w polu - tak wyglądał przebieg wypadku, do którego doszło w piątek rano w Pogorzelicach (woj. pomorskie). Siła uderzenia była tak duża, że obie podróżujące osoby wypadły z auta. Ciężko ranne trafiły do szpitala. Zdjęcia i informację z miejsca zdarzenia dostaliśmy od portalu serwisu pożarniczego remizacompl.

Były prezydent przed sądem

Były prezydent Wybrzeża Kości Słoniowej, Laurent Gbagbo, został oskarżony o przestępstwa gospodarcze. Prokuratura zarzuca mu m.in. kradzieże i sprzeniewierzenie pieniędzy publicznych - informuje w piątek BBC. Podobne zarzuty postawiono też żonie Gbagbo, Simone.

Zwolniony po gigantycznej katastrofie. Trafił do Polski

Wang Yongping, rzecznik chińskiego ministerstwa kolei, który w atmosferze skandalu został zwolniony po tym, jak lekceważąco wypowiedział się na temat lipcowej katastrofy superszybkich pociągów na wschodzie Chin, znalazł nową pracę. Będzie pracował w Polsce. Jako reprezentant swojego kraju zasiądzie w Organizacji Współpracy Kolei - informuje "New York Times" powołując się na agencję Xinhua.

Rakiety lecą na Izrael. Odwet za odwet

Co najmniej 10 rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy spadło w piątek rano i wcześniej - w ciągu nocy - na Izrael w pobliżu palestyńskiej enklawy. Jedna z rakiet uderzyła w szkołę talmudyczną w mieście Aszdod, raniąc dwie osoby, w tym jedną ciężko.

Zderzenie osobówek z cysterną. Dwie ofiary

Dwie osoby nie żyją po zderzeniu samochodu osobowego Volkswagena z cysterną, do którego doszło po godzinie 6 w Zajączkowie Tczewskim (woj. pomorskie). W wypadku brało udział również auto osobowe marki Volvo, ale jego pasażerom nic się nie stało. Wypadek spowodował duże utrudnienia w ruchu - kierowców poruszających się drogą krajową numer 91 czekają objazdy. Zdjęcie zamieścił w Kontakcie 24 bos777.

Posłuchaj, jak brzmią spadające gwiazdy

Dzięki amerykańskim siłom powietrznym możemy usłyszeć, jak niesamowicie brzmią Perseidy. W Polsce można było je obejrzeć 12 sierpnia. Niestety pogoda nie dopisała, więc teraz można chociaż posłuchać.

Silne wstrząsy w pobliżu Fukushimy

Do podziemnych wstrząsów o sile 6,8 w skali Richtera doszło u północno-wschodnich wybrzeży Japonii w regionie prefektury Fukushima - poinformowały miejscowe służby meteorologiczne. Wydały one też ostrzeżenie przed falą tsunami, która mogła sięgać 50 cm, ale po 40 minutach je odwołały. Ostrzeżenie obejmowało prefektury Fukushima i Miyagi.

Atak na British Council

Osiem osób, w większości policjantów, zginęło, a 10 zostało rannych w samobójczym ataku bombowym przeprowadzonym na budynek brytyjskiego ośrodka kulturalnego (British Council) w Kabulu - podało afgańskie MSW.

"Dyplomatyczna i humanitarna wojna" z Damaszkiem

Francja, Wielka Brytania, Portugalia oraz Niemcy zapowiedziały, że przygotują wniosek do Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sankcji wobec Syrii. Z kolei ambasador Syrii przy ONZ powiedział, że Stany Zjednoczone wypowiedziały jego krajowi "dyplomatyczną i humanitarną" wojnę.

50 km/h w tym miejscu to fikcja. Warszawska Wisłostrada

Ograniczenie prędkości do 50 km/h na warszawskiej Wisłostradzie jest od dawna fikcją. Wystarczy tylko obejrzeć nagrania z policyjnych kamer. Kierowcy przekraczają tę prędkość regularnie. 150 km/h, 130 km/h, 110 km/h – jak przyznają policjanci, samochody pędzące z taką prędkością na ograniczeniu do 50 km/h to częsty widok na Wisłostradzie. Jednak auta, które na nagraniach z fotoradaru jadą obok, mają niewiele mniejszą prędkość.

