Najnowsze

Najnowsze

Smoleńska tablica bez Jarugi-Nowackiej. Rzecznik rządu komentuje

Nie będzie zmiany smoleńskiej tablicy pamiątkowej w kancelarii premiera - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek w rozmowie z RMF FM. Sprawę skomentował także w programie "Kropka nad i" w TVN24 Maciej Komorowski, syn zmarłego pod Smoleńskiem wiceministra obrony narodowej Stanisława Komorowskiego. - To jest po raz kolejny brak klasy politycznej. To się odbije na tych politykach - ocenił.

"Nie chce mi się gadać o Misiewiczu"

Dla mnie Misiewicz to jest taki symbol buty, arogancji, tego, że oni nie rządzą, tylko się panoszą w tym kraju, że tak naprawdę powinniśmy o nim zapomnieć, jak najszybciej - mówiła w "Jeden na Jeden" posłanka Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. - Nie chce mi się gadać o Misiewiczu - stwierdziła. - Tych Misiewiczów są tysiące, to są ludzie w różnych spółkach, urzędach, to są ludzie, którzy ogarniają w tej chwili Polskę: niekompetentni, niewykształceni, tylko ze znajomościami - dodała.

"Washington Post": doradca Trumpa w kampanii był na podsłuchu służb

Latem ubiegłego roku FBI uzyskało tajną sądową zgodę na monitorowanie komunikacji jednego z ówczesnych doradców Donalda Trumpa - pisze w środę dziennik "Washington Post", powołując się na amerykańskie służby. Podsłuch założono w związku ze śledztwem dotyczącym możliwych związków Rosji ze sztabem ówczesnego kandydata republikanów na prezydenta.

Zaniżona cena gruntu, darowizna od żony. Premier w tarapatach

Premier Japonii Shinzo Abe jest coraz bardziej krytykowany przez media za powiązania z kontrowersyjną organizacją edukacyjną Moritomo Gakuen z Osaki. W skandal zamieszana jest także jego żona, Akie Abe. Prokuratura bada nieprawidłowości przy sprzedaży państwowego gruntu.

Jacek Dubois

Jacek Dubois – adwokat, członek Trybunału Stanu (w latach 2012–2015 zastępca przewodniczącego). Zajmuje się sprawami głównie z zakresu prawa karnego i ochrony dóbr osobistych. Został członkiem rady Fundacji im. Profesora Bronisława Geremka oraz publicystą branżowych periodyków, tj. „Na wokandzie”, „Edukacja Prawnicza” i inne.

Centymetry od tragedii. Tynk spadł tuż obok kobiety z wózkiem

Tynk oderwał się od balkonu. Spadł prosto na chodnik. Otarł się o ramię kobiety, odbił od wózka - zaledwie centymetry od dziecka leżącego w środku. - Ktoś może mieć znacznie mniej szczęścia niż my - mówi mąż spacerowiczki. Miejsce zabezpieczyła straż pożarna, ale po kilkudziesięciu minutach taśmy zostały zerwane. Zarządca budynku przyznaje: zabezpieczamy, na ile możemy, na remont przyjdzie czas.

"Niektórzy od początku nie odnajdywali się w Nowoczesnej"

- Mam wrażenie, że oni podjęli pewną decyzję i w pewnym momencie zaczęli szukać powodów, pretekstów, dlaczego chcą wyjść. Dla mnie trzeba to zrobić odważnie - mówiła o posłach zawieszonych w prawach członków Nowoczesnej posłanka partii, Katarzyna Lubnauer, w "Jeden na jeden".

"Niektórzy od początku nie odnajdywali się w Nowoczesnej"

- Mam wrażenie, że oni podjęli pewną decyzję i w pewnym momencie zaczęli szukać powodów, pretekstów, dlaczego chcą wyjść. Dla mnie trzeba to zrobić odważnie - mówiła o posłach zawieszonych w prawach członków Nowoczesnej posłanka partii, Katarzyna Lubnauer, w "Jeden na jeden".

Janukowycz przed sądem. Jest data rozprawy

Zaoczny proces Wiktora Janukowcza zbiegłego do Rosji byłego prezydenta Ukrainy rozpocznie się 4 maja – poinformowała we wtorek agencja Interfax-Ukraina, powołując się na służby sądowe. Jest oskarżony o zdradę państwa.

"Znaczne siły policji, trwa blokada". Tak o poranku wygląda miejsce ataku na piłkarzy Borussii

We wtorek około godziny 19.15, chwilę po wyjeździe drużyny Borussii Dortmund spod hotelu na ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów z AS Monaco, doszło do trzech eksplozji. Ładunki ukryte były w zaroślach przy drodze. W autokarze zostały wybite szyby. Ucierpiał hiszpański obrońca Marc Bartra, który trafił do szpitala z obrażeniami ręki. Musiał poddać się operacji złamanej kości. Na miejscu jest reporter TVN24 Sebastian Napieraj.

