Najnowsze

Najnowsze

Jak powstały zwycięskie fotografie Polki? "Spontanicznie"

- Nigdy nie realizuję określonego planu, wiele dzieje się spontanicznie. Często jestem zaskoczona tym, co powstanie - tak o swoich pracach opowiadała w TVN24 Natalia Wiernik. Studentka krakowskiej ASP zajęła pierwsze miejsce w konkursie Sony World Photography Awards 2013.

Parlamentarzyści szukają dziur w drogach

Pomorscy parlamentarzyści postanowili osobiście sprawdzić stan dróg po zimie. Jak tłumaczą, mają już dość sygnałów od mieszkańców i chcą sami sprawdzić jak wygląda sytuacja na drogach w ich województwie.

ORP Kościuszko płynie na Atlantyk

Fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko weźmie udział w manewrach Spontex 2013 z udziałem siedmiu państw NATO. Okręt będzie ćwiczyć na Atlantyku ochronę przed atakiem okrętów podwodnych. Na ćwiczenia Kościuszko wypłynął z macierzystego portu w Gdyni w poniedziałek rano.

Bridget Jones powróci po raz trzeci. Ale jeszcze nie w tym roku

Dwa lata trwają przepychanki wokół trzeciej części przygód Bridget Jones. Zapowiadana, a potem odwoływana, wedle ostatnich zapewnień wytwórni Universal Studio na pewno powstanie. Wciąż jednak twórcy deklarują konieczność ulepszenia scenariusza. I słusznie, bo w obecnej jego wersji Bridget porzuca Marka (Colin Firth) i wraca do playboya i nicponia Daniela (Hugh Grant), a nawet ma z nim dziecko. Fani filmu, jak wynika z internetowych wpisów, nigdy by jej tego nie wybaczyli.

Ostatni dzień przed maturą "służy diabłu"

Ogromna większość maturzystów chce iść na studia. To problem, bo wybierają kierunek "na odwal się", a powinni pójść do pracy - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Jan Wróbel, dyrektor warszawskiego liceum.

Rabunek i gwałt w autobusie w Rio

Brazylijska policja poszukuje mężczyzny, który wtargnął z bronią do autobusu, obrabował pasażerów i na koniec zgwałcił jedną z kobiet. To kolejny przypadek brutalnego aktu przemocy, który wywołał poruszenie w Brazylii.

Buduje jacht z siatkobetonu

W przydomowej stoczni w Ślesinie, koło Konina (woj. wielkopolskie) powstaje jacht pełnomorski. Zaskakujące jest nie tylko miejsce w jakim jest on budowany, ale także materiał z jakiego jest konstruowany - siatkobetonu.

Wygrali wybory trzynasty raz z rzędu. Rządzą 56 lat

Malezyjska partia rządząca bije rekordy. Front Narodowy (BN) wygrał głosowanie po raz trzynasty z rzędu, przedłużając swoją władzę nad krajem na następną kadencję. Tym razem był jednak najbliżej porażki w historii.

Majówka: 77 zabitych w 742 wypadkach

Podczas długiego majowego weekendu doszło do 742 wypadków, w których zginęło 77 osób, a 949 zostało rannych. Policja zatrzymała też ponad 4,5 tys. pijanych kierowców.

NBA: Znęcanie w Nowym Jorku. Kibice nie chcieli tego oglądać

W pierwszym meczu półfinałów Wschodu nowojorscy Knicks nie popisali się przed własną publicznością i przegrali z Indianą Pacers. Znani ze swej namiętności do basketu kibice z Nowego Jorku już na minutę przed końcem spotkania zaczęli opuszczać halę. Na Zachodzie wielką klasę pokazał lider Oklahoma City Thunder Kevin Durant, który niemal w pojedynkę zapewnił swojej ekipie zwycięstwo nad Memphis Grizzlies.

Cmentarze odmawiają pochówku Carnajewa

Rodzina Tamerlana Carnajewa, jednego z zamachowców z Bostonu, nie może znaleźć cmentarza, na którym mógłby być pochowany. Właściciel zakładu pogrzebowego w mieście Worcester w stanie Massachusetts, w którym znajduje się ciało mężczyzny, twierdzi jednak, że pogrzeb może odbyć się nawet w poniedziałek.

Pięć kobiet spłonęło w limuzynie. Wśród ofiar panna młoda

Pięć kobiet jadących przedłużoną limuzyną (tzw. jamnikiem) na wieczór panieński jednej z nich spłonęło, gdy pojazd stanął w płomieniach na jednym z mostów w San Francisco - poinformowały w niedzielę władze. Wśród śmiertelnych ofiar tragedii znalazła się też przyszła panna młoda.

Hollande rok u władzy. Na ulicach protesty

W poniedziałek mija rok od kiedy Francois Hollande wygrał wybory prezydenckie we Francji. Po 12 miesiącach u władzy jest najbardziej niepopularnym szefem państwa francuskiego od ponad 50 lat, głównie ze względu na politykę oszczędnościową.

Giertych w obronie sześciolatków: reforma rodzi nierówności

Roman Giertych zabrał głos w dyskusji nt. pójścia sześciolatków do szkół i w tej sprawie wystosował list otwarty. "W konsekwencji najzdolniejsza część pokolenia w przyszłości trafi do gorszych gimnazjów i liceów" - tłumaczy w nim swój sprzeciw wobec reformy edukacji.