Kilka tysięcy osób protestowało w sobotę wieczorem w centrum Tel Awiwu przeciwko aresztowaniu działaczki społecznej Dani Leef. Doszło do starć z policją. W nocy demonstrujący wybijali szyby w bankach i blokowali drogi. Zatrzymano 85 osób - podała w niedzielę policja.

Syryjskie siły zabiły kilku "terrorystów" z Turcji, którzy usiłowali przedostać się na terytorium kraju - poinformowała syryjska agencja prasowa. Informację podano po tym, jak Turcja oświadczyła, że zestrzelony w piątek przez Syrię jej samolot został zaatakowany bez ostrzeżenia i poprosiła o pomoc NATO.

16 żołnierzy wiernych prezydentowi al-Asadowi zginęło w niedzielę w walkach z rebeliantami - twierdzi syryjska opozycja. - Przejęli też sporą ilość broni - mówią jej działacze.

Już ponad 630 tys. dolarów zebrali dla Karen Klein internauci, którzy postanowili wysłać kobietę na "wakacje życia". Pomysł powstał po tym, jak kilka dni temu w sieci pojawił się filmik, na którym widać i słychać jak grupa 13-latków w niewybredny sposób obraża 68-letnią kobietę. Internauci postanowili więc wynagrodzić Klein jej przykrości. - Dajmy jej coś, czego nigdy nie zapomni - apeluje organizator zbiórki.

Emocje piłkarskie rozgrzały kibiców nie tylko w Polsce i na Ukrainie. Swoich piłkarzy na boisku oglądali u siebie Hiszpanie i Francuzi. W strefach kibica, u znajomych, na ulicach, w pubach. Wszędzie bawili się świetnie.

Ambasador Ekwadoru w Wielkiej Brytanii udała się do swojego kraju po instrukcje w sprawie ewentualnego udzielenia azylu politycznego założycielowi portalu WikiLeaks Julianowi Assange'owi, który we wtorek schronił się w placówce - poinformowała ambasada w sobotę.

Po hasłem "chcemy wszystkiego" i z piosenką "I want it all'' grupy The Queen w tle odbyła się w sobotę w Rzymie wielotysięczna Parada Równości (Gay Pride). Jej uczestnicy domagali się między innymi prawa do zawierania małżeństw.

Były szef izraelskiej centrali wywiadowczej Mossad Mair Dagan otrzymał w tajemnicy honorowe obywatelstwo Polski. Informacje na ten temat podał izraelski portal "Walla", komentując niedawną wizytę szefa polskiego MON w Izraelu.

Setki tysięcy gejów i lesbijek wzięło udział w pochodzie ulicami Berlina z okazji Christopher Street Day. Niemiecka stolica na parę godzin wypełniła się muzyką i barwnie ubranymi manifestantami. Parada odbyła się po raz 34.

W niedzielę o godz. 15 zostaną ogłoszone wyniki wyborów prezydenckich w Egipcie - powiedział w sobotę agencji Reutera członek komisji, która nadzorowała głosowanie. Obaj walczący w nich kandydaci sobie przypisują zwycięstwo, a komisja, która miała ogłosić wyniki w czwartek, do dziś trzyma Egipcjan w niepewności.

Zatrzymanie Andrzeja Poczobuta dwa dni po ogłoszeniu daty wyborów parlamentarnych to ostrzeżenie, tak samo jak ostrzeżeniem była śmierć białoruskiego opozycjonisty Aleha Biabienina w 2010 roku - napisała w sobotę redaktorka opozycyjnego portalu Karta'97 Natalia Radzina.

Należąca do George'a Washingtona kopia konstytucji USA z jego osobistymi, odręcznymi notatkami została sprzedana przez dom aukcyjny Christie's w Nowym Jorku za niemal 10 mln. dol.

Według najnowszych oficjalnych danych osiem osób zginęło w katastrofie czeskiego autokaru w Chorwacji, a 43 zostały rannych - donosi Reuters. Pojazd z nieznanych przyczyn przebił barierki oddzielające pasy drogi i wywrócił się na bok.

Świeżo zaprzysiężony premier Grecji Antonis Samaras przeszedł w ateńskim szpitalu operację uszkodzonej siatkówki oka - poinformowała publiczna telewizja. Operacja się powiodła.

Wicepremier Turcji Bulent Arinc powiedział w sobotę, że zestrzelony w piątek przez Syrię turecki samolot F-4 Phantom nie był samolotem bojowym, ale rozpoznawczym. Wcześniej premier Abdullah Gul przyznał, że maszyna mogła, z powodu dużej prędkości, naruszyć przestrzeń powietrzną Syrii.

Posłowie z komisji zdrowia parlamentu Zimbabwe poddali się zabiegowi obrzezania, by zachęcić do tego innych mężczyzn i w ten sposób zmniejszyć ryzyko zarażenia się śmiercionośnym wirusem HIV, powodującym AIDS.