Najnowsze

Najnowsze

Klejnoty Cartiera, strzały i finał u fryzjera. Pościg w Paryżu

Do regularnej strzelaniny doszło na Polach Elizejskich w Paryżu, gdy policja została wezwana, by powstrzymać napad na słynny salon jubilerski Cartiera. Złodzieje, widząc funkcjonariuszy, zaczęli uciekać i oddali serię strzałów do policjantów. Ci odpowiedzieli ogniem.

Szczątki boeinga pojadą do Holandii w samochodach

Szczątki samolotu Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych, który rozbił się w lipcu w obwodzie donieckim, zostaną przewiezione z Charkowa do Holandii kołowymi środkami transportu - poinformował gubernator obwodu charkowskiego Ihor Bałuta.

Europejscy konserwatyści chcą ponownego przeliczenia głosów w Polsce

Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE, do której należą europosłowie PiS, przyjęła we wtorek w Strasburgu rezolucję mówiącą o nieprawidłowościach w czasie wyborów samorządowych w Polsce. Wzywa ona polskie władze do ponownego przeliczenia głosów, przy udziale międzynarodowych obserwatorów.

Nowa młoda Polska

‪Czarnoskóra dziewczyna z Polski i szykująca się wielka kariera po zwycięstwie w kolejnej edycji Top Model. Osi Ugonoh - z pochodzenia Nigeryjka - zwyciężyła w głosowaniu widzów, co już jest szeroko komentowane jako przełom kulturowy. Czy czarnoskóra piękność stanie się twarzą Polski?

Szybciej czy bezpieczniej?

‪Teraz spór o pierwszeństwo na drogach. Posłowie pracują nad zmianą przepisów, by to kierowcy musieli zatrzymywać się przed przejściami dla pieszych, gdy tylko ktoś się do nich zbliży. Jest o czym myśleć, bo co piąty zabity pieszy w Unii Europejskiej ginie w Polsce. Jak zagwarantować im bezpieczeństwo, gdy nie ma świateł, a kierowcy na wielopasmowych jezdniach nie zatrzymują się przed przejściami?

Urzędnik nie człowiek

‪Cierpiące zwierzę, ludzkie współczucie i urzędnicza obojętność. Ranny łoś, który prawdopodobnie zderzył się z samochodem, od czterech dni leży przy drodze w Podlaskiem. Z pomocą niemal od razu  przyszli mu mieszkańcy. Na pomoc lokalnych władz trzeba było poczekać. Los zwierzęcia zainteresował ich dopiero po nagłośnieniu sprawy. 

Sejmiki dzielą i rządzą

‪W obecnej postaci istnieją od 16 lat, a jednak dla większości wyborców pozostają wielką niewiadomą. Sejmiki wojewódzkie - to na nie padło najwięcej nieważnych głosów w wyborach samorządowych i to tam było najwięcej wyborczych niespodzianek. Wyborcy z reguły nie mają pojęcia, czym sejmik się zajmuje i po co w ogóle istnieje. Są nawet głosy, by je zlikwidować.

Księstwo PSL-u

‪Największy wyborczy sukces samorządowych zwycięzców. PSL zaskoczyło wszystkich, zdobywając ponad 23 procent głosów w skali kraju, a w woj. świętokrzyskim może rządzić samodzielnie. Ludowcy w Kieleckiem otrzymali 46 procent głosów i 17 mandatów w trzydziestoosobowym sejmiku. Zielony region odwiedził nasz reporter Michał Tracz.‬

Ręczna druga tura?

‪Zbliża się druga tura wyborów samorządowych. W blisko dziewięciuset gminach konieczna będzie dogrywka w walce o fotel wójta, burmistrza czy prezydenta miasta. Wyborcze pojedynki trwają, są debaty, spotkania z wyborcami, a  w niedzielę będzie test - nie tylko politycznego poparcia, ale i wyborczego systemu, który w pierwszej turze całkowicie zawiódł.

