Ciało prof. Leszka Kołakowskiego zostanie przywiezione z Wielkiej Brytanii do Polski wojskowym samolotem, a pogrzeb wielkiego filozofa zostanie odprawiony z honorami wojskowymi - poinformował szef MSZ Radosław Sikorski.

Strażnik więzienny, który pilnował zabójcy Krzysztofa Olewnika popełnił samobójstwo. Powodem były problemy osobiste i finansowe - poinformował szef Prokuratury Okręgowej w Elblągu Zbigniew Więckiewicz. Dodał, że tuż przed śmiercią funkcjonariusz wysyłał "niepokojące" smsy.

Niemały szok przeżyli pruszkowscy policjanci, gdy 20 młodych mężczyzn przyszło na komisariat, żeby... odbić groźnego przestępcę. Poszukiwany trzema listami gończymi, 27-letni Krystian S., pseudonim "Leroy" trafił do aresztu w sobotę. Jego koledzy nie mogli się z tym faktem pogodzić i postanowili go uwolnić. Na szczęście bezskutecznie.

Szykujesz się na wymarzone wakacje? Zapłaciłeś, a biuro podróży nagle odwołuje wyjazd? UOKiK radzi, co robić, by ustrzec się przed przykrą niespodzianką, jaka spotkała niedawno klientów "Kopernika". I chociaż nie wszystko można przewidzieć, są sposoby, żeby na urlop jechać bez obaw.

Grzegorz Schetyna mówi "nie" powrotowi senatora Tomasza Misiaka do PO. - Jeśli wniosek o jego powrót do Platformy byłby przedstawiony dzisiaj na zarządzie krajowym partii, byłbym przeciwko - powiedział. Misiak zapowiadał wcześniej, że chciałby do PO wrócić, bo ministerstwo skarbu nie dopatrzyło się żadnych nieprawidłowości w zakresie kontraktu dla jego firmy na szkolenia dla stoczniowców. Ta sprawa była przyczyną jego odejścia z partii.

Plany pomocy dla Gorzkowic powstaną jeszcze w tym tygodniu - zapowiedział wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Gmina, która rok temu ucierpiała po przejściu trąby powietrznej, została spustoszona przez weