Najnowsze

Najnowsze

"Bilans tegorocznej konferencji jest przygnębiający"

Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa pokazała świat, w którym niezdolna do działania, wewnętrznie podzielona Unia Europejska nie wie, czy może polegać na USA, abdykujących z roli gwaranta globalnego porządku - komentuje w poniedziałek niemiecka prasa.

Finał wyborów w cieniu oskarżeń o fałszerstwa i nieprawidłowości

Wstępne wyniki wyborów na Białorusi wskazują, że sformowano wszystkie 1309 rad lokalnych różnych szczebli i wybrano 18110 deputowanych - podała w poniedziałek rano Centralna Komisja Wyborcza. Opozycja zarzuca władzom szereg nieprawidłowości, a nawet mówi o fałszerstwach. W jednym z lokali wyborczych został pobity operator telewizji Biełsat.

Polska Kronika Faktowa 18.02.2018

Rolnicy pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, mniejsze Bizancjum czyli ograniczenie ochrony polityków, seksafera w Olsztynie oraz smutne gazowe informacje. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 18.02.2018

W każdym odcinku programu Tomasz Sianecki i Marek Przybylik podróżują w czasie i cofają się dokładnie o 10 lat. W tym tygodniu przypominają wydarzenia z drugiej połowy lutego 2008 roku, a wśród nich między innymi stanowisko prezesa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie mediów w Polsce, a także spędzającą sen z powiek zapowiedź podwyżki cen gazu.

Kandydaci Brudzińskiego na szefa Krajowego Biura Wyborczego. "Maski opadły"

Magdalena Pietrzak, Mirosław Sanek i Paweł Szrot to kandydaci na szefa Krajowego Biura Wyborczego - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyboru spośród propozycji szefa MSWiA dokona Państwowa Komisja Wyborcza. - Brawo, maski opadły - skomentował dobór kandydatów Adam Szłapka z Nowoczesnej. Poseł PO Marcin Kierwiński ocenił, że są to "kandydaci z zapleczem politycznym". Szef PKW powiedział, że "z ubolewaniem trzeba stwierdzić, że te trzy osoby są związane z władzą wykonawczą".

"Jedynie pogorszył sytuację". Amerykańskie media o wypowiedzi Morawieckiego

Zdaniem amerykańskich mediów wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium przyczyniła się do pogłębienia kryzysu między Polską a Izraelem. Kolejną odsłonę sporu między Polską a Izraelem opisują w Stanach Zjednoczonych między innymi dzienniki "Washington Times" oraz "New York Times".

"Pigzilla" na pierwszym miejscu. Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

"Pigzilla" z Hongkongu wygrała w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 39 procent głosów. Na drugim miejscu - z wynikiem 35 procent głosów - znalazła się akcja ratunkowa dziecka, które spadło na tory metra w Mediolanie. Trzecie miejsce zajął film z zatrzymania Władysława Frasyniuka. Oddano na ten materiał 13 procent głosów.

Polska biathlonistka obrażana. "Skala chamstwa jest niewyobrażalna"

Spore zamieszanie wokół Weroniki Nowakowskiej i jej występu olimpijskiego. Biathlonistce nie w smak były nieprzychylne komentarze w sieci i hejterom odpowiedziała w niewybrednych słowach. Teraz za "wulgarność" przeprosiła. - Nie jest to mój normalny sposób komunikowania - zaznaczyła.

Szef MSZ: słowa Morawieckiego nadinterpretowane, potrzebny dialog z Izraelem

- Pan premier powiedział, że nie zamierzał negować Holokaustu czy ukrywać prawdziwych sprawców. Jest to pewien kontekst wypowiedzi, który należy brać pod uwagę - podkreślił Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych, komentując wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego na temat Holokaustu. Jego zdaniem słowa polskiego szefa rządu są w Izraelu "nadinterpretowane".

"Gdzie byli politycy PO? Teraz twierdzą, że mają panaceum na zaistniałą sytuację"

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, negatywnie odniósł się w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl do propozycji opozycji, by przeprowadzić kolejną nowelizację budzącej kontrowersje ustawy o IPN. - Gdzie byli parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej w sprawie drugiego i trzeciego czytania, dlaczego wtedy nie zgłaszali poprawek? A teraz twierdzą, że mają panaceum na zaistniałą sytuację - komentował Dworczyk, nazywając pomysł PO "obłudnym gestem".

Pastor rzuca rękawicę prezydentowi Maduro

Mało znany do tej pory w świecie polityki pastor Javier Bertucci będzie kandydował na prezydenta Wenezueli. Kandydatura ta pokazuje rosnący wpływ religii na politykę latynoamerykańską - napisała w komentarzu agencja Reutera.

"Meksyk nie będzie wycieraczką USA"

Dwaj opozycyjni kandydaci na prezydenta Meksyku przyrzekli zająć ostre stanowisko w sprawie muru, który chce wybudować prezydent USA Donald Trump na granicy USA z Meksykiem. Poinformowali o tym w momencie ogłoszenia ich kandydatur przez popierające ich partie.

"Gdzie byli politycy PO? Teraz twierdzą, że mają panaceum na zaistniałą sytuację"

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, negatywnie odniósł się w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl do propozycji opozycji, by przeprowadzić kolejną nowelizację budzącej kontrowersje ustawy o IPN. - Gdzie byli parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej w sprawie drugiego i trzeciego czytania, dlaczego wtedy nie zgłaszali poprawek? A teraz twierdzą, że mają panaceum na zaistniałą sytuację - komentował Dworczyk, nazywając pomysł PO "obłudnym gestem".