Najnowsze

Najnowsze

PiS chce do pięciu lat więzienia za "polskie obozy śmierci"

PiS złożył w Sejmie projekt ustawy, który przewiduje karę do pięciu lat więzienia za oskarżanie o masowe zbrodnie polskiego podziemia w latach 1939-1945 oraz za używanie zwrotu "polskie obozy śmierci" w odniesieniu do niemieckich obozów na terenie okupowanej Polski. Pomysł krytykuje resort sprawiedliwości. Twój Ruch chce jego odrzucenia.

Wymiana w ministerstwie zdrowia. Bez "dwuznaczności czy drugiego dna"

Dotychczasowy dyrektor departamentu organizacji ochrony zdrowia w ministerstwie zdrowia Piotr Warczyński został nowym wiceministrem w tym resorcie - poinformował rzecznik prasowy MZ Krzysztof Bąk. Warczyński zastąpi na tym stanowisku Krzysztofa Chlebusa, który w ostatnich dniach złożył rezygnację.

Hofman wrócił na stanowisko rzecznika PiS. "Tusk to partyjny premier"

Adam Hofman ponownie objął funkcję rzecznika PiS. Rano w czwartek w "Jeden na jeden" przekonywał, że to Jarosław Kaczyński, a nie Donald Tusk, broni w Europie polskiej racji stanu. - Premier Tusk chwali się silną pozycją w Europie, a jak się oddzieli propagandę od suchych faktów, to jest beznadzieja - ocenił Hofman.

O Trynkiewiczu: Rysował głównie nagie dzieci, najczęściej chłopców

- Dowiedziałem się, że on nie odczuwa skruchy, nie czuje brzemienia winy za czyny, jakie popełnił - wspominał w "Faktach po Faktach" swoje spotkanie sprzed lat ze skazanym pedofilem i mordercą Mariuszem Trynkiewiczem Piotr Pytlakowski, dziennikarz "Polityki". Jak powiedział, spotkanie ze zbrodniarzem wywołało w nim wtedy niepokój.

Tusk i Kaczyński na linii z Cameronem. "Żałosne skomlenie. Kompromitacja"

- Wczoraj wstydziłem się za polskie państwo - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Janusz Palikot (TR), odnosząc się do rozmów telefoniczych, jakie w środę przeprowadzili Donald Tusk i Jarosław Kaczyński z brytyjskim premierem. Jego zdaniem, polscy politycy skompromitowali się tymi rozmowami, bo nie doprowadzili do wycofania się Dawida Camerona ze swoich postulatów dotyczących polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii.

Podhale zamyka kolejne stacje narciarskie

Kolejne stacje i ośrodki narciarskie na terenie południowo-wschodniej Małopolski zawieszają działalność. Przyczyną jest wiosenna pogoda, która nie pozwala na wytworzenie się wystarczająco grubej sztucznej pokrywy śnieżnej.

19 strażników miejskich oskarżonych o łapówkarstwo

74 osoby, w tym 19 funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, zostało oskarżonych o wręczanie i przyjmowanie łapówek. Strażnicy mieli brać od 10 do 1000 zł za rezygnacje z mandatów za wykroczenia. W sprawie przesłuchano ponad 500 świadków.

Sławomir Nowak zawieszony w PO na trzy miesiące

Zarząd PO zdecydował w czwartek o zawieszeniu posła, byłego ministra transportu Sławomira Nowaka w prawach członka partii na trzy miesiące - poinformował członek zarządu Robert Tyszkiewicz. Decyzja zapadła na prośbę samego Nowaka.

Kabul zwolni 72 więźniów. USA: to niebezpieczni przestępcy związani z terroryzmem

Afgańskie władze mają dowody wystarczające na osądzenie jedynie 16 z 88 więźniów uważanych przez Stany Zjednoczone za zagrożenie dla bezpieczeństwa. Kabul zamierza wkrótce zwolnić pozostałych 72 osadzonych - poinformował w czwartek rzecznik prezydenta Hamida Karzaja. Na reakcję USA nie trzeba było długo czekać - Departament Stanu wyraził zaniepokojenie i nazwał zwolnionych więźniów "niebezpiecznymi przestępcami" związanymi z terroryzmem.

