Najnowsze

Najnowsze

Recenzent

Adam Hofman lubi czasem zastosować w praktyce zasadę "nie znam się, to się wypowiem".

Dyskomfort

Minister Bartosz Arłukowicz zdradza, co zmusiło go do odwołania doktora Andrzeja Włodarczyka ze stanowiska dyrektora Instytutu Reumatologii.

Pracuś

Zbigniew Ziobro ma przed sobą masę pracy, ale dzielny prezes żadnej roboty się nie boi!

Uniesienie

Mariusz Błaszczak ma kolejny dowód na złą wolę rządu, choć nie tylko...

Za zasługi

Marek Sawicki o ewentualnej nominacji Jarosława Kalinowskiego na ministra rolnictwa.

Trzy warianty

Co dalej z PSL po zmianie przewodniczącego? Janusz Piechociński rozważa 3 warianty.

Żal

Doktor Andrzej Włodarczyk, znany chirurg, został odwołany z funkcji dyrektora Instytutu Reumatologii. lekarzowi trudno było ukryć rozżalenie i zdziwienie takim obrotem sprawy.

Wszystko przed nami

Janusz Piechociński ciągle liczy na ocieplenie stosunków z Waldemarem Pawlakiem. Czy świąteczna atmosfer mu pomoże?

Biznes ze stali

Teraz sumy i wartości, które mogą a właściwym instytucjom powinny szeroko otworzyć oczy. Blisko 300 milionów złotych co roku traci budżet państwa na wyłudzonym podatku VAT przez nieuczciwych importerów metalowych prętów zbrojeniowych. Skala tego procederu jest tak duża, że polskie huty nie są w stanie z nimi konkurować.

Na wojnie z kamerą

Syria, Libia, Sudan, Izrael czy Palestyna - co łączy te różne miejsca na świecie? To, że we wszystkich było albo jest niebezpiecznie, a skoro tak, to we wszystkich tych miejscach pracują operatorzy kamer albo fotografowie, chcący zło wojny pokazać. Często narażają życie, ale często też czują satysfakcję. Najlepsze filmy z konfliktów zbrojnych nagrodzono w Londynie. Kto w tym roku odebrał prestiżową nagrodę Rory Peck - o tym Paulina Chacińska.

Nowy Jork bez kryminalnych zagadek

Głośny film "Gangi Nowego Jorku" powinien trafić na półkę z filmami historycznymi, bo już niewiele ma wspólnego z teraźniejszością. Miasto w szoku - tym razem tym pozytywnym - bo w tym tygodniu stało się coś niebywałego. Zdarzył się dzień - pierwszy od kilkudziesięciu lat - w którym nie zgłoszono ani jednego ciężkiego przestępstwa.

Rewolucyjny zabieg

Czteroletnia Lenka ma się dobrze. Razem z lekarzami z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie bohatersko przetarła dziś szlaki innym dzieciom z chorym serduszkiem. Lenka miała wszczepioną sztuczną komorę serca i to ona pomagała sercu bić. Ale że najlepszym sercem jest własne serce, lekarze postanowili sztuczną komorę wyjąć, podreperować serce Lenki i pozwolić jemu bić. Łatwo się mówi, zdecydowanie trudniej to zrobić. To był pierwszy tego typu zabieg na dziecku w Polsce i jeden z nielicznych na świecie.

Obietnice Arłukowicza

Z pewnością nie jest to łatwy resort. Można nawet śmiało powiedzieć, że jeden z najtrudniejszych. Żaden rząd i żaden minister zdrowia do tej pory problemów w służbie zdrowia nie rozwiązał. I to chyba jedyne okoliczności łagodzące. Reszta Bartosza Arłukowicza raczej obciąża. Ministrem długo nie jest, ale okazji do wykazania się - czyli kryzysów w służbie zdrowia - miał już kilka. I jak sprawdziliśmy albo gdzieś wtedy znikał, albo zapowiadał, że coś zmieni, wdroży, przeanalizuje, wymyśli. Zawsze w czasie przyszłym.

Inna wojna żołnierza

Honor to cecha żołnierza i to ona nie pozwala sierżantowi Jackowi Żebrykowi siedzieć cicho, gdy w internecie opluwani są jego koledzy, służący w Iraku czy Afganistanie. Walczy z tym na tyle skutecznie, że już kilka osób usłyszało jak najbardziej niewirtualny wyrok. Ale teraz to sierżant Żebryk jest na celowniku. Dostał już kilkadziesiąt listów, w których autorzy – "w imię Allaha" – grożą jemu i jego najbliższym śmiercią. Sprawą zajęli się śledczy, a minister obrony poprosił prokuratora generalnego o szczególny nadzór nad ich pracą.

Abp Michalik wyjdzie ze szpitala za kilka dni

- Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik za kilka dni opuści zakopiański szpital, gdzie trafił w środę po zasłabnięciu podczas rekolekcji biskupów - poinformował rzecznik Episkopatu Episkopatu ks. Józef Kloch.

