Najnowsze

Najnowsze

Wisława Szymborska - Księżna Poetów

W sobotę 16 listopada poznaliśmy laureatów pierwszej nagrody poetyckiej imienia Wisławy Szymborskiej. Zostali nimi Krystyna Dąbrowska za tomik "Białe krzesła" i Łukasz Jarosz za książkę "Pełna krew". Laureaci otrzymali statuetkę zaprojektowaną przez pracownię Teren Prywatny (Anna Grzywa i Marcin Przybyłko) oraz 200 tysięcy złotych.

Brzmi osobliwie, ale działa. Joga śmiechu coraz popularniejsza w Polsce

To najprostszy rodzaj jogi, który nie wymaga specjalnego przygotowania ani dobrej kondycji fizycznej. Pozwala za to na wyzwolenie pozytywnej energii, bo śmiech na zawołanie, jak przekonują trenerzy, ma tak samo zbawienny wpływ na nasz organizm jak ten naturalny. Dlatego wspólne śmianie się zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Czy mamy szansę stać się najbardziej roześmianym krajem świata?

Fiskus ściga podatników z pomocą Facebooka i Google

Satelitarna usługa Google’a – Google Earth - oraz portale społecznościowe, zwłaszcza Facebook, wykorzystywane są w coraz szerszym zakresie przez brytyjski urząd podatkowy do wyrobienia sobie opinii o stanie majątkowym podatników – donoszą media.

Kerry: jesteśmy bliżej porozumienia z Iranem

Sekretarz stanu USA John Kerry oświadczył w niedzielę na konferencji prasowej w Genewie, że światowe mocarstwa są obecnie bliżej porozumienia z Iranem w sprawie jego programu atomowego. Kerry dodał, że "przy dobrej pracy" porozumienie uda się osiągnąć.

Dziesiątki dziennikarzy giną w Syrii

Do porwań dziennikarzy w ogarniętej wojną domową Syrii dochodzi na bezprecedensową skalę. Od wybuchu konfliktu w marcu 2011 r. co najmniej 30 dziennikarzy zostało uprowadzonych i wciąż jest w niewoli, a ponad 50 zginęło - podał Komitet Ochrony Dziennikarzy.

Jeden z potężniejszych tajfunów, jakie powstały na Ziemi. Tak wygląda z kosmosu

Haiyan to najpotężniejszy tajfun, jaki uformował się w tym roku. Bilans żywiołu jest tragiczny i ciągle wzrasat. Obecnie mówi się, że cyklon ten zabił co najmniej 10 tys. osób, w sobotę podawano, że ofiar jest 1,2 tys.To zabójcze zjawisko z Kosmosu wygląda niesamowicie. Sondzie kosmicznej TRMM udało się uchwycić moment, w którym Haiyan znajdował się nad wyspą Leyte (centrum Filipin).

Wenezuelka najpiękniejsza "we wszechświecie"

Przedstawicielka Wenezueli Gabriela Isler zwyciężyła w sobotę w konkursie Miss Universe (Miss Uniwersum) - corocznym, międzynarodowym konkursie piękności, który po raz pierwszy w swej 60-letniej historii został zorganizowany w Moskwie.

Wrócą do rozmów z rządem? "Dostaliśmy odpowiedź, że nie ma pola kompromisu"

- Chyba dwa tygodnie temu otrzymaliśmy od pana ministra Kosiniaka-Kamysza odpowiedź na nasze postulaty dotyczące wieku emerytalnego, elastycznego czasu pracy, płacy minimalnej. Dostaliśmy odpowiedź, że nie ma pola kompromisu - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Piotr Duda. Szef "Solidarności" odpowiedział tak na pytanie o możliwość powrotu do rozmów z rządem.

List do Tuska ws. narkotyków. "Kolejna próba", "przepisy są gumowe"

- Zobaczymy jak premier zareaguje, czy w ogóle zareaguje - mówi w rozmowie z tvn24.pl Kamil Sipowicz, inicjator listu otwartego artystów do premiera Donalda Tuska. Artyści zachęcają w nim do przyspieszenia prac nad ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Chcą m.in. dopuszczenia marihuany do celów medycznych oraz doprecyzowania, co oznacza tzw. nieznaczna ilość narkotyków na własny użytek. List ma być wkrótce wysłany do premiera. - Chcę wysłać z datą 11 listopada, żeby niepodległość połączyć z wolnością - mówi Sipowicz.

WOŚP odbierze sprzęt, bo trafił nie na ten oddział. Dzierżawca szpitala: Inaczej stałby bezczynnie

Jerzy Owsiak chce zabrać sprzęt medyczny do leczenia starszych osób podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy szpitalowi w Pszczynie (woj. śląskie). Jak się okazało, łóżka dla oddziałów geriatrycznych wykorzystywano na oddziale kardiologicznym. - Inaczej sprzęt stałby bezczynnie - tłumaczy takie wykorzystanie sprzętu Jacek Nowakowski, prezes Centrum Dializa S.A., które dzierżawi szpital. Jak dodaje, firma jest gotowa odkupić podarowane łózka.

Warszawa, Katowice, Szczecin i Gdańsk. Przez Polskę ze "Złotym Donkiem"

Styropianowy "pomnik" Donalda Tuska zawitał w sobotę do Gdańska, rodzinnego miasta premiera. "Złoty Donek" wziął udział w manifestacji związkowców. Symboliczną wartę pełnili przy nim gdańscy stoczniowcy. Rzeźba, odsłonięta w połowie września w Warszawie, do tej pory odwiedziła m.in. Szczecin, Katowice czy Bydgoszcz.