Najnowsze

Najnowsze

Wybudowali za wąskie mosty

Czwartek, 7 lipca Żniwa za pasem, ale kilkudziesięciu rolników z gminy Pszczółki na Pomorzu nie ma jak dojechać do swoich pól kombajnami. Powód? Kolej, która zajmowała się modernizacją torów i ich okolic, wybudowała zbyt wąskie mosty na drogach przebiegających przy torach. Robert Kuczyński z Polskich Linii Kolejowych zapewnia, że jego firma zastosowała się do wszystkich wytycznych.

Berlusconi Libii atakować "nie chciał, ale musiał"

- Byłem i jestem przeciwny interwencji w Libii, ale miałem związane ręce przez głosowanie w parlamencie mojego kraju i zostałem zmuszony do jej zaakceptowania nie tylko z powodu decyzji ONZ, ale także interwencji głowy państwa w obu izbach - oświadczył premier Włoch Silvio Berlusconi.

Kaczyński ma przeprosić Agorę

Jarosław Kaczyński ma przeprosić Agorę SA za porównanie wydawanej przez tę spółkę "Gazety Wyborczej" do "Trybuny Ludu" z 1953 r. i zarzucenie Agorze związków z "oligarchią" - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Wyrok jest prawomocny.

Zginęły dwie kobiety. Kierowca się zgłosił

Policjanci z Dębicy zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzewanego o udział w wypadku w Straszęcinie (Podkarpackie), w którym zginęły dwie młode kobiety. To prawdopodobnie on kierował samochodem. Wcześniej w ręce policji wpadło dwóch mężczyzn, pasażerów samochodu. Policja nadal poszukuje jednego z nich. Czterech mężczyzn jadących mercedesem, który uderzył w samochód kobiet, uciekło z miejsca wypadku.

Strasburg "brutalnie miesza się w nasze sprawy"

Rosyjski MSZ uznał, że przyjęta w czwartek przez Parlament Europejski rezolucja apelująca do Moskwy o wolne wybory i o rejestrację opozycyjnej partii jest mieszaniem się w jej wewnętrzne sprawy.

Aresztowali fryzjera. Bo strzygł kobiety

Pewien fryzjer został aresztowany w palestyńskiej Strefie Gazy, ponieważ strzygł kobiety. Wielu jego kolegów po fachu obawia się podobnych represji ze strony islamistycznego Hamasu, który wprowadza kolejne obyczajowe ograniczenia.

Siewiernyj przerabiają na nowoczesne lotnisko

Wojskowe lotnisko Siewiernyj w Smoleńsku, na którym rozbił się Tu-154 z prezydentem Kaczyńskim na pokładzie, zostanie oddane cywilom. Na lotnisku pojawi się nowoczesny sprzęt nawigacyjny i kompleks budynków dla przyjmowania samolotów pasażerskich - pisze rosyjski portal Regions.ru.

"Polacy mają prawo do krytyki"

- Europosłowie PiS korzystali z prawa do krytyki, które jest oczywiste, szczególnie w kontekście zbliżających się wyborów - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odniósł się w ten sposób do środowej debaty w Parlamencie Europejskim.

Książęca para w obiektywie Reportera 24

Książę William i księżna Kate odbywają w Kanadzie swoją pierwszą od czasu ślubu zagraniczną wizytę. Dzisiaj odwiedzili miasteczko Slave Lake, które uległo niemal całkowitemu spaleniu w czasie majowych pożarów lasów. Wcześniej pojawili się w Quebecu, a po stolicy, w poniedziałek, odwiedzili m. in. mieszkańców Wyspy Księcia Edwarda. Jak zostali tam przyjęci opisuje Reporter 24, Jarek_Z.

Topless w obronie emerytur

Kolejny półnagi protest Ukrainek z grupy FEMEN. Tym razem przeciwko reformie emerytalnej. Skończyło się jak zwykle - zatrzymaniem za naruszanie porządku publicznego. Milicja nie mogła tego samego zrobić z tysiącami ludzi, którzy z podobnymi hasłami demonstrowali przed budynkiem parlamentu.

