50-letni Litwin musi zapłacić 500 litów (ok. 620 zł) kary za umieszczenie na tablicy rejestracyjnej swego samochodu sierpa i młota. Symbole komunistyczne są na Litwie od 2008 roku zakazane.

Miał włamać się do sześciu milionów komputerów i ukraść z kont bankowych ich właścicieli 150 milionów rubli (3,6 mln euro). Rosyjska policja informuje, że zatrzymała 22-letniego, niebezpiecznego hakera.

Policja zatrzymała w czwartek wieczorem poszukiwanego międzynarodowym listem gończym za działania terrorystyczne 42-letniego Baszara N. - bratanka irackiego dyktatora Saddama Husajna. Doniesienia mediów w tej sprawie potwierdził rzecznik austriackiego MSW.

"Takie wypowiedzi jak Wojewódzkiego i Figurskiego nigdy nie powinny mieć miejsca. Wstyd Panowie! Podzielam oburzenie MSZ Ukrainy" - napisała na Twitterze Katarzyna Pełczyńska, wiceminister spraw zagranicznych ds. polityki wschodniej i rozwojowej. W ten sposób skomentowała "żarty" dziennikarzy nt. Ukrainek na antenie radia Eska. Wcześniej ich zachowanie skrytykowało ukraińskie MSZ. Protest pod siedzibą radia zapowiada PiS.

10-minutowe nagranie telefonem komórkowym pokazujące znęcanie się 13-letnich dzieci nad starszą kobietą w autobusie wywołało ogromny skandal w sieci i debatę w mediach na temat wychowania dzieci. Czworo nastolatków groziło kobiecie i poniżało ją wyzywając m.in. od "grubasów", "suk" i jeszcze gorzej.

Założyciel demaskatorskiego portalu WikiLeaks Julian Assange udzielił w piątek wywiadu australijskiemu radiu ABC, w którym powiedział, że zdecydował się szukać schronienia w ambasadzie Ekwadoru, ponieważ jego kraj, Australia, zostawił go samemu sobie.

Senat Włoch zdecydowaną większością głosów uchwalił poprawkę do konstytucji redukującą liczbę parlamentarzystów. Zmiany te senatorowie zaczęli nie od siebie, ale od Izby Deputowanych, gdzie zamiast 630 będzie 508 parlamentarzystów.

Owacyjne przyjęcie birmańskiej opozycjonistki i laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi w Westminster Hall. W tej najstarszej części brytyjskiego parlamentu mówiła ona o przemianach demokratycznych w swym kraju.

Przez kilkadziesiąt minut popularny serwis internetowy Twitter nie działał. Na stronie mikroblogu można było znaleźć jedynie informację, że serwis pracuje nad awarią.

Choć około 90 proc. obywateli UE uważa, że znajomość języków obcych jest bardzo potrzebna, to tylko 54 proc. umie komunikować się w języku obcym. W Polsce ponad połowa uczniów zna angielski na najniższym poziomie A1 - mówią badania ogłoszone w czwartek przez KE. Jedno z nich - europejski sondaż nt. kompetencji językowych - dowodzi, że polscy gimnazjaliści wciąż znają języki zbyt słabo.