Najnowsze

Najnowsze

Negował Holokaust. W ramach kary odwiedzi Auschwitz

1,5 roku więzienia w zawieszeniu, a w ramach kary - wizyta w obozie Auschwitz i opisanie swoich przeżyć. W piątek sąd uznał winnym negowania Holokaustu 42-letniego Węgra. W trakcie demonstracji w 2011 roku w Budapeszcie, mężczyzna rozwinął transparent z napisanym po hebrajsku tekstem: "Zagłady nie było".

Samobójstwa wśród weteranów. 22 każdego dnia

Z 18 do 22 wzrosła średnia liczba samobójstw popełnianych każdego dnia przez weteranów, którzy służyli w amerykańskim wojsku. W piątek resort ds. weteranów opublikował w tej sprawie raport. Jak podkreślił minister ds. weteranów Eric Shinseki, przedstawione dane pomogą poprawić profilaktykę.

"Ministrowie powinni zareagować wcześniej, by mleko się nie rozlało"

- Polscy ministrowie interweniują w Brukseli ws. zamrożenia europejskich pieniędzy na polskie drogi dopiero po 40 dniach. To zdecydowanie za późno - stwierdził w "Faktach po Faktach" eurodeputowany Adam Bielan. Jego zdaniem, sprawa ta zaszkodzi polskim negocjatorom podczas przyszłotygodniowego szczytu ws. budżetu UE. Również zdaniem Józefa Oleksego, "rząd zamilkł w tej sprawie".

Sikorski o przyjęciu euro: to leży w naszym interesie

Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział, że w politycznym interesie Polski jest przynależność do najściślejszego kręgu decyzyjnego UE, ale o terminie przyjęcia przez Polskę euro muszą zdecydować ministrowie finansów i gospodarki oraz NBP.

Zmarł legendarny burmistrz Nowego Jorku

Były burmistrz Nowego Jorku Edward Koch, który pełnił urząd przez trzy kadencje (1978-89), zmarł w piątek w wieku 88 lat. Za czasów znanego z ciętego języka Kocha miasto wyszło z ruiny finansowej, ale zmagało się z bezdomnością, wysoką przestępczością i AIDS.

Kryzys euro się nie skończył, ale jest lepiej. "Osiągnęliśmy postępy"

Kryzys strefy euro jeszcze się nie skończył, ale dzięki konsekwentnym reformom Unii Europejskiej sytuacja jest lepsza niż rok temu - stwierdzili zgodnie uczestnicy dyskusji rozpoczynającej 49. Konferencję Bezpieczeństwa w Monachium. Podczas trwającej do niedzieli konferencji, eksperci i politycy poruszą m.in. problem przyszłości UE oraz aktualnej sytuacji w Syrii i Mali.

Marcin P. odpowiedział tylko na jedno pytanie

W łódzkiej prokuraturze odbyło się kolejne przesłuchanie prezesa Amber Gold Marcina P. podejrzanego m.in. o oszustwo i prowadzenie bez zezwolenia działalności bankowej. Podczas poprzedniego, Marcin P. odmówił odpowiedzi na wszystkie zadawane przez śledczych pytania. Dziś udzielił odpowiedzi na jedno.

Wybuch u naftowego giganta w Meksyku. Liczba ofiar rośnie

Liczba śmiertelnych ofiar eksplozji w siedzibie koncernu Pemex w stolicy Meksyku wzrosła do 32. Ponad 100 osób zostało rannych. Przyczyna wybuchu nie jest znana - poinformował przedstawiciel tego meksykańskiego giganta naftowego Emilio Lozoya.

Sondaż: Polacy nie lubią Rumunów i Romów

Rumuni i Romowie prowadzą w rankingu najmniej lubianych przez Polaków nacji - wynika z sondażu CBOS. Największą sympatią darzymy Czechów i Słowaków. Badanie wykazało, że w ostatnim 20-leciu polepszyły się nasze oceny wszystkich narodów.