Dzieci będą zbierać śmieci na koloniach

Rozpoczyna się 12. edycja ekologicznej kampanii "Czyste Plaże". W tym roku bierze w niej udział osiem nadmorskich gmin oraz Słowiński Park Narodowy. Kampania jest skierowana do dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od 8 do 17 lat, spędzających wakacje nad morzem, na koloniach bądź różnego typu obozach.

Miejsce katastrofy zostanie ogrodzone

Miejsce katastrofy polskiego TU-154M w rejonie lotniska Siewiernyj pod Smoleńskiem zostanie ogrodzone. Decyzję w tej sprawie podjęło Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej - podała agencja ITAR-TASS. - Strona polska deklarowała chęć pokrycia kosztów ogrodzenia. Jeśli strona rosyjska w tej chwili być może sygnalizuje, że będzie to technicznie i finansowo zrobione odwrotnie, to my to przyjmujemy oczywiście z satysfakcją - skomentował doniesienia rzecznik polskiego MSZ.

Poseł PiS już nie lubi "Platformo Wypier***aj"

Muzeum Powstania Warszawskiego, Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu i... Platformo Wypier***aj - takie zainteresowania ma wpisane w swoim profilu na Facebooku poseł PiS Jacek Osuch. - O mój Boże - nie miałem pojęcia! - stwierdził poseł w rozmowie z tvn24.pl. - Nie identyfikuję się z tym kompletnie - zapewnił. W chwilę później na profilu polityka pojawiły się przeprosiny i podziękowania dla dziennikarzy za czujność.

SLD chce "dostosować" Radio Maryja

SLD zapowiada złożenie nowelizacji do ustawy medialnej, w której ma być zapis, by warunkiem otrzymania koncesji przez nadawcę społecznego była m.in. bezstronność i pluralizm w prezentowanych przez niego programach. Według rzecznika partii Tomasza Kality, projekt ma dostosować do standardów Rady Europy "działalność takich nadawców społecznych jak Radio Maryja".

Polski ambasador już w stolicy rebelii

Od czwartku polski ambasador w Libii Wojciech Bożek rezyduje w Benghazi - poinformował minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Szef polskiego MSZ spotkał się w Warszawie z ministrem spraw zagranicznych sąsiadującej z Libią Algierii.

Niemcy dopuścili badania genetyczne na embrionach

Niemiecki Bundestag uchwalił ustawę, dopuszczającą w ograniczonym zakresie badania genetyczne na embrionach powstałych w wyniku sztucznego zapłodnienia. Głosowanie poprzedziła burzliwa debata, ostatecznie przyjęto najdalej idący z trzech projektów.

Aresztowano fotografa prezydenta. Za szpiegostwo

Gruziński kontrwywiad zatrzymał ostatniej nocy pięcioro znanych fotografów i fotoreporterów, w tym osobistego fotografa prezydenta Micheila Saakaszwilego. Stoją oni wobec "bardzo poważnych oskarżeń" - poinformowało w czwartek MSW Gruzji.

Żołnierz znalazł milion euro. Oddał po dwóch dniach

Dwa dni cała niemiecka policja szukała trzech niepozornych kufrów wypełnionych banknotami o łącznej wartości miliona euro. Pieniądze wypadły z opancerzonej ciężarówki do przewożenia pieniędzy na autostradzie w północnej Bawarii. Fortunę oddał żołnierz Bundeswehry.

Cenna księga z XII w. zniknęła z katedry

Słynny Kodeks papieża Kaliksta zniknął z katedry w Santiago de Compostela - poinformowała hiszpańska policja. Kodeks, zwany także Księgą św. Jakuba, uważany jest za pierwszy przewodnik po trasie pielgrzymki szlakiem tego świętego, klejnot dziedzictwa kulturowego prowincji Galicia.