Politycy razem z Borussią. "Jesteśmy w szoku"

Po trzech eksplozjach, do jakich doszło podczas przejazdu autobusu drużyny piłkarskiej Borussii Dortmund, świat niemieckiej polityki jest w szoku i wyraził swoją solidarność z piłkarzami. "Jestem w szoku. Szybkiego powrotu do zdrowia! Wszystkim kibicom bezpiecznego powrotu do domu" - napisał szef SPD i kandydat na kanclerza Niemiec Martin Schulz.

Misiewicz wraca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Przez moment było o nim cicho, ale znów dał o sobie znać. Bartłomiej Misiewicz zmienia posady jak rękawiczki. Tym razem nie jest już bezpośrednio przy boku Antoniego Macierewicza, ale mu podlega, bo ponownie wraca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Tym razem już nie jako członek rady nadzorczej, a ekspert od komunikacji. Materiał z programu "Polska i Świat".

Podkomisja Macierewicza zaprezentowała swoje ustalenia. Eksperci obalają tezy

Po roku pracy nad katastrofą smoleńską komisja doktora Berczyńskiego mówi o wybuchu termobarycznym. Precyzyjniej - stawia pytanie, ale tuż po nim wymienia argumenty, które mają uwiarygodnić te tezy. To co dla niego jest oczywiste, dla ekspertów lotnictwa, członków państwowej komisji brzmi, jak science fiction. Dlatego punkt po punkcie obalają tę tezę. Materiał z programu "Polska i Świat".

Brak nazwiska Jarugi-Nowackiej na upamiętniającej tablicy

Ilustracją dzielenia Polaków jest brak nazwiska Izabeli Jarugi-Nowackiej na tablicy upamiętniającej pracowników kancelarii premiera - jest za to Przemysław Gosiewski,  Zbigniew Wasserman i  Lech Kaczyński, który w tym budynku nie pracował. Materiał z programu "Polska i Świat".

Miller: ktoś wnosi do samolotu bombę takich rozmiarów i nikt nie zauważa?

- Nigdy nie pozwoliliśmy sobie na to, żeby ogłosić hipotezy, których nie byliśmy pewni - mówił w "Kropce nad i" Jerzy Miller, przewodniczący komisji badającej katastrofę smoleńską. Jak ocenił, działająca obecnie podkomisja "najpierw stawia tezę, a później dobudowuje do niej pseudofakty". Prezentację wyników prac zespołu kierowanego przez Wacława Berczyńskiego skrytykował także Maciej Komorowski, syn zmarłego pod Smoleńskiem wiceministra obrony narodowej.

"To jest pokazywanie całemu PiS-owi, że ja, minister Macierewicz, jestem nieusuwalny"

- Rozumiem, że na koniec "michałki" - tak były szef MSZ Radosław Sikorski zareagował na pytanie w "Faktach po Faktach" o nominację Bartłomieja Misiewicza na pełnomocnika zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. - Mam wrażenie, że to jest pokazywanie całemu PiS-owi, że ja, minister Macierewicz, jestem tak nieusuwalny, że mogę sobie pozwolić na tego typu zachowania wbrew opinii premiera i wbrew opinii nawet prezesa - ocenił Sikorski.

Sikorski: teorie spiskowe zostały przyjęte na sztandary partii rządzącej

- Jeżeli Rosja zamordowała nam prezydenta przy pomocy bomby termobarycznej, to w dawnych czasach odpowiedzią na taki akt agresji byłoby wypowiedzenie wojny - powiedział w "Faktach po Faktach" były szef MON i MSZ Radosław Sikorski, komentując hipotezy podkomisji smoleńskiej powołanej przez Antoniego Macierewicza. - Mówię to z niejaką tremą, bo mamy ministra obrony, który może by się nie zawahał - zaznaczył.

Miller: ktoś wnosi do samolotu bombę takich rozmiarów i nikt nie zauważa?

- Nigdy nie pozwoliliśmy sobie na to, żeby ogłosić hipotezy, których nie byliśmy pewni - mówił w "Kropce nad i" Jerzy Miller, przewodniczący komisji badającej katastrofę smoleńską. Jak ocenił, działająca obecnie podkomisja "najpierw stawia tezę, a później dobudowuje do niej pseudofakty". Prezentację wyników prac zespołu kierowanego przez Wacława Berczyńskiego skrytykował także Maciej Komorowski, syn zmarłego pod Smoleńskiem wiceministra obrony narodowej.