Najnowsze

Najnowsze

Pistorius znów przed sądem. Psychiatrzy ogłosili wyniki badań

Przed południowoafrykańskim sądem został wznowiony proces Oscara Pistoriusa. Przez miniony miesiąc specjaliści badali zdrowie psychiczne niepełnosprawnego atlety. Nie stwierdzili, aby cierpiał na jakiekolwiek problemy mentalne, które ograniczałyby jego świadomość i uniemożliwiały ukaranie za czyny, których dokonał.

Harrier posadzony na stołku. Zegarmistrzowska precyzja pilota

Pilot amerykańskiego samolotu AV-8B Harrier popisał się wyjątkową precyzją. Udało mu się wylądować na okręcie bez połowy podwozia. Żeby się nie rozbić, musiał trafić samolotem dokładnie w specjalny "stołek" ustawiony na pokładzie, który zastąpił mu przednie koła.

Kaczyński ostrzega przed Sikorskim. Przypomina tajne uzasadnienie swojego brata

- Prezydent Lech Kaczyński powiedział Tuskowi wyraźnie, że Sikorski nie powinien być ministrem spraw zagranicznych. Uzasadnienie było ściśle tajne. Mogę tylko powiedzieć jedno: wszystko się zgadza - stwierdził Jarosław Kaczyński. Skomentował w ten sposób podsłuchaną rozmowę szefa MSZ z Jackiem Rostowskim, w której miał on określić sojusz polsko-amerykański jako nic niewarty.

"Nachodzenie redakcji to praktyki państwa totalitarnego"

Nachodzenie redakcji "Wprost" przez policję, prokuraturę i ABW to są praktyki państwa totalitarnego - powiedział w "Jeden na jeden" prof. Piotr Kruszyński, pełnomocnik red. naczelnego Sylwestra Latkowskiego, odnosząc się do akcji służb w siedzibie tygodnika w związku z podsłuchami. W jego opinii, można by rozważyć postawienie funkcjonariuszom zarzutu przekroczenia uprawnień.

Nocna ofensywa separatystów. Rozejm tylko w teorii

- Od niedzielnego wieczoru terroryści na wschodzie Ukrainy przeprowadzili szereg ataków na posterunki i umocnione pozycje wojska ukraińskiego - informuje w porannym komunikacie centrum prasowej operacji antyterrorystycznej. Nocne starcia źle wróżą perspektywom przedłużenia i tak już bardzo umownego rozejmu, który kończy się dziś o godz. 21.

Afera taśmowa znów w czołówce. Wybraliście wideo tygodnia

Trzy filmy związane z aferą podsłuchową znalazły się na podium w naszym plebiscycie na wideo tygodnia. Pierwsze miejsce, zdobywając 32 proc. waszych głosów, zajął film opublikowany przez prokuraturę pokazujący jak redaktor naczelny "Wprost" szarpał się z funkcjonariuszami ABW o słynny już laptop. Na drugim miejscu znalazł się uciekający w Sejmie Sławomir Nowak. Ostatni stopień na podium przypadł - ex aequo - twardemu Donaldowi Tuskowi i fajtłapowatym złodziejom, których przerosła ręczna skrzynia biegów. Oto najlepsze wideo minionego tygodnia.

Walka o Tikrit z ziemi i powietrza

Irackie siły rządowe kontynuują ofensywę, która ma doprowadzić do odzyskania położonego na północy kraju miasta Tikrit. To jedno z dwóch dużych miast, opanowanych przez sunnickich radykałów z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL).

Polacy nie chcą już czytać książek?

Polska noblistka Wisława Szymborska powiedziała kiedyś: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Ta myśl przyświecała organizatorom imprezy promującej czytelnictwo we Wrocławiu. Akcja "Europejska Noc Literatury" odbyła się już drugi raz i znów przyciągnęła tysiące mieszkańców miasta, którzy słuchali, jak znani i lubiani czytają twórczość współczesnych pisarzy. Czemu, mimo takich inicjatyw, Polacy czytają coraz mniej książek? Czy jesteśmy świadkami zmierzchu papierowych woluminów?

Podpalił się, bo nie chce japońskich wojsk na misjach

Ubrany w garnitur i krawat Japończyk w średnim wieku wszedł na kładkę dla pieszych na ruchliwej stacji kolejowej Shinjuku w Tokio, wyjął megafon i wykrzykiwał hasła sprzeciwu wobec zmian konstytucji zezwalających na wysyłanie wojsk japońskich za granicę. A potem zaczął płonąć.