GIODO zajmie się "podsumowaniem kolędy"

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zajmie się publikacją proboszcza parafii św. Rocha w Osieku. W gazetce ujawnił on informację o tym, kto i jakimi kwotami wsparł podczas kolędy kościół.

170 000 złotych za hałas z lotniska

Krakowski sąd przyznał 170 tys. zł odszkodowania właścicielce posesji położonej w obszarze ograniczonego użytkowania wokół lotniska Balice – poinformowała w czwartek Aneta Rębisz z biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie. Wyrok jest nieprawomocny.

Marczuk i Oleksy na listach SLD do Europarlamentu

Ruszyła giełda nazwisk. Na listach Sojuszu Lewicy Demokratycznej we wyborach do Parlamentu Europejskiego najprawdopodobniej znajdą się m.in. Weronika Marczuk i Józef Oleksy - zapowiedział w "Faktach po Faktach" Leszek Miller. - Nigdy nie prowadziliśmy żadnych rozmów z Danielem Olbrychskim - zdementował doniesienia szef SLD.

Gwiazda "Wilka" broni ostrych scen. "Trzeba było pokazać seks i narkotyki"

- Ten film nie gloryfikuje używania narkotyków. Pokazuje tylko realistyczną wersję prawdziwych wydarzeń bez cenzury - tak gwiazda "Wilka z Wall Street", Margot Robbie broni ostrych scen w filmie Martina Scorsese. Wielu krytyków zarzuciło reżyserowi przesadną wulgarność, a jeden z członków Akademii Filmowej miał krzyczeć na pokazie przedpremierowym "Scorsese, wstydź się!".

Kary więzienia dla zwolenników Bractwa Muzułmańskiego

Sąd w Egipcie skazał w czwartek 113 zwolenników Bractwa Muzułmańskiego na kary do trzech lat więzienia w związku z zeszłorocznymi protestami w Kairze. Ludzie ci byli oskarżeni o udział w zamieszkach, posiadanie broni i atakowanie policji.

Pięciu policjantów zatrzymanych za korupcję

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych KGP zatrzymali pięciu obecnych i jednego byłego policjanta z Wieliszewa k/Warszawy za przestępstwa natury korupcyjnej - poinformowała w czwartek Komenda Główna Policji.

Tramwaj popłynie Gwdą. "To będzie zupełnie nowa rzecz"

Ścieżki rowerowe, place zabaw, a przede wszystkim tramwaj wodny mają zwiększyć atrakcyjność Piły. – Gdy płynie się Gwdą, miasto wygląda zupełnie inaczej. Chcemy, by zobaczyli to nie tylko mieszkańcy, ale i turyści – tłumaczy tamtejszy ratusz.

Miller pisze do Blaira i Milibanda. "Cameron cynicznie zbija kapitał polityczny"

"Sprawa polskich emigrantów staje się tematem kampanii premiera Camerona. Taka polityka jest sprzeczna z podstawowym założeniem integracji europejskiej" - pisze Leszek Miller w listach do byłego szefa brytyjskiego rządu Tony'ego Blaira i szefa Partii Pracy Eda Milibanda. Szef SLD zaprasza obu polityków do Polski i namawia ich do "przeciwstawienia się konserwatywnemu szaleństwu". To reakcja na wypowiedź brytyjskiego premiera dotyczącą otwarcia rynku pracy m.in. dla Polaków.

Wenezuela wrze po brutalnym zabójstwie byłej miss. Rząd wypowiada wojnę przemocy

Brutalne zabójstwo 29-letniej byłej miss wstrząsnęło Wenezuelą i wymusiło na rządzących przyznanie niewygodnej prawdy o tym, że kraj boryka się z falą przemocy. Wcześniej rząd w Caracas był bardziej zainteresowany tuszowaniem statystyk dotyczących liczby popełnianych w Wenezueli zabójstw. Teraz jednak zapowiedział działania mające poprawić sytuację. Aby walczyć z przemocą, gotowy jest nawet współpracować z opozycją, uznawaną do tej pory za śmiertelnego wroga.

Polska nie była na celowniku NSA. "Tak zapewniły nas służby"

Polska nie była inwigilowana przez amerykańskie służby specjalne - wynika z informacji przedstawionych sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Choć takich działań nie podejmowano ze strony USA, nasze służby nie wykluczają, że Polska mogła być inwigilowana przez inne państwa.