Najnowsze

Najnowsze

Proces Katarzyny W. Relacja z trzeciego dnia

18 marca, podczas trzeciej rozprawy Katarzyny W. oskarżonej o zabicie swojej półrocznej córki Magdy, Sąd Okręgowy w Katowicach przesłuchał świadków: Krzysztofa Rutkowskiego (właściciela biura detektywistycznego), Macieja L. (pracownika biura Krzysztofa Rutkowskiego), Sławomira Ś. (pracownika biura Krzysztofa Rutkowskiego) i Marcina K. (z którym mieszkała Katarzyna W., gdy zatrzymała ją policja) CZYTAJ:

Zarzut dla b. dyrektor Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku

Gdyńska prokuratura postawiła zarzut niedopełnienia obowiązków b. dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku. Zdaniem śledczych kobieta niezgodne z przepisami zakwalifikowała na rodzinę zastępczą małżeństwo C. Dwójka powierzonych im dzieci nie żyje.

"Wyprowadzaj się pan z Polski, ale nie traktuj polskiego pracownika jak niewolnika"

- To chamski list - tak w "Faktach po Faktach" w TVN24 Piotr Duda odniósł się do listu, jaki napisał do szefa "Solidarności" po spotkaniu "oburzonych" w Gdańsku Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. "Przedsiębiorcy mają głęboko w d****, jaką Pan zechce ustanowić płacę minimalną oraz czy zlikwiduje Pan umowy cywilno-prawne" - pisał m.in. Cezary Kaźmierczak.

Proces Katarzyny W. Relacja z trzeciego dnia

18 marca, podczas trzeciej rozprawy Katarzyny W. oskarżonej o zabicie swojej półrocznej córki Magdy, Sąd Okręgowy w Katowicach przesłuchał świadków: Krzysztofa Rutkowskiego (właściciela biura detektywistycznego), Macieja L. (pracownika biura Krzysztofa Rutkowskiego), Sławomira Ś. (pracownika biura Krzysztofa Rutkowskiego) i Marcina K. (z którym mieszkała Katarzyna W., gdy zatrzymała ją policja) CZYTAJ:

Berlin: pakiet ratunkowy dla Cypru nie jest naszym dziełem

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble, który reprezentował Berlin w rozmowach w sprawie pakietu pomocowego dla Cypru, tłumaczył, że zaproponowane rozwiązania "nie są dziełem niemieckiego rządu" i kwestia wprowadzenia do nich zmian pozostaje otwarta. Kontrowersje wzbudza szczególnie pomysł opodatkowania depozytów bankowych.

Czołówka na Legnickiej i od razu korek

Dwie osoby zostały ranne w czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Legnickiej i Rybackiej we Wrocławiu. Zderzenie spowodowało też duże korki w centrum miasta.

Superjajka pomogą w walce z rakiem?

Zamiast zwykłej paszy, kury dostają karmę wzbogaconą o algi morskie i znoszą jajka bogatsze w fosfolipidy - odkryli wrocławscy naukowcy. Te, pobrane i umieszczone w specjalnych preparatach, mają pomóc w walce z nowotworami, chorobą Alzheimera czy otyłością.

Mieć nos jak księżna Kate. Kolejki u chirurgów

- To jest właśnie to: uroczy, lekko zadarty nos. Ani za duży, ani za mały. I pasuje do każdego typu twarzy - tak o nosie Kate Middleton wyrażają się młode mieszkanki Nowego Jorku, które mają obsesję na jego punkcie. Ze zdjęciem twarzy księżnej Cambridge tłumnie odwiedzają gabinety chirurgii plastycznej i żądają jego kopii. Są nawet kolejki.

Jest śledztwo ws. zabójstwa 20-latka w Nowej Hucie

- Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 20-letniego mężczyzny w Nowej Hucie – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska. Znaleziono go poranionego w czwartek na os. Szkolnym. Mimo reanimacji, mężczyzna zmarł.

Prywatne spotkanie z papieżem wykorzystała do walki o Falklandy

Franciszek przyjął na prywatnej audiencji prezydent Argentyny Cristinę Fernandez de Kirchner. Między obojgiem panowały do tej pory raczej napięte stosunki. Polityk ujawniła, że poprosiła duchownego między innymi o pomoc w konflikcie z Wielką Brytanią o Falklandy.

