Najnowsze

Najnowsze

Wybory w Niemczech. Oglądaj specjalne wydanie "Faktów z Zagranicy"

Czy Angela Merkel zostanie kanclerzem po raz czwarty? Na jaki wynik może liczyć antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec? Już w niedzielę Niemcy ruszą do urn i zagłosują w wyborach parlamentarnych. W TVN24 BiS komentarze, relacje korespondentów z Berlina, Monachium, Magdeburga i Drezna i najświeższe wiadomości. Specjalne wydanie "Faktów z Zagranicy" w niedzielę o godzinie 18.

Duda podziękował Polonii w USA za poparcie Trumpa w wyborach

Pomogliście Polsce wejść do NATO, także dzięki wam żołnierze USA są teraz w naszym kraju, a prezydent USA Donald Trump ma do Polski pozytywny stosunek – mówił prezydent Andrzej Duda w środę miejscowego czasu do Polonii w Wallington w stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych.

"Nie było krzyku i rzucania w siebie butami". Spotkanie Iranu i USA

Po raz pierwszy za rządów Donalda Trumpa doszło do spotkania amerykańskiego Sekretarza Stanu i irańskiego szefa MSZ. Rex Tillerson i Mohammad Dżawad Zarif rozmawiali o porozumieniu nuklearnym mocarstw z Iranem. - Wymiana zdań była otwarta i szczera - stwierdził później Amerykanin.

Włochy: spadła liczba migrantów przybywających z Libii

O 21 procent spadła w porównaniu z minionym rokiem liczba migrantów, którzy przybyli do Włoch z wybrzeży Libii - poinformował w środę szef włoskiego MSW Marco Minniti. W wystąpieniu w parlamencie mówił, że to rezultat starań podjętych przez rząd w Rzymie.

Wiceprezydent USA apeluje o reformy w ONZ

Wiceprezydent USA Mike Pence ponowił w środę apel prezydenta Donalda Trumpa o dokonanie "fundamentalnej reformy" misji pokojowych ONZ oraz składu i działalności Rady Praw Człowieka ONZ. Pence wystąpił podczas debaty Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie reform.

Premier Japonii o Pjongjangu: nie pozostało dużo czasu

Premier Japonii Shinzo Abe oświadczył w środę, że wspólnota międzynarodowa powinna się zjednoczyć w egzekwowaniu sankcji nałożonych na Koreę Północną i wywieraniu na nią nacisku, by zrezygnowała ze swych zbrojeń nuklearnych i rakietowych.

Rogate Ranczo

Łączą je dramatyczne historie, oprawcami są ludzie. Były bite, głodzone i okaleczane, ale dostały drugą szansę. Powrót do normalnego życia daje im Rogate Ranczo, czyli dom opieki dla zwierząt domowych i leśnych.

Rewolucja w samorządach

Doradcy i asystenci prezydentów miast, burmistrzów i wójtów do zwolnienia. Ustawę forsował Kukiz’15, Sejm ją przyjął, teraz wszystko w rękach Senatu i prezydenta. Władze miast nie chcą stracić doradców. Ile osób może dotknąć ustawa?

Teoś walczy o normalne życie

Ma dopiero 2 lata i codziennie walczy o normalne życie. Teoś cierpi na dysplazję kości, potrzebuje pieniędzy na leczenie i intensywną rehabilitację w USA. Rodzice robią, co mogą, wspiera ich cała gmina. Mieszkańcy Wiązownej pod Warszawą wierzą, że uda im się postawić chłopca na nogi.

Morawiecki: cały sektor SKOK trzyma się dobrze

Banki nie chcą już płacić na upadające SKOK-i. Chodzi o Bankowy Fundusz Gwarancyjny, z którego mogą korzystać i jedni, i drudzy, choć to ci pierwsi płacą do niego więcej, a korzystają głównie drudzy. Banki wspiera opozycja, ale wicepremier Mateusz Morawiecki dyskusję szybko ucina.

Sąd cofnął decyzję o ograniczeniu praw rodzicielskich

Najpierw ograniczono im prawa rodzicielskie, teraz sąd cofnął decyzję. Rodzice z Białogardu, którzy zabrali dziecko ze szpitala, bo nie zgadzali się z decyzjami lekarzy, teraz zamierzają dochodzić swoich praw. Najpierw jednak chcą spokojnie wrócić z córką do domu, bo przez kilka dni żyli w ukryciu.

Dezaprobata po odwołaniu wiceprezesów sądów

Walka o sądy trwa. Sędziowie z Warszawy w przyjętej uchwale sprzeciwiają się odwołaniu przez ministra sprawiedliwości trzech wiceprezesów Sądu Okręgowego w Warszawie. Minister Błaszczak twierdzi, że sędziowie przyłączyli się do totalnej opozycji, a opozycja gratuluje im odwagi.

Profesor Gersdorf zostanie na stanowisku?

Czy I prezes Sądu Najwyższego zachowa swoje stanowisko? Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta zdradza, że w projektach prezydenckich nie ma przepisu, który określałby, żeby tej kadencji nie dokończyć. A to już inne stanowisko niż to, które proponował PiS.

Zawsze z boku, zawsze pomocni. To oni są w centrum afery billboardowej

Od lat pracowali dla Prawa i Sprawiedliwości, a po wygranych wyborach dostali dyrektorskie stanowiska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W maju założyli spółkę Solvere, potem odeszli z pracy w urzędzie, a teraz dostali kontrakt na realizację kampanii dotyczącej sądownictwa za publiczne pieniądze. Pod hasłem "Sprawiedliwe Sądy" chcą zmieniać prawo, a być może sami to prawo łamią. Ich firmą zainteresowało się właśnie Centralne Biuro Antykorupcyjne. Kim są współwłaściciele spółki Solvere? Materiał magazynu "Czarno na białym".