Śmierć na festiwalu. Burza zabiła pięć osób

Gwałtowna burza, która przeszła w czwartek nad jednym z najważniejszych festiwali muzycznych w Belgii, spowodowała śmierć pięciu osób - poinformowała w piątek Hilde Claes, mer miasta Hasselt, gdzie odbywała się impreza. Wcześniej mówiono o trzech ofiarach śmiertelnych i 71 rannych, w tym 11 ciężko.

Będą zmiany w raporcie Czumy?

PO i SLD chcą zmian w raporcie Andrzeja Czumy. Politycy tych partii zasiadający w komisji śledczej ds. nacisków przygotowali poprawki do projektu raportu autorstwa posła PO. SLD chce, aby znalazł się w nim zapis o odpowiedzialności konstytucyjnej Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.

Egzekucja w USA. Użyli leku na epilepsję

W amerykańskim stanie Virginia wykonano egzekucję na 30-letnim Jerrym Jacksonie, mordercy i gwałcicielu. Podczas wykonywania kary śmierci trzeba było - przy zdecydowanym sprzeciwie producenta - użyć leku na epilepsję, bo w USA brakuje tradycyjnego specyfiku wykorzystywanego do uśmiercania skazańców.

Poparcie dla partii niemal bez zmian

Niespełna dwa miesiące przed wyborami sondaże niewiele się zmieniają. 48 proc. badanych chce głosować na PO, a 30 proc. na PiS. Do Sejmu wchodzą jeszcze tylko SLD i PSL - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

MON chce zarobić na tupolewie

Wysłużone samoloty dla vipów trafią pod młotek - donosi piątkowa "Rzeczpospolita". MON chce za pośrednictwem Agencji Mienia Wojskowego sprzedać maszyny ze zlikwidowanego 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. Na wolny rynek trafią cztery samoloty typu Jak-40 i jeden Tu-154M. AMW na razie oficjalnie nic o sprawie nie wie.

Hologramowa obsługa niemal jak żywa

W paryskim porcie lotniczym Orly podróżnych witają hologramy w ludzkiej postaci. Hologramy kierują pasażerów na pokład samolotu i życzą im szczęśliwego lotu. Wizerunki są tak realistyczne, że pasażerowie często próbują z nimi rozmawiać, a nawet ich dotykać.

Wody za dużo nawet jak na Anglię

Burze od zachodu nadciągają nad Polskę, a synoptycy ostrzegają przed ulewami i porywistym wiatrem. Burze przetaczają się też przez zachodnią Europę, m.in. Wyspy Brytyjskie.

GMO w Polsce? I tak już jest

Do podpisu prezydenta trafiła ustawa regulująca nasiennictwo, czyli między innymi również kwestię stosowania genetycznie modyfikowanej roślin w polskim rolnictwie. Zmodyfikowane genetycznie produkty spożywcze trafiają na nasz stół codziennie i często o tym nawet nie wiemy. Czy należy więc zakazywać uprawy Genetycznie Modyfikowanych Organizmów w Polsce? Zbliża się kolejna odsłona wieloletniej batalii.

Wielki Brat zamieszkał w lesie

Tu drzwi od lodówki, tam opona a na dodatek worki ze "zwykłą" zawartością kosza. Wielu Polaków nie odczuwa wyrzutów sumienia wyrzucając co popadnie do lasu. Leśnicy mają z nimi problem, ponieważ trudno im skutecznie patrolować wielkie połacie terenu, które są pod ich nadzorem. Strażnicy przyrody sięgają więc po technologię i instalują w lasach monitornig.

Przyszłość pilotów w rękach posłów

Sejm zajmie się dziś wetem prezydenta do ustawy o Akademii Lotniczej w Dęblinie. Akademia miałaby powstać z połączenia Wyższej Oficerskiej Szkoły Sił Powietrznych w Dęblinie i Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie. Decydując się na weto, prezydent argumentował, że ustawa może doprowadzić do komercjalizacji szkolnictwa wojskowego