Matrix w rządzie

Ministerstwo jak królestwo. Zajmuje się wszystkim i niczym do końca. Tak przynajmniej wygląda bilans pierwszego roku działania nowego resortu, szeroko pojętej administracji i cyfryzacji. Największa porażka - afera wokół ACTA. Największy sukces to przeprowadzka do nowej siedziby. Kilka rozpoczętych i szumnie zapowiadanych projektów na razie żaden nie zrealizowany. Czy to przerosło umiejętności ministra, czy zadania ministerstwa przerastają jeden resort?

Zatrucie czadem. Dwie osoby nie żyją

Dwie starsze osoby zatruły się śœmiertelnie tlenkiem węgla w mieszkaniu w kamienicy w Wałbrzychu (Dolnoœląskie) - poinformował w czwartek rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Krzysztof Gielsa.

Po pracę nie tylko do pośredniaka?

Teraz urzędy pracy, o których mówi się, że to ostatnie miejsce, z pomocą którego można pracę znaleźć. Tak zwane pośredniaki zamiast faktycznie pośredniczyć między pracodawcą, a potencjalnym pracownikiem, zajmują się głównie biurokracją związaną z zasiłkami dla bezrobotnych, których w Polsce jest coraz więcej. Co ciekawe, sens istnienia takich urzędów podważa samo ministerstwo pracy, które chce, by pracy dla Polaków szukały teraz prywatne firmy.

Senat - izba zbędna?

Senat - jego likwidacja to od lat temat bumerang. Powrócił też wczoraj - w 90 rocznicę pierwszego posiedzenia. Choć chwila uroczysta, krytycznych słów nie brakowało i to wśród samych senatorów. Kazimierz Kutz w rozmowie z naszym reporterem porównuje izbę wyższą parlamentu do klubu brydżowego i wygodnego łóżka. Bywały już wcześniej o wiele mocniejsze określenia, ale nawet najmocniejsi orędownicy likwidacji Senatu, z byłym wicemarszałkiem izby, a obecnym premierem na czele, nigdy na poważnie tego postulatu nawet nie próbowali zrealizować. Czy Senat to rzeczywiście zbędna instytucja?

Obama i Romney zjedli wspólny lunch

Prezydent USA Barack Obama spotkał się na lunchu ze swoim republikańskim przeciwnikiem w wyborach Mittem Romneyem. Spotkanie miało symbolizować gotowość prezydenta do porozumień z opozycją, m.in. w sprawie zbliżającego się "klifu fiskalnego".

Cimoszewicz: Rada rządowa przeciw dyskryminacji "niestosowna"

Propozycja ministra Boniego jest co najmniej niestosowna, bo to oznacza, że członkowie ekipy rządzącej będą recenzowali innych - tymi słowami skomentował pomysł Michała Boniego Włodzimierz Cimoszewicz w "Kropce nad i". Minister administracji i cyfryzacji zapowiedział utworzenie rady przeciwdziałającej ksenofobii i dyskryminacji w życiu publicznym, w której skład wejdą członkowie rządu.

Zarzuty za wybuch gazu

Zarzut narażenia życia i zdrowia usłyszał w czwartek mężczyzna, który był sprawcą wybuchu gazu w budynku przy ul. Kurkowej. W nocy z wtorku na środę ewakuowano 21 osób. 39-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia.

Benedykt XVI na stałe zagości na Twitterze

Przed Świętami Benedykt XVI na stałe zagości na Twitterze - zapowiedział Watykan. Papież sam będzie wskazywał fragmenty swych homilii i przemówień, które w formie 140 znaków trafią na ten popularny portal społecznościowy.

Cimoszewicz: Rada rządowa przeciw dyskryminacji "niestosowna"

Propozycja ministra Boniego jest co najmniej niestosowna, bo to oznacza, że członkowie ekipy rządzącej będą recenzowali innych - tymi słowami skomentował pomysł Michała Boniego Włodzimierz Cimoszewicz w "Kropce nad i". Minister administracji i cyfryzacji zapowiedział utworzenie rady przeciwdziałającej ksenofobii i dyskryminacji w życiu publicznym, w której skład wejdą członkowie rządu.

Trzy scenariusze PSL. Jarubas, Kalinowski, Piechociński?

Piechociński, Kalinowski, czy Jarubas - kto wejdzie do rządu i kto obejmie tekę wicepremiera? Janusz Piechociński rozważa trzy scenariusze zmian w rządzie - dowiedziała się TVN24. Według pierwszego wicepremierem i ministrem rolnictwa miałby zostać Jarosław Kalinowski a ministrem gospodarski - Adam Jarubas, według drugiego sam Piechociński miałby objąć tekę wicepremiera i ministra gospodarki. Trzecia opcja jest tajemnicą i lider ludowców nie chce jej zdradzać.

Teraz Obama może więcej. Popłynie broń dla powstańców?

Administracja USA rozważa możliwość głębszej interwencji w wewnętrzny konflikt zbrojny w Syrii, m.in. bezpośrednie dostawy broni dla powstańców - podał "New York Times". Rebelianci syryjscy są coraz lepiej uzbrojeni, w tym w rakiety przeciwlotnicze.