Okręt US Navy wylądował na rafie przez złe mapy

Amerykanie będą musieli pociąć swój USS Guardian na kawałki. Trałowca, który rozbił się na rafie w pobliżu Filipin, nie da się ściągnąć w całości. Wypadek wywołał ostrą reakcję rządu Filipin i zawstydził US Navy, bo wszystko wskazuje na to, że zawiniły nowoczesne mapy.

Podejrzany o porwanie dziecka: Było bite Matka: Będę walczyć o Kacpra

Sprawa dziecka porwanego z Sulejowa to dla prokuratury twardy orzech do zgryzienia. Relacje matki 1,5-rocznego Kacpra i 21-letniego domniemanego porywacza zupełnie się różnią. - Chciałem pomóc temu dziecku, było bite - wyjaśnia w rozmowie z TVN24 Paweł L. Z kolei matka dziecka Olga M. zapewnia, że dobrze zajmuje się zarówno synem, jak i starszą córką i nie pozwoli, by zostały jej odebrane.

"Nie widzę żadnego podobieństwa"

Jednym przypomina "Wschodzący Białystok", innym raczej nowojorskie Gay Center. Przedstawiciel PSL-PJN przekonuje jednak, że logo porozumienia wcale nie jest do nich podobne. - Tego typu analogie są na pograniczu politycznej fantastyki - przekonuje Krzysztof Kosiński.

Nie będzie zarzutów dla radiowców za śmierć pielęgniarki księżnej

Brytyjscy śledczy oznajmili, że nie można przedstawić żadnych zarzutów karnych dwójce australijskich radiowców, którzy udając członków rodziny królewskiej oszukali pielęgniarkę w londyńskim szpitalu i zdobyli informacje na temat stanu zdrowia księżnej Kate. Wprowadzona w błąd kobieta kilka dni później powiesiła się, obwiniając w liście pożegnalnym między innymi Australijczyków.

Konina w "wołowych" burgerach. Polskie próbki czyste

Żadne próbki pobrane z pięciu polskich ubojni, które wysyłały mięso do Irlandii, nie wykazały końskiego DNA - poinformował wiceszef Inspekcji Weterynaryjnej Jarosław Naze. Koninę znaleziono w irlandzkich "wołowych" hamburgerach. Podejrzewano, że pochodziła z Polski.

Dostali wozy warte 20 mln zł

28 nowoczesnych samochodów strażackich o wartości ponad 20 mln zł trafiło w piątek do dolnośląskich strażaków. Pojazdy będą wykorzystywane w akcjach związanych z ratownictwem chemiczno-ekologicznym.

Nowak i Bieńkowska w Brukseli. Po wyjaśnieniach miliardy na drogi mają być odmrożone

Gdy tylko KE otrzyma od Polski wyjaśnienia w sprawie ewentualnych nieprawidłowości dotyczących projektów drogowych realizowanych w Polsce, odblokuje zamrożone środki - zapewnił komisarz UE ds. polityki regionalnej Johannes Hahn po spotkaniu z polskimi ministrami rozwoju regionalnego i transportu. W grudniu KE zablokowała część funduszy unijnych przeznaczonych na transport w związku z wykrytmi nieprawidłowościami przy przetargach drogowych. - Komisja Europejska doceniła fakt, że polski system zadziałał i wykrył nieprawidłowości - mówiła po spotkaniu minister Elżbieta Bieńkowska.

Centrum Zdrowia Dziecka nie starcza nawet na obsługę długu

Raport w sprawie Centrum Zdrowia Dziecka wykazał, że instytut sam nie upora się ze swoimi długami. - Nieprawidłowości jest tak dużo, że z raportem muszą zapoznać się także inne instytucje, m.in. resort finansów, skarbu oraz CBA - powiedział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Minister "zakładnikiem" sukcesu LOT

- Dalsza obecność ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego zależy od jego skutecznych działań wobec PLL LOT - powiedział w piątek premier Donald Tusk. Dodał, że krytyka Polski ze strony Komisji Europejskiej za udzielenie pożyczki dla LOT-u nie oznacza "kłopotów".