Najnowsze

Najnowsze

Eksperci odkryli, kim był Kuba Rozpruwacz?

Dwoje ekspertów, od lat zajmujących się osobą seryjnego mordercy Kuby Rozpruwacza, poinformowało, że najprawdopodobniej udało im się rozwiązać jedną z najsłynniejszych zagadek kryminalnych.

Nie będzie wielkich manewrów USA i Izraela."Nie ufają nam"

Amerykanie wycofali się z planów zorganizowania największych w historii manewrów wojsk USA i Izraela z udziałem licznych systemów obrony przeciwrakietowych - pisze "Time". Waszyngton ma się obawiać, że Tel-Awiw wykorzystałby je do ataku na Iran. - Praktycznie Amerykanie powiedzieli: "Nie ufamy wam" - skwitował izraelski wojskowy.

Palikot przeprasza za słowa o związkach polityków PO z Marcinem P.

"Nigdy nie twierdziłem, że ktoś z nich wziął pieniądze od Marcina P. Jeśli ktoś to tak zrozumiał, to przepraszam! Nie było to moją intencją" - oświadczył na swoim blogu Janusz Palikot. Zapewnienie i przeprosiny związane są ze wsześniejszą wypowiedzią lidera Ruchu Palikota, w której polityk ocenił, że "trudno sobie wyobrazić, że nie płacił (szef Amber Gold) na PO".

Prezydent: Pamięć o 1 września płynie z potrzeby serca

- Przypominając 1 września czynimy to i z potrzeby serca, ale także dla głębszej refleksji o dniu dzisiejszym i o przyszłości Ojczyzny - powiedział w sobotę prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości upamiętnienia wybuchu II wojny światowej w Tczewie.

Jak "babcia pomorska" uczyła prezydenta poprawnej polszczyzny

- Była nieprawdopodobnie czuła, dziś może powiedzielibyśmy przeczulona, na punkcie poprawnego używania języka polskiego. W jej domu nie wolno było powiedzieć żadnego słowa po niemiecku ani pochodzenia niemieckiego - wspomina prezydent Komorowski swoją babcię, której zawdzięcza szacunek do ojczystego języka.

Rosja: Żądania kapitulacji sił Asada nierealistyczne

Żądania jednostronnej kapitulacji wojsk rządowych w Syrii jest nierealistyczne - oświadczył w sobotę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. Tymczasem siły reżimu zaczęły dziś nad ranem ostrzeliwać dzielnice mieszkaniowe w Damaszku, w których ubiegłej nocy toczyły się walki z rebeliantami. Walki trwają też w Aleppo.

Para buch, koła w ruch i... awaria

O świcie z dworca głównego w Poznaniu wyruszył pociąg z zabytkową lokomotywą na czele. Mimo wczesnej pory, wzbudził duże zainteresowanie na peronie. W trasie nie obyło się jednak bez problemów.

Zbita szyba w fontannie za miliony

Poznańska Fontanna Wolności nie ma szczęścia. Dopiero, co zakończyło się wielkie czyszczenie, a już pojawił się nowy kłopot - wybita szyba.

Instaporn? Zalew erotycznych treści na Instagramie

Użytkownicy aplikacji do błyskawicznej obróbki i udostępniania zdjęć Instagram masowo używają jej do tworzenia zdjęć erotycznych i pornograficznych, a później umieszczają je w sieci, gdzie są dostępne dla wszystkich, także dzieci - alarmują zachodnie media.

Kanały, koronki - dwa lata leczył bez uprawnień

32-letni Alberto Nunez został w piątek oskarżony o podszywanie się pod dentystę. Mężczyzna z Melrose Park (stan Illinois) m.in. leczył kanałowo zęby i zakładał koronki - donoszą amerykańskie media.

Plac Solny: kiedyś w ogniu, dziś w kwiatach

Do końca XIX wieku handlowano na nim solą. Później, w imię wiary, palono tu Żydów i wzywano do pobożności. Plac Solny we Wrocławiu, na którym dziś królują kwiaty, niegdyś płonął nienawiścią.

Kamień węgielny pod Muzeum II Wojny Światowej wmurowany

Kamień węgielny na budowie jednej z największych inwestycji Gdańska, Muzeum II Wojny Światowej, został w sobotę przed południem wmurowany, m.in. przez premiera Donalda Tuska. Był to głaz znaleziony przez archeologów w czasie prac poprzedzających budowę placówki, na terenie działki, na której powstanie muzeum.

Samobójczy atak w bazie NATO. 13 ofiar

Co najmniej 13 Afgańczyków zginęło, a dziesiątki innych odniosły rany w sobotę w dwóch dokonanych niemal równocześnie zamachach bombowych w pobliżu wojskowej bazy NATO w prowincji Wardak w środkowym Afganistanie - poinformowały afgańskie władze.

Uderzył w nich tir, wpadli pod dostawczy. Trzy ofiary

Trzy osoby zginęły, a jedna została ranna w wypadku, do którego doszło w sobotę przed godz. 4 rano w miejscowości Zederman (pow. Olkusz). Samochód ciężarowy wjechał w pieszych - poinformowała Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Pamiętnik z obozu przypomniał o swojej autorce

Wyjątkowe odkrycie gdańskich muzealników - pisany zza drutów hitlerowskiego obozu pamiętnik autorstwa słynnej ilustratorki Mai Berezowskiej. Do obozu trafiła za przedwojenne karykatury Hitlera - te się nie zachowały, ale inne jej prace i historie pokazuje reporter TVN24 Marek Osiecimski.

Czesi rozbili gang fałszerzy dokumentów

Czeska policja poinformowała w piątek o rozbiciu międzynarodowego gangu podejrzanego o fałszowanie paszportów, dowodów osobistych i praw jazdy, które miały być następnie sprzedawane nielegalnym imigrantom i przestępcom. Gang liczył 17 osób.

73 lata temu na Westerplatte padły pierwsze strzały

Dokładnie 73 lata temu, o godz. 4.45 niemiecki pancernik "Schleswig-Holstein" otworzył ogień w kierunku polskiej składnicy wojskowej na Westerplatte. W tym momencie rozpoczęła się II Wojna Światowa. Uroczystości upamiętniające ten dzień rozpoczęły się nad ranem na Westerplatte, od inscenizacji historycznej pt. "Zaczęło się w Gdańsku - Honor Żołnierza".