Najnowsze

Najnowsze

Bilguun puka do Polaków. "Otwierają, są bardzo gościnni"

Dziennikarz i showman Bilguun Ariunbataar opowiedział w studiu „Dzień Dobry TVN” o swoim nowym programie „Puk, puk, to my!”, który jest emitowany na antenie VIVA Polska. – Sprawdzamy gościnność Polaków w różnych miejscowościach – mówił. Czy Polacy otwierają? – Otwierają. Polacy są bardzo gościnni – podkreślił Ariunbataar.

Janiak: Wszyscy życzyli nam dziewczynki, ale nie będziemy rozpaczać

- Trzech synów jest "łatwiejszych w obsłudze" dla mnie, bo już wiem, jak to robić – przekonuje w rozmowie z Dzień Dobry TVN Olivier Janiak. Prezenter i jego żona - modelka Karolina Malinowska - spodziewają się trzeciego dziecka, także chłopca. Na brata, który ma się urodzić w sierpniu, czekają 4-letni Fryderyk i 2,5-roczny Christian.

Makabryczna inicjacja licealistów. Mieszkańców zaalarmowały krzyki

- Bili rurami PCV, kijami golfowymi, oddawali na nas mocz i przypalali papierosami - oto relacja ofiary krwawego "chrztu" amerykańskich licealistów z miejscowości Bothell w stanie Waszyngton. Wraz z sześcioma innymi osobami James Walvaten chciał dołączyć do grupy cheerleaderów.

Amerykański Czarnobyl rozpada się ze starości. Wykryto silne promieniowanie

Stare podziemne zbiorniki z odpadami radioaktywnymi na amerykańskim składowisku Hanford przeciekają. Jak twierdzi informator telewizji CBS News, przy jednym z silosów wykryto wysokie promieniowanie. Wielkie składowisko w stanie Waszyngton pamięta czasy II Wojny Światowej i jest najbardziej skażonym miejscem w USA.

"Dumny ojciec" promuje Kartę Dużych Rodzin. "To inwestycja w przyszłość"

- Dobry klimat dla dużej rodziny, to dobry klimat dla jednej trzeciej dzieci w Polsce. Dlatego będziemy starać się przekonać rząd do wprowadzenia ulg, a samorządy do kart dla rodzin wielodzietnych - ogłosił prezydent Bronisław Komorowski podczas I Ogólnopolskich Dniach Dużych Rodzin w Grodzisku Mazowieckim. Opowiadał też o swojej - wielodzietnej - rodzinie.

1700 km pieszo przez dzicz. "Każdego dnia myślałam: przetrwałam"

Jak to jest przejść pieszo 1700 km wysokogórskim szlakiem, z plecakiem ważącym tonę i zaledwie kilkoma dolarami w kieszeni? - Był ból i samotność. Myślałam: jak uda mi się przejść kolejną milę? Ale to jedna z najlepszych rzeczy, jakie zrobiłam w życiu - mówi w wywiadzie dla tvn24.pl amerykańska pisarka Cheryl Strayed, autorka książki "Dzika droga. Jak odnalazłam siebie".

Wagon zmian

Są oznaki, że idą nowe "dobre czasy" na kolei. Wagony z placem zabaw dla dzieci, wagony menadżerskie z klimatyzacją, a wkrótce z dostępem do Internetu czy wagony dostosowane dla niepełnosprawnych. Czysto i wygodnie. Takie pociągi już jeżdżą. Na razie to luksus, a właściwie normalność, za którą trzeba jednak sporo więcej zapłacić.

Jak żółw ociężale...

Kupujemy superszybkie pociągi, a są trasy, na których pociągi jeżdżą wolniej niż przed wojną. Trudno uwierzyć? Podobnie, jak w kolejne zapowiedzi rządu, że będzie szybciej i to podobno jeszcze w tym roku. Reporterzy "Czarno na białym" dotarli do rozkładu jazdy, który ma wejść w życie od grudnia - i już widać, jak rozjeżdżają się te obietnice z możliwościami. Stan techniczny torów jest daleki od tego, żeby w miarę szybko pociągi zaczęły jeździć naprawdę szybko.