Sejmowy weteran usłyszy wyrok

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zakończył się proces lustracyjny posła SLD Eugeniusza Czykwina. Prokurator z Instytutu Pamięci Narodowej zażądał pozbawienia polityka prawa pełnienia funkcji publicznych przez osiem lat. Wyrok zostanie ogłoszony 13 lipca.

Pies, który tańczy flamenco

Roztańczony hiszpański piesek. Chihuahua Willy nie tańczy po prostu. On tańczy flamenco. Nagranie stało się hitem internetu - w ciągu kilku dni obejrzało je ponad milion osób.

Zakaz opuszczania kraju. "To zemsta Putina"

Były wicepremier Rosji, a obecnie jeden z czołowych opozycjonistów Borys Niemcow ma półroczny zakaz opuszczania kraju - poinformowały w czwartek rosyjskie media. Zakaz związany jest z książką krytykującą bilans rządów Władimira Putina, której Niemcow jest współautorem.

Martyna w końcu wraca z krańca świata

Nie łatwo dotrzeć na kraniec świata, a jeszcze trudniej - jak przekonała się o tym Martyna Wojciechowska - z niego wrócić. Dziennikarka i podróżniczka utknęła w pół drogi z Samoa do Polski z powodu poważnej awarii silnika samolotu, którym leciała. Po kilku godzinach oczekiwania podstawiono nowy samolot i cała ekipa odleciała do Frankfurtu.

Chciał zabić króla. Po 14 latach wpadł na Wyspach

Brytyjskie służby zatrzymały Baska podejrzewanego o udział w nieudanym zamachu na króla Juana Carlosa w 1997 roku. 44-letni Eneko Gogeaskoetxea Arronategui wpadł w ręce Brytyjczyków w czwartek rano w Cambridge "w ramach operacji przeprowadzonej przy współpracy służb wywiadowczych".

Zarzuty za zamordowanie 2 żołnierzy USA

Niemieccy prokuratorzy federalni postawili zarzut morderstwa 21-letniemu obywatelowi Kosowa, który 2 marca zastrzelił dwóch amerykańskich lotników na lotnisku we Frankfurcie.

Bracia udawali budowlańców. W bagażniku 21 kilo marihuany

Dwaj bracia z Małopolski podszywali się pod budowlańców, by pożyczonym renault laguna przewieźć kilkadziesiąt dużych worków marihuany. Wpadli podczas kontroli na parkingu przy autostradzie A2 w Wielkopolsce. W specjalnym schowku w bagażniku funkcjonariusze znaleźli 21 kilogramów narkotyku o wartości ok. 600 tys. zł.

Bociany wpadły do ogrodu. Deszcz zniszczył im gniazdo

Padający od kilku dni deszcz i brak słońca dają się we znaki nie tylko ludziom. W Sobieszynie (woj. lubelskie) na skutek wielodniowych opadów swoje gniazdo straciła bociania rodzina. Ptaki wypadły z gniazda na drogę łamiąc sobie skrzydła i kończyny. O wypadku ptasiej rodziny zaalarmował nas @Wiesław, który przesłał do redakcji Kontaktu 24 zdjęcia poszkodowanych ptaków. Po długim oczekiwaniu, na pomoc poszkodowanym zwierzętom przyjechał weterynarz. Niestety dwóch z czterech bocianów nie udało się już uratować.

Dostęp do atomu za 3,5 mln dolarów. Dowód na papierze

Uważany za twórcę pakistańskiej bomby atomowej Abdul Qadeer Khan twierdzi, że pod koniec lat 90. władze Korei Północnej zapłaciły 3,5 mln dolarów łapówki pakistańskim wojskowym w zamian za technologię jądrową - pisze w czwartek dziennik "Washington Post". Khan, którego przed laty oskarżono o zdradę tajemnic atomowych, twierdzi, że zrobiono z niego kozła ofiarnego. Na potwierdzenie ujawnia pewien list.