Herb nowego papieża pełen symboliki

W Watykanie zaprezentowano herb nowego papieża. Franciszek nie zarządził rewolucji, łącząc tradycyjne elementy z tymi, które były jego symbolami jeszcze jako kardynała Jorge Maria Bergoglia. W herbie są między innymi symbole zakonu jezuitów i św. Franciszka.

Szef NATO: Reset tarczy nie ma nic wspólnego z Rosją

Zmiany w amerykańskich planach dotyczących obrony przeciwrakietowej nie osłabiają zobowiązań USA w sprawie budowy natowskiej tarczy antyrakietowej w Europie - zapewnił w Brukseli sekretarz generalny NATO. Według Andersa Fogha Rasmussena, sekretarz obrony USA Chuck Hagel, ogłaszając w piątek decyzje o zmianach w obronie przeciwrakietowej, podkreślił jednocześnie "siłę i trwałość" amerykańskich zobowiązań dotyczących tarczy antyrakietowej, budowanej wraz z Sojuszem w Europie.

Cypr zamyka banki na dwa dni. Władze szykują się na "dzień gniewu"

Cypryjskie władze podjęły decyzję o zamknięciu wszystkich banków we wtorek i środę - podaje agencja Reutera. Ma to być zabezpieczenie związane z głosowaniem przez parlament nad kontrowersyjną ustawą o specjalnym podatku od wkładów bankowych. Perspektywa zabrania przez władze od kilku do kilkunastu procent oszczędności wywołała falę oburzenia i paniki. Protestuje nawet Rosja.

Reset tarczy nie wywołał euforii w Rosji, zirytował Chińczyków

- Żadnej euforii z powodu tego, co ogłosił minister obrony USA, nie odczuwamy - oznajmił wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow. Odniósł się tym samym do decyzji władz USA, które ograniczyły plany rozbudowy tarczy antyrakietowej w Europie, na rzecz ich wzmocnienia w regionie Pacyfiku. Z tego kroku są natomiast niezadowolone Chiny, które oznajmiły, że jedynie zwiększy to napięcia.

Yoko Ono i wokalista Sonic Youth gwiazdami festiwalu Transatlantyk

80-letnia awangardowa artystka Yoko Ono będzie gwiazdą tegorocznej edycji odbywającego się w Poznaniu Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. 7 sierpnia zagra w Poznaniu koncert, odbierze też jedną z festiwalowych nagród. Towarzyszyć jej będzie Thurston Moore z zespołu Sonic Youth.

"Trzeci etap tarczy jest niezagrożony"

Trzeci etap budowy systemu obrony przeciwrakietowej będzie zrealizowany w Polsce zgodnie z planem - zapewniła podsekretarz stanu ds. politycznych w Departamencie Stanu USA Wendy Sherman. Dodała, że polskie MSZ wiedziało o zmianie planów ws. czwartej fazy przed ich ogłoszeniem.

Rosja ostro o Cyprze: praktyka jak w radzieckich czasach

Władimir Putin zabrał głos w dyskusji na temat planowanego przez Cypr opodatkowania wkładów bankowych. Prezydent Rosji miał nazwać ten pomysł "nieuczciwym, nieprofesjonalnym i niebezpiecznym". Z kolei premier Dmitrij Miedwiediew stwierdził, że jest to "konfiskata cudzych pieniędzy". Nie jest tajemnicą, że wielu najbogatszych Rosjan ma miliony dolarów w cypryjskich bankach.

BBC zachwyca się polskimi neonami. "Antidotum na mrok zimnej wojny"

Żółty lew, zawadiacko witający odwiedzających wrocławskie zoo, błyszcząca pięciolonia nad wejściem do poznańskiej filharmonii czy czerwony Berlin na warszawskim placu Zbawiciela. Brytyjskie BBC publikuje zdjęcia najsłynniejszych polskich neonów i wywiad z ich autorką.

Patriarcha potwierdza swój przełomowy krok

Patriarcha ekumeniczny Konstantynopola Bartłomiej I, duchowy przywódca wyznawców prawosławia, uda się do Watykanu na inaugurację pontyfikatu papieża Franciszka. Jego rzecznik oficjalnie potwierdził zamiary duchownego.

Podejrzany o zabójstwo w Gdańsku był już karany

Podejrzany o brutalne morderstwo w Gdańsku był już wcześniej karany. Dwa lata temu Sąd Rejonowy w Kaliningradzie skazał Samira S. za nielegalne posiadanie broni i posługiwanie się fałszywymi dokumentami - ustaliły Fakty TVN.