Najnowsze

Najnowsze

Sekretna lokalizacja i "coś więcej niż praca". Tu powstają tomahawki

Jeden pocisk waży półtorej tony i kosztuje milion dolarów. Mowa o tomahawkach - takich samych, jakie w kierunku wojskowej bazy w Syrii wystrzeliła tydzień temu amerykańska armia. Pociski produkowane są w jednym miejscu: fabryce, której lokalizacja objęta jest tajemnicą. Odwiedził ją reporter telewizji CNN.

"Misiewicz się niczego nie nauczył"

Miałem nadzieję, że Macierewicz wezwie Misiewicza na dywanik i mu powie: "Bartek, koniec, to się skończyło". Jednak Antoni Macierewicz nie zrobił nic - komentował w "Kawie na ławę" w TVN24 Tadeusz Cymański (Solidarna Polska). - Dzisiaj robi się kozła ofiarnego z Misiewicza. A to nie on się powoływał na te stanowiska - mówił z kolei szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Tradycja wiosennego kolędowania, czyli chodzenie z konopielką

Kompanie wołoczebników, czyli grupy mężczyzn, śpiewały kiedyś w Wielkanoc chodząc po wsiach w Podlaskiem wiosenne życzenia - urodzaju gospodarzom, a pannom i kawalerom zmiany stanu cywilnego. Tradycja wiosennego kolędowania wskrzeszana jest we wsiach w okolicach Knyszyna.

Protonoterapia kontra glejak. Trudna walka o zdrowie

Hubert Leciejewski od siedmiu lat cierpi na wyjątkowo niebezpieczny nowotwór złośliwy - glejaka mózgu. Dla mężczyzny i jego rodziny ten czas to życie w nieustannym strachu. Ostatnio, kiedy choroba znowu dała o sobie znać, jedyną szansą na ratunek był nowoczesny, ale i niezwykle kosztowny zabieg protonoterapii. Reporter programu "Uwaga!" TVN towarzyszył panu Hubertowi i jego rodzinie w drodze na badania. Miały wykazać, czy leczenie się powiodło.

Protesty na Węgrzech. "Viktor, koniec gry"

Co najmniej kilka tysięcy osób zgromadziło się w sobotę w centrum Budapesztu niedaleko parlamentu, by zaprotestować przeciwko rządowemu projektowi nowelizacji ustawy o organizacjach pozarządowych oraz by poprzeć Uniwersytet Środkowoeuropejski (CEU).

Próba wystrzelenia pocisku balistycznego. Eksplodował "niemal natychmiast po starcie"

Korea Północna dokonała w niedzielę rano czasu lokalnego, próby wystrzelenia pocisku balistycznego. Test zakończył się fiaskiem - poinformowały źródła wojskowe Korei Południowej. Fakt jego przeprowadzenia, na krótko przed wizytą wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a w Seulu, potwierdził Pentagon. "Próba zagraża całemu światu" - głosi oświadczenie MSZ Korei Południowej.

"Mogę tylko umrzeć tutaj albo zwyciężyć. Ucieczka nie jest wyjściem". Opowieść aptekarza z Aleppo

Mahmoud wstaje każdego ranka, aby otworzyć swoją aptekę w Aleppo. Sprzedaje leki, jest też pierwszą pomocą medyczną dla całej dzielnicy. Poza tym walczy z karabinem w ręku. - Obowiązkiem każdego lekarza, farmaceuty, pielęgniarza, czy też ratownika jest walczyć w obronie jego sprawy, kraju i religii - mówi. O sytuacji w syryjskim mieście opowiedział reporterom programu "Superwizjer".

"O dwóch Polskach mówiono jeszcze przed katastrofą smoleńską"

Czy Polacy to dwa plemiona przedzielone głębokim rowem? Czy też może budzą się i zaczynają dostrzegać wartość demokracji, instytucji i prawa? O tym w pierwszej części "Faktów po Faktach" rozmawiał profesor Zbigniew Mikołejko i profesor Andrzeja Rychard. W drugiej części programu Marek Ostrowski i Stanisław Ciosek dyskutowali na temat ostatnich wydarzeń na arenie międzynarodowej, zwłaszcza o amerykańskim ataku w Syrii i napiętych relacjach Rosji z USA.

Co najmniej 100 ofiar zamachu. Ale ewakuacja ludności trwa

Co najmniej 100 osób zginęło w sobotę niedaleko Aleppo w samobójczym zamachu na konwój z ludnością z ewakuowanych miejscowości zamieszkanych przez szyitów - podały służby ratunkowe, na które powołuje się agencja AP. Ewakuacja została wznowiona po wielogodzinnej przerwie.

"O dwóch Polskach mówiono jeszcze przed katastrofą smoleńską"

Czy Polacy to dwa plemiona przedzielone głębokim rowem? Czy też może budzą się i zaczynają dostrzegać wartość demokracji, instytucji i prawa? - Wydaje mi się, że jednak zmierzamy ku zaostrzeniu konfliktu - stwierdził w "Faktach po Faktach" profesor Zbigniew Mikołejko. Z kolei według profesora Andrzeja Rycharda Polacy są "zmęczeni podziałami".

"PiS pokazuje, jak wykorzystać rzeczywisty problem do manipulacji"

- Łatwo będzie ministrowi Ziobrze wygrać niechęć ludzi, na którą sobie sądy zapracowały - mówiła w programie "Babilon" w TVN24 BiS Ilona Łepkowska. O kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości i przeprowadzanych przez PiS zmianach dyskutowali także: Barbara Labuda, Tatiana Mindewicz-Puacz, Justyna Sobolewska i Władysław Kosiniak-Kamysz.