Podczas likwidacji największej w historii Czech nielegalnej plantacji marihuany zatrzymano 13 osób - podała tamtejsza policja. Przestrzeń, na której uprawiano rośliny była ogromna i zajmowała kilka hal. Na ich terenie znaleziono też zamurowanego człowieka.

Podczas czwartkowego głosowania w komisji ds. handlu międzynarodowego Parlamentu Europejskiego, polscy europosłowie głosowali za szybkim odrzuceniem ACTA przez cały Europarlament. Wbrew stanowisku swoich frakcji.

Co najmniej 6 osób zginęło w katastrofie dwusilnikowego turbośmigłowego samolotu transportowego Fokker 27 sił powietrznych Indonezji, który spadł na domy mieszkalne we wschodniej części Dżakarty - poinformowały władze wojskowe.

Prawie trzy czwarte Norwegów ocenia, że Anders Behring Breivik, który w lipcu 2011 roku zabił 77 osób, powinien zostać skazany na karę więzienia, a nie podlegać przymusowemu leczeniu psychiatrycznemu - wynika z sondażu opublikowanego w czwartek.

Niemiecki rząd uzgodnił z opozycją warunki ratyfikacji unijnego paktu fiskalnego o wzmocnieniu dyscypliny finansowej - poinformowali przywódcy opozycyjnej socjaldemokracji i Zielonych. Bundestag ma głosować nad paktem 29 czerwca.

Po wykryciu materiału wybuchowego na terenie największej elektrowni atomowej w Szwecji, we wszystkich siłowniach jądrowych w kraju podwyższono poziom bezpieczeństwa, choć - jak zapewniła w czwartek rzeczniczka elektrowni Ringhals - nie było niebezpieczeństwa wybuchu.

"Możemy z całą pewnością stwierdzić, że znaleziony wykaz nie jest "listą białoruską" - twierdzi Ośrodek Karta. I dementuje informacje przekazane przez "Gazetę Wyborczą", że "lista" została odnaleziona.

Prezydent Pakistanu desygnował Makhdooma Sahabuddina na nowego premiera tego kraju - poinformowały w czwartek rano pakistańskie media. Sahabuddin zastąpi Yousufa Razę Gilianiego, którego Sąd Najwyższy uznał za "niezdolnego do sprawowania swych funkcji".

Rząd Ekwadoru bardzo poważnie traktuje wniosek o azyl dla Juliana Assange'a i dlatego potrzebuje więcej czasu by podjąć decyzję w tej sprawie - powiedział w środę w wywiadzie dla wenezuelskiej sieci telewizyjnej Telesur prezydent Ekwadoru Rafael Correa.

Prosto z parlamentu w Rzymie do więzienia pojechał włoski senator Luigi Lusi, oskarżony o sprzeniewierzenie i przywłaszczenie sobie około 25 milionów euro z kasy ugrupowania, którego był skarbnikiem. To największy skandal finansowy w polityce ostatnich lat.

Dziewczyny z Pussy Riot zostają w areszcie. W środę zdecydował o tym moskiewski sąd. Punkowy zespół w lutym w soborze Chrystusa Króla w stolicy Rosji wykonał utwór, w którym prosiły Bogurodzicę o przepędzenie Władimira Putina.

Międzynarodowa organizacja prawników Reprieve ustaliła, jak sfinansowano i przeprowadzono tajną amerykańską misję przewiezienia dwóch domniemanych terrorystów z Tajlandii do - jak pisze - tajnego więzienia w pobliżu Starych Kiejkut 5 grudnia 2002 r.

Tureckie samoloty bojowe i śmigłowce uderzeniowe przeprowadziły w środę ataki na bazy kurdyjskich separatystów w północnym Iraku - poinformował sztab generalny. To odpowiedź na wtorkowe starcia, w których zginęło łącznie 34 żołnierzy i bojowników.