Amerykanie mają przygotowany awaryjny plan ataku na Iran, gdyby zawiodła dyplomacja ws. jego kontrowersyjnego programu jądrowego. Jak twierdzi izraelski dziennik "Haarec", doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Thomas Donilon poinformował o nim w lipcu premiera Izraela Benjamina Netanjahu.

Zgodnie z prognozami amerykańskiego wywiadu, do 2030 roku na całym świecie zostanie wyeliminowana skrajna nędza. Takie przewidywania zaprezentowała Krajowa Rada Wywiadu (NIC) USA - centrum analityczne odpowiedzialna za średnio i długookresowe prognozy strategiczne.

Pod silnym naciskiem ludności, władze chińskiego miasta Qidong ugięły się i zrezygnowały z budowy kontrowersyjnego systemu ściekowego, który miał odprowadzać wodę z papierni do morza. Obywatele obawiali się, że wielkie ilości ścieków zrujnują przyrodę na wybrzeżu i zatrują ich wodę pitną. To kolejny przejaw "budzenia" się świadomości obywatelskiej Chińczyków.

Walki między armią syryjską a rebeliantami zostały wznowione w niedzielę rano w mieście Aleppo (Halab) na północnym zachodzie Syrii. Partyzanci odpierają ofensywę sił reżimowych w kilku dzielnicach tego drugiego co do wielkości miasta kraju.

W Mediolanie jest więcej psów niż dzieci - dane te wywołały we Włoszech dyskusję na temat tego najbardziej wyraźnego przejawu zmiany stylu życia w wielkim mieście oraz wpływu kryzysu. Przypomina się, że stolica Lombardii uchodzi za miasto osób samotnych.

Sąsiedzi Jamesa Holmesa, sprawcy masakry w Kolorado podczas premiery najnowszego filmu o Batmanie, wyprowadzają się z bloku, w którym mieszkał. Kiedy bowiem namierzono mieszkanie mężczyzny okazało się, że zostało ono zaminowane. Po kilku dniach saperom udało się rozminować lokum, ale mimo to niektórzy mieszkańcy budynku postanowili go opuścić.

Rosyjski statek transportowy Progress połączył się w niedzielę nad ranem z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS) - poinformowały rosyjskie służby kontrolujące tę misję. Podczas poprzedniej próby przycumowania do stacji doszło do problemów technicznych.

Papieski kamerdyner Paolo Gabriele, podejrzany o kradzież tajnych dokumentów z Watykanu, jest spokojny i gotowy na ewentualny proces - zapewnił jego adwokat Carlo Fusco na kilka dni przed ogłoszeniem decyzji, czy odpowie za to przed sądem Stolicy Apostolskiej.

Dla wrogów "Diabeł", dla kolegów - legenda, najlepszy snajper w amerykańskiej armii. Mówią, że zabił 160 osób - on twierdzi, że zrobił to wyłącznie po to, by bronić swoich. Potrafi precyzyjnie trafić z odległości nawet dwóch kilometrów. Strzeli nawet do kobiety, jeśli ta zbliża się z granatami. Z Chrisem Kylem w Polsce spotkał się reporter "Faktów".

Gigantyczny majątek o wartości 450 milionów dolarów został z sobotę skonfiskowany przez włoską Gwardię Finansową na Sycylii. Pieniądze należały do Giuseppe Ferdico, nazywanego "królem detergentów" i oskarżonego o pranie brudnych pieniędzy.

Pakistańska ambasador w USA Sherry Rehman powiedziała, że nie będzie się domagała od USA zakończenia nalotów dronów podczas zaplanowanego na przyszły tydzień spotkania przedstawicieli wywiadów obu krajów.

Organizatorzy ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich nie wykorzystali szansy przypomnienia o krzywdach wyrządzonych w okresie kolonializmu, zamiast tego przedstawili selektywną, sielankową i lukrowaną historię Wielkiej Brytanii - oceniła organizacja Equal Rights Trust, w artykule zamieszczonym na portalu "Open Democracy".

Syryjskiemu miastu Aleppo (Halab), gdzie rozpoczęła się tego dnia kontrofensywa armii przeciwko rebeliantom, grozi tragedia - stwierdził w sobotę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Siły reżimu Baszara el-Asada rozpoczęły w sobotę nad ranem szturm w Aleppo na północnym zachodzie kraju. W ostatnich dniach armia gromadziła na obrzeżach miasta wojska, w tym siły pancerne.

Artysta Neil Harbisson od urodzenia nie widzi kolorów. Od pewnego czasu jednak je... słyszy. To za sprawą specjalnego urządzenia, które wykrywa kolory i zamienia je na częstotliwości dźwięku.

Liczba ataków cybernetycznych na systemy komputerowe obsługujące sieci infrastruktury w USA wzrosła od 2009 r. niemal 17-krotnie - poinformowała w piątek amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), która po raz pierwszy opublikowała dane na ten temat.