Wybór śmierci

"Śmierć na życzenie". Gdy chodzi o dorosłych budzi kontrowersje; gdy chodzi o dzieci jest właściwie tematem tabu, choć są już precedensy. Ostatni głośny przypadek to ten 12-letniej nieuleczalnie chorej Brytyjki, którą rodzice za zgodą sądu przestali karmić. I Belgia - pierwsze państwo na świecie, które zalegalizowało eutanazję dzieci, bo - jak uznano - "dzieci też cierpią i też nie można im pomóc". Na razie takiego przypadku jeszcze nie było, ale Belgowie w ogóle do eutanazji mają szczególne podejście.

Na granicy światów

Ona zamiast życia w chorobie wybrała śmierć. On nie rozumie tej decyzji, chociaż też jest młody, też ma glejaka mózgu i też beznadziejną diagnozę. Ksiądz Jan Kaczkowski w jakiś sposób ze śmiercią jest oswojony, bo kilka lat temu założył i wciąż prowadzi hospicjum dla chorych na raka. Hospicjum, którego sam stał się pacjentem. Żyje na granicy światów - jak sam mówi - ale widzi zasadniczą różnicę między przerwaniem leczenia śmiertelnie chorego, a eutanazją.

3,5 miliona tweetów w ciągu nocy. Ferguson oczami internautów

Po decyzji ławy przysięgłych, by nie stawiać białego policjanta w stan oskarżenia za zastrzelenie czarnoskórego nastolatka, doszło do walk. Wydarzenia te na bieżąco relacjonowali internauci, którzy w jedną noc na Twitterze zamieścili ponad 3,5 miliona wpisów na temat zamieszek. Podpisywali je hashtagiem #Ferguson.

Wybieranie przez losowanie

Metoda łatwa, czytelna, trudna do sfałszowania - zamiast liczenia głosów - losowanie. Tak wybory rozstrzygnięto w Neptune Beach w Stanach Zjednoczonych.

Co boli Gdańszczan?

Paweł Abramowicz prowadzi bezpośrednią kampanię wyborczą na ulicach Gdańska. Od obywateli dowiaduje się co ich naprawdę boli i jakie mają problemy. Np. "panie, ktore podnoszą nóżkę i ...".

15 propozycji Millera. Szef SLD spotkał się z prezydentem

We wtorek wieczorem prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w Belwederze z szefem SLD Leszkiem Millerem. W trakcie spotkania lider Sojuszu przedstawił prezydentowi 15 propozycji zmian w kodeksie wyborczym. Wśród nich jest m.in. standaryzacja kart, urn i lokali wyborczych.

25.05| "Meteo News"

W dzisiejszym programie między innymi: coraz śmielsze podrygi zimy w Polsce, z kolei w Stanach Zjednoczonych po ataku zima teraz zagrożenie powodziami.

Kukiz o wyborach: wygrał system, przegrali obywatele

- Uważam, że Polska nie jest do końca wolna - stwierdził w "Kropce nad i" Paweł Kukiz, który w wyniku ostatnich wyborów dostał się do sejmiku dolnośląskiego. - Nie mam dowodów na to, że wybory były sfałszowane, ale według mnie wygrał system, a przegrali obywatele - powiedział muzyk. - Wygląda na to, że rząd i opozycja to najlepsi koalicjanci. To, co się dzieje, to gra, żeby utrzymać porządek polityczny - dodał Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu.

Kukiz o wyborach: wygrał system, przegrali obywatele

- Uważam, że Polska nie jest do końca wolna - stwierdził w "Kropce nad i" Paweł Kukiz, który dostał się do sejmiku dolnośląskiego. - Nie mam dowodów na to, że wybory były sfałszowane, ale według mnie wygrał system, a przegrali obywatele - powiedział muzyk. - Wygląda na to, że rząd i opozycja to najlepsi koalicjanci. To, co się dzieje, to gra, żeby utrzymać porządek polityczny - dodał Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu.

Wybory sfałszowane? Kwaśniewski w TVN24: nie ma dzisiaj sił, które by umiały i potrafiły to zorganizować

- Niedobrze, że tak duża grupa ludzi uważa, że coś jest nie tak. To dowód stanu podgorączkowego - uważa Aleksander Kwaśniewski, który w "Faktach po Faktach" komentował wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie TVN24 przez Millward Brown. Wynika z niego, że jedna czwarta badanych uważa wyniki wyborów samorządowych za sfałszowane. Były prezydent podkreślał, że fałszerstwo takie możliwe nie jest. - Nie ma dzisiaj sił, które by umiały i potrafiły to zorganizować - tłumaczył.

Wybory sfałszowane? "To dowód stanu podgorączkowego"

- Niedobrze, że tak duża grupa ludzi uważa, że coś jest nie tak. To dowód stanu podgorączkowego - uważa Aleksander Kwaśniewski, który w "Faktach po Faktach" komentował wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie TVN24 przez Millward Brown. Wynika z niego, że jedna czwarta badanych uważa wyniki wyborów samorządowych za sfałszowane. Były prezydent podkreślał, że fałszerstwo takie możliwe nie jest. - Nie ma dzisiaj sił, które by umiały i potrafiły to zorganizować - tłumaczył.

W Donbasie płacą w naturze. Rebelianci chcą "sił pokojowych" z Rosji

Separatyści z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) ostro skrytykowali działania władz Ukrainy odcinające mieszkańców tego tworu od finansowania przez Kijów, przyznali jednak, że nie mają pieniędzy, i zapowiedzieli, że wypłaty będą częściowo wydawane w naturze. Zażądali też zwołania pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, która miałaby rozpatrzyć wprowadzenie na opanowane przez nich tereny kontyngentu wojsk pokojowych.

Po zamachu w Bostonie straciła nogę. W przyszłym roku znów chce pobiec

Rebekah Gregory w 2013 r. została poważnie ranna w zamachu bombowym w czasie maratonu w Bostonie. Od tamtego czasu przeszła kilkanaście operacji, jednak jej nogi nie udało się uratować; konieczna była amputacja. Gregory nie straciła jednak determinacji i radości życia. Kilka dni temu opuściła szpital i już zapowiada, że w przyszłym roku pobiegnie w bostońskim maratonie.

"Jest szansa, że się wyliże". Ranny łoś w specjalnym ośrodku

- Rusza się. Je siano. Jest szansa, że się wyliże - zapewnia weterynarz ze specjalnego ośrodka w Michałówce niedaleko Suwałk. Łoś trafił tam dopiero cztery dni po tym, jak znaleziono go rannego w pobliżu miejscowości Gliniszcze Wielkie na Podlasiu. Zwierzę zostało prawdopodobnie potrącone przez samochód na drodze krajowej numer 19.

Pierwszy protest wyborczy PiS. "Sądy zostaną nimi zasypane"

Komitet Wyborczy PiS we wtorek złożył do sądu okręgowego swój pierwszy protest z wnioskiem o unieważnienie wyborów do sejmiku i przeprowadzenie ich na nowo. Dotyczy woj. lubelskiego. Do końca tygodnia PiS zawnioskuje o unieważnienie wyborów w każdym województwie. - Co najmniej kilkuset kandydatów PiS z różnych okręgów zgłosi protesty wyborcze. Sądy zostaną nimi zasypane - zapowiedziała w TVN24 Anna Zalewska (PiS).

Piesi z pierwszeństwem - będzie bezpieczniej na pasach?

Co piąta ofiara wypadku na przejściu dla pieszych w Unii Europejskiej to Polak. Ta statystyka tylko potwierdza, że powinniśmy zdecydowanie bardziej zatroszczyć się o bezpieczeństwo pieszych w Polsce. Przepisy chcą zmienić posłowie. Pierwszeństwo miałby pieszy nie tylko przechodzący, ale już oczekujący na przejście przez jezdnię. O tym, czy zmiana prawa wystarczy, by Polacy na pasach czuli się bezpieczniej rozmawiali w programie Tak Jest posłanka PO Beata Bublewicz i były policjant Jerzy Dziewulski.