Pseudolino?

Zachwytom nie było końca - gdy kilka dni temu we Włoszech pokazano pierwsze Pendolino, które za półtora roku ma jeździć w Polsce. 250 kilometrów na godzinę - czyli w 1,5 godziny z Warszawy do Gdańska. Zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe, bo w Polsce Pendolino będzie bez pendolino, czyli wahadełka, które pozwala nie zwalniać na zakrętach. Poza tym tory nie będą dostosowane do maksymalnej prędkości. Pendolino nie rozpędzi się więc bardziej niż najszybsze pociągi, jakie już jeżdżą na naszych torach. Patrząc na koszt inwestycji - to bardzo drogie niespełnione marzenie o superszybkiej podróży.

Bezpieczeństwo na wodzie

Lato nad Zegrzem pod Warszawą zaczęło się tragicznie. Utonęła młoda kobieta, na którą najechał skuter wodny. Ci, którzy tam bywają częściej mówią niepokojąco zgodnie, że taki wypadek to była kwestia czasu. Miłośnicy skuterów często bowiem zachowują się tak, jakby prędkość, innych użytkowników zalewu czy przepisy mieli za nic.

Policzą się w Platformie

Platforma Obywatelska przygotowuje się do wewnętrznych wyborów. Jak mówi premier - mogą zdecydować o kształcie najwyższych władz w kraju. Ale żeby wybory powszechne w partii przeprowadzić, trzeba się najpierw policzyć: to znaczy ustalić ilu faktycznie członków ma PO. Różne rzeczy przy tym się ponoć dzieją.

A miało być Eldorado

Nieduża wieś na Zamojszczyźnie, jest tematem burzliwej dyskusji za oceanem. Od trzech tygodni trwa w niej protest, a czasem otwarty konflikt mieszkańców z amerykańską firmą Chevron, która bada na tym terenie złoża łupków. Jej przedstawiciele zapewniają, że dopełnili formalności, mieszkańcy - że nie. Chcą, by firma wyniosła się z ich okolicy. Końca sporu nie widać i sprawa robi się coraz poważniejsza, bo padają oskarżenia o rękoczyny.

Gwiazda na wojnie

Oby teraz "efekt Angeliny" zadziałał jak wtedy, gdy ogłosiła, że jest po profilaktycznej amputacji piersi. Hollywoodzka gwiazda odwiedziła obóz dla syryjskich uchodźców w Jordanii. I upomniała się o największe ofiary tej wojny, czyli dzieci. Z Syrii uciekło już ponad półtora miliona ludzi. Nie wszyscy mają szczęście trafić do obozów dla uchodźców, do których dociera międzynarodowa pomoc. Wielu wpada w ręce handlarzy ludźmi. Albo chowa się po jaskiniach czy ruinach budynków.

Doping zabił kolarstwo

Tour de France, wyścig z ogromną tradycją, niemal od zawsze ściągał największe gwiazdy światowego kolarstwa. Radość z jubileuszu mogą jednak przyćmić pytania o czystość tego sportu. Będzie to bowiem pierwszy Tour de France od czasu ujawnienia afery dopingowej z Lancem Armstrongiem w roli głównej. O problemie nie pozwala zapomnieć były irlandzki kolarz, który rzucił ten sport, gdy przekonał się, że bez dopingu nic nie zdziała. Napisał o tym książkę, a teraz nakręcił film.

Co z łaską dla Radka? "Prezydent nie jest od tego, żeby łatać złe decyzje sądów"

- Ta sytuacja jest konsekwencją tego, że sądy działają pod ogromną presją opinii publicznej i mediów, które domagają się surowych kar i tego, by nie stać po stronie przestępcy - oceniła sprawę upośledzonego Radosława Agatowskiego, skazanego za kradzieże prof. Monika Płatek w "Faktach po Faktach". Wtórował jej dr Paweł Moczydłowski: - Zawsze się mówi, że polityka kryminalna państwa jest kształtowana przez kodeksy, ale to nie jest prawda - mówił.