Projekt AZORIAN, czyli broń atomowa na dnie Pacyfiku. Jak CIA utopiła 3 mld dolarów

To historia niczym scenariusz najlepszego thrillera. Tajemnicza katastrofa morska, gigantyczne pieniądze, tajna ekspedycja, mrożący krew w żyłach podwodny incydent, prasowy przeciek, i wreszcie zamknięcie sprawy w archiwach na wiele lat. Zaś w tle atomowa rywalizacja USA z ZSRR. Odtajniona niedawno kolejna seria dokumentów rzuca więcej światła na kulisy Projektu AZORIAN.

Putin: konieczna jest natychmiastowa pomoc humanitarna dla Donbasu

Przywódcy Rosji, Niemiec, Francji i Ukrainy rozmawiali w niedzielę o możliwości "nadania kontaktom między stronami konfliktu" na wschodzie Ukrainy "regularnego charakteru" - podał Kreml. Rozmawiano też o możliwości przedłużenia rozejmu. Władimir Putin zwrócił uwagę na konieczność udzielenia natychmiastowej pomocy humanitarnej mieszkańcom Donbasu.

Dżihadyści wskrzesili kalifat. Chcą go zbudować na gruzach Syrii i Iraku

Dżihadystyczne ugrupowanie Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL) ogłosiło w niedzielę utworzenie kalifatu - reżimu polityczno-religijnego, który zniknął przed blisko stu laty. W nagraniu zamieszczonym w internecie ISIL ogłasza, że od tej pory nazywa się "Państwem Islamskim", którego kalif jest "przywódcą muzułmanów wszędzie na świecie".

Lamborghini i trabant po tuningu. 400 aut na zlocie we Wrocławiu

Niektóre z wyglądu są niepozorne, choć pod maską kryją nawet 600 koni mechanicznych. Inne, wypolerowane i podświetlone z daleka przykuwają wzrok. Ponad 400 samochodów po tuningu zjechało do Wrocławia na coroczny zlot. - Nie ma na świecie drugiego takiego auta, jak tu. One są nie do podrobienia. Tu nie chodzi o to za ile pierwotnie ktoś je kupił, tylko ile pracy w nie włożył - mówią miłośnicy czterech kółek. - Przerabianie aut jest dla nas jak powietrze. To pasja, miłość, całe nasze życie - tłumaczą.

"Było to coś w rodzaju sieci". Borowski o taśmach i "kloacznym dziennikarstwie"

- Tutaj widać wyraźnie, że podsłuch był założony na długo przed publikacją, było to coś w rodzaju sieci. Zapuszczamy sieć i czekamy, kto w nią wpadnie - powiedział w "Faktach po Faktach" senator Marek Borowski. - Przecież naszych ministrów i prominentów nikt nie zmuszał, żeby to mówili - mówił na to Paweł Kowal (Polska Razem), cytując przy tym Leszka Balcerowicza.

Elfim szlakiem przez Islandię. Projekt życia dzięki internautom

Magda Lu Łukasiak i Sebastian Miś wybierają się w podróż życia - chcą przejechać Islandię rowerami. Pokonają około 2 tys. kilometrów, zmierzą się z krążącymi od dawien dawna legendami dotyczącymi elfów. Jako pasjonaci sportu i miłośnicy fotografii skonfrontują mistyczne opowieści o leśnych stworach z rzeczywistością. Odwiedzą miejsca, gdzie widziano elfy oraz tereny, które dotyczą ich obecności. Wyprawa potrwa miesiąc (15 lipca - 15 sierpnia 2014). Chcą tego dokonać, by wydać album fotograficzny, wyprodukować film dokumentalny oraz zorganizować cykl wystaw fotografii dokumentalnej i pejzażowej. Wciąż zbierają pieniądze na wyjazd - można ich wspomóc dzięki największej platformie finansowania społecznościowego w Polsce: polakpotrafi.pl/projekt/fotoekspedycja

"Kto będzie rządu bronił, powinien być rozliczony". PiS ruszyło w teren

Po złożeniu wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu, PiS ruszyło w teren. Według Jarosława Kaczyńskiego potrzebna jest dyskusja, która pokaże społeczeństwu "sprawy tak, jak się naprawdę mają". - Kto będzie tego rządu bronił, powinien być później w wyborach parlamentarnych rozliczony i trzeba go móc pokazać palcem - uważa szef PiS.

Kondor i Arctowski od środka. Marynarka Wojenna pokazała okręty

Z okazji święta Marynarki Wojennej dla zwiedzających udostępnione zostały dwa okręty. Mieszkańcy i turyści mogli zobaczyć okręty ORP Arctowski oraz ORP Kondor, zacumowane przy Nabrzeżu Prezydenta. Reporter TVN 24 Adam Kasprzyk odwiedził okręt podwodny i pokazał, jak wygląda praca na jego pokładzie. Święto Marynarki Wojennej obchodzone jest od ponad 80 lat.