Najnowsze

Najnowsze

Nadciąga pomoc dla Kobane. Erdogan przepuści peszmergów

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział w czwartek w Rydze, że został poinformowany o porozumieniu, zgodnie z którym dwustu kurdyjskich bojowników z Iraku ma przejść przez Turcję do Syrii, na pomoc oblężonemu przez Państwo Islamskie miastu Kobane.

TOPR ostrzega przed lawiną w Tatrach

Po pierwszych opadach śniegu w Tatrach ratownicy odradzają wychodzenie w wyższe partie gór. Pojawiało się zagrożenie lawinowe. – Pierwszy śnieg jest szczególnie niebezpieczny – ostrzega dyżurny toprowiec.

Obserwatorium: ponad pół tysiąca ofiar nalotów w Syrii

W wyniku trwających od miesiąca nalotów dowodzonej przez USA koalicji przeciw dżihadystom z Państwa Islamskiego (IS) w Syrii zginęło 553 osób, w tym 32 cywilów - poinformowało w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Hala Stulecia jednym z 10 najważniejszych budynków na świecie

Na liście dziesięciu najważniejszych budynków XX wieku, które stanowią przykład modernizmu - znalazła się wrocławska Hala Stulecia. Ranking stworzony został przez amerykańskich ekspertów z fundacji Getty Foundation. W związku z tym, wrocławski obiekt otrzymał 200 tys. dolarów dofinansowania. - To wielkie wyróżnienie - cieszą się przedstawiciele Hali.

Tramwaj przejechał psa i pojechał dalej. Motorniczy ma zapłacić grzywnę

Motorniczy z Łodzi ma zapłacić 600 złotych za to, że potrącił tramwajem psa, nie udzielił mu pomocy ani nie poinformował żadnych służb. Taki wyrok wydał kilka dni temu łódzki sąd. Wolontariusze z organizacji prozwierzęcej Viva! chcieli, żeby mężczyzna odpowiedział za świadome potrącenie psa. - Sędzia dość łagodnie potraktował motorniczego - kwitują obrońcy zwierząt.

Władze lotniska zdymisjonowane. Kolejne zatrzymania po śmierci prezesa Total

Szef moskiewskiego lotniska Wnukowo i jego zastępca podali się w czwartek do dymisji w związku z poniedziałkową katastrofą samolotu, w której zginął prezes francuskiego koncernu petrochemicznego Total, Christophe de Margerie oraz trzech członków załogi. Wcześniej rosyjscy prokuratorzy poinformowali, że zatrzymali w sumie pięć osób, które mogą mieć związek z wypadkiem.

MKOl uznał tymczasowo Kosowo. Sportowcy pojadą do Rio?

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował w środę o tymczasowym uznaniu Kosowa. To oznacza, że zamieszkana przez większość albańską serbska prowincja, która w 2008 roku ogłosiła niepodległość, ma szansę wysłania reprezentacji na igrzyska w 2016 roku.

Władze Kanady: zamachowiec działał sam

Uważany za zamachowca Michael Zehaf-Bubeau działał sam - potwierdziły późno w nocy ze środy na czwartek kanadyjskie władze. Zamaskowany mężczyzna zastrzelił żołnierza, a następnie wdarł się do parlamentu. Zmarł w wyniku wymiany ognia z policją.

Ratownicy znaleźli ciała trzech osób. Akcja ratunkowa trwa nadal

Ratownicy pracujący w ruinach katowickiej kamienicy znaleźli ciała trzech osób - kobiety, mężczyzny i dziecka. Ofiary - jak poinformował naczelny "Faktów" TVn Kamil Durczok - to: reporter "Faktów" TVN Dariusz Kmiecik, jego żona Brygida Frosztęga-Kmiecik, dziennikarka TVP Katowice i ich dziecko. Jak oświadczyła straż, skala zniszczeń wskazuje na wybuch instalacji gazowej. Pierwszą informację o wybuchu dostaliśmy na Kontakt 24.

Kto ukradł buldoga w nietypowym kolorze? Jest wart około 85 tys. zł

Młodziutki, z bystrym spojrzeniem, ale co najważniejsze - o nietypowej urodzie - został skradziony z domu swojej właścicielki. - Mężczyzna wszedł do mnie do domu, powiedział że chce kupić psa z mojej hodowli. Po czym złapał go i szybko uciekł - mówi zrozpaczona kobieta. Na sprzedaży szczeniaka w kolorze bzu mogła sporo zarobić. - 16 tys. funtów - twierdzi kobieta.

Prawie zagłodziła psa-medalistę. Kara w zawieszeniu dla właścicielki

Dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata, oprócz tego nawiązka na rzecz opieki nad zwierzętami i pięcioletni zakaz posiadania zwierząt - taki wyrok usłyszała 39-letnia Monika W., właścicielka rasowego wyżła weimarskiego. Zwierzę zostało niemal zagłodzone przez kobietę i jej konkubenta.

Abp Głódź o swojej chorobie: "Usiadłem i napisałem testament. Teraz trzeba się z tym zmierzyć i żyć"

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź wrócił już po operacji do Gdańska. Metropolita gdański o swojej chorobie nowotworowej opowiedział dziennikarzowi "Gościa Niedzielnego". - Chcę powiedzieć, że jestem już w domu. Opuściłem szpital i powoli dochodzę do zdrowia. Przynajmniej powinienem dochodzić - powiedział Głódź. Podziękował za modlitwy, solidarne trwanie i pomoc lekarzy.

Przyjął islam, czuł w sobie diabła. Kim jest zamachowiec z Ottawy?

Twierdził, że jest w nim diabeł, przez "nieobliczalność" zabroniono mu przychodzić do meczetu. - Według mnie musiał być chory psychicznie - twierdził znajomy uważanego za zamachowca z Ottawy Michaela Zehaf-Bibeau. Napastnik w środę śmiertelnie postrzelił kanadyjskiego żołnierza, a potem wywołał strzelaninę w parlamencie. Został zastrzelony w policyjnej obławie.

"Washington Post": Amerykanie będą szkolić Syryjczyków

Siły syryjskich rebeliantów będą szkolone przez Amerykanów do obrony swojego terytorium, a nie do odzyskiwania ziem z rąk dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) - informuje w czwartek "Washington Post", powołując się na źródła we władzach USA.

Kraków 11. miastem świata. Wyprzedził Wiedeń, Sienę...

Stolica Małopolski została wyróżniona przez czytelników prestiżowego magazynu podróżniczego. W rankingu tworzonym przez "Conde Nast Traveler" Kraków uplasował się na 11. miejscu. Pokonał, między innymi, Sydney, Wiedeń i Sienę.

Bójka kibiców w Gdyni: 3 zatrzymanych, 2 zniszczone auta. "Ranny mężczyzna twierdził, że się przewrócił"

Około 50 osób mogło wziąć udział w bójce, do której doszło w środę wieczorem w Gdyni. Według policji wszystko wskazuje na to, że doszło do starcia między kibicami drużyn piłkarskich - najprawdopodobniej Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Kiedy jednak policjanci przyjechali na miejsce, zastali tam już tylko jednego mężczyznę. Był opatrywany przez ratowników medycznych. Twierdził, że się przewrócił.

Na ile wycenić 12 straconych lat? Niesłusznie skazani walczą o odszkodowania

W więzieniu przesiedzieli lata, skazani za morderstwa. Stracili wolność, pracę, rodzinę, dobre imię - rozpadło im się całe życie. Jak się potem okazało, wszystko przez pomyłki wymiaru sprawiedliwości. Jak wycenić 12 lat bez winy spędzonych za kratami? A 3 lata? Obaj walczą o odszkodowanie. Ale raczej nie mogą liczyć na wiele. Materiał programu "Czarno na Białym".

Dworcowy absurd w Nowym Tomyślu. Niepełnosprawni muszą zgłaszać podróż dwa dni wcześniej

By dostać się na peron dworca w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie), niepełnosprawni korzystają z przejścia przez tory. Problem w tym, że jest ono zamykane, a osoba, która może je otworzyć... pracuje w Poznaniu. Dlatego każda taka podróż powinna zostać zgłoszona 48 godzin wcześniej. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak w poniedziałek jedną z niepełnosprawnych przez przejście podziemne przenieśli policjanci.