Najnowsze

Najnowsze

Zderzenie osobówki z lawetą. Nie żyje 32-latek

Jedna osoba nie żyje, droga jest całkowicie zablokowana. To skutki wypadku w Mąkolnie (dolnośląskie) na drodze krajowej nr 46. Kierowca samochodu osobowego wyprzedzał inny pojazd na podwójnej ciągłej, a potem zderzył się czołowo z lawetą. Droga jest całkowicie zablokowana. Policja wyznacza objazdy.

Amerykanie chwalą Ukrainę za ułaskawienie Łucenki

Białym Dom wyraził zadowolenie z ułaskawienia przez prezydenta Ukrainy skazanego na cztery lata więzienia byłego szefa MSW Jurija Łucenki. - Wciąż jest jednak wiele do zrobienia na Ukrainie - oświadczył rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Ksiądz molestował. Ofiary domagają się odszkodowania od kurii

Po raz pierwszy w Polsce poszkodowani chcą pozwać przełożonych księdza, który wykorzystywał ich seksualnie. Były proboszcz jednej z parafii w Kołobrzegu został skazany, choć - mimo wyroku - nadal jest na wolności. Jak udało się ustalić reporterom "Czarno na białym", przeprowadził się i zaczął nowe życie już jako nie-ksiądz. Za jego czyny ma zapłacić poszkodowanym koszalińsko-kołobrzeska kuria, która miała wiedzieć o karygodnym postępowaniu podwładnego, ale nie zareagowała. Reporter "Czarno na białym" dotarł do dwóch mężczyzn, molestowanych w wieku kilkunastu lat.

Trenują, żeby pomścić braci. Z kamerą w obozie talibów

Tylko czekają na moment, w którym będą mogli zaatakować. Pomścić braci albo zawalczyć o swoją ojczyznę. Oto wstrząsająca relacja reportera CNN, który dotarł do obozu pakistańskich talibów. Szkolą się, by być gotowymi gdy nadejdzie czas, czyli gdy Afganistan opuszczą już wojska koalicji.

Węgry: nie będzie kampanii wyborczej w prywatnej TV

Węgierski parlament zatwierdził w poniedziałek zakaz emisji spotów wyborczych w prywatnych stacjach telewizyjnych i radiowych. To uregulowanie jest częścią nowelizacji prawa wyborczego, przyjętej głosami większości rządowej.

Serafin pozostaje w PSL. Sąd koleżeński umorzył jego sprawę

Władysław Serafin, który został zatrzymany za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym, nie zostanie wyrzucony z PSL, jego sprawa została umorzona - zdecydował w poniedziałek wojewódzki sąd partyjny, przed którym toczyło się postępowanie dyscyplinarne.

Putin: Rosja nie dyskryminuje homoseksualistów

Rosja nie dyskryminuje homoseksualistów - powiedział w poniedziałek dziennikarzom w Amsterdamie prezydent Władimir Putin, powitany manifestacjami działaczy gejowskich. Putin przybył do Holandii, aby zainaugurować z królową Beatrix rok holendersko-rosyjski.

Amerykanie przetestują w Zatoce Perskiej działo laserowe

Amerykańska marynarka wojenna zamierza po raz pierwszy przetestować działo laserowe na wodach międzynarodowych. Jak poinformowało w poniedziałek dowództwo US Navy, prototyp tej broni ma zostać wypróbowany w przyszłym roku w Zatoce Perskiej.

Centrum Wiesenthala protestuje przeciwko "antysemickiemu" wywiadowi

Centrum Szymona Wiesenthala zaprotestowało w liście do prezesa Polskiej Akademii Nauk Michała Kleibera przeciwko "antysemickiemu" wywiadowi, jakiego magazynowi "Focus Historia Ekstra" udzielił historyk Krzysztof Jasiewicz z okazji 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Spotkanie koalicyjne zakończone. Informacja ws. memorandum jutro

"Zakończyło się spotkanie koalicyjne. Omówiono bieżące kwestie współpracy koalicyjnej, dyscyplinę głosowań, reformę sądów" - poinformował przed godz. 22.00 rzecznik rządu Paweł Graś. W spotkaniu z premierem uczestniczył szef PSL Janusz Piechociński. Do Kancelarii Premiera zjechali też inni wysocy rangą politycy obu partii. Spotkanie dotyczy też m.in. kwestii gazowego memorandum z Gazpromem.

"10 kwietnia spędzę w ciszy i spokoju". Rodziny smoleńskie podzielone ws. obchodów

- Chcę wiedzieć jak zginął mój ojciec, ale nie będę na siłę podważał wszystkiego w sprawie katastrofy - mówił w "Kropce nad i" Maciej Komorowski, syn wiceministra Stanisława Komorowskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Polemizowała z nim Małgorzata Wassermann, córka Zbigniewa Wassermanna, która podważała tezy zawarte w raporcie Jerzego Millera.

Pobity rosyjski dziennikarz nie żyje. Sprawcy nieznani

Zmarł rosyjski dziennikarz Michaił Biekietow, który w 2008 roku, kiedy walczył z budową autostrady pod Moskwą, został brutalnie pobity - poinformowała jego prawniczka. Wskutek napaści Biekietow miał uszkodzony mózg i amputowano mu nogę.

Wilki zagryzły owce. "Zabijają dla sportu"

Pięć zagryzionych owiec znalazł jeden z gospodarzy z Bolesławic na Dolnym Śląsku. Zwierzęta zagryzły wilki, które zakradły się na teren posesji. Podeszły pod same okna i uciekły dopiero wtedy, gdy gospodarz zaczął krzyczeć.

Gdańsk chce obniżyć stawki za wywóz śmieci

Niespodziewana deklaracja władz Gdańska. Chcą obniżyć stawki za wywóz śmieci, bo firmy, które zgłosiły się do przetargu na gospodarowanie odpadami zaproponowały niższe ceny niż przewidywano.

"Strona polska popełniła błąd, zachowanie ws. Jamału II niepoważne"

Strona polska zachowała się nieprofesjonalnie ws. propozycji Rosjan odnośnie budowy Jamału II. Jej odrzucenie a priori jest niepoważne - ocenił w "Faktach po Faktach" Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki. Zbigniew Girzyński z PiS stwierdził zaś, że skoro prezydent Rosji ogłosił, że przez Polskę będzie budowany gazociąg, to trzeba zadać pytanie, kto rządzi w Polsce: Władimir Putin czy Donald Tusk.

Izrael wspominał Szoah. "Każda osoba ma imię"

W Izraelu, gdzie w poniedziałek obchodzono Dzień Pamięci o Ofiarach i Bohaterach Holokaustu, Jom HaSzoah, flagi opuszczono do połowy masztu, o godz. 10 zawyły syreny, a ruch uliczny i drogowy zamarł na dwie minuty. Publicznie odczytywano imiona zamordowanych.

Zginęło 9 tys. żołnierzy. ONZ gotowa wysłać inspektorów

Syryjska organizacja obrony praw człowieka twierdzi, że w ciągu dwóch lat wojny między siłami reżimu prezydenta Baszara el-Asada a próbującymi go obalić rebeliantami zginęło niemal 9 tys. żołnierzy sił rządowych. W poniedziałek eksplozja bomby ukrytej w samochodzie zabiła 10 osób w centrum Damaszku. Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun powiedział tymczasem, że jest gotowa ekipa, która w ciągu 24 godzin może udać się do Syrii, by zbadać doniesienia o użyciu w tym kraju broni chemicznej.

Oleksy zły na Millera. Chodzi o Wałęsę

- W momencie, kiedy Leszek Miller klęka przed nim i prosi go jako idola, żeby zechciał być na kongresie lewicy polskiej, w tym momencie mnie tam nie może być - mówił Józef Oleksy o zaproszeniu Lecha Wałęsy na Kongres Lewicy. - Ja się z tym nie zgadzam - podkreślił w programie "Tak Jest" w TVN24.

Sita zbuduje w Poznaniu spalarnię za 725 mln zł

Umowę partnerstwa publiczno-prywatnego dotyczącą budowy i eksploatacji wartej ponad 725 mln złotych Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu podpisali w poniedziałek prezydent Poznania i prezes spółki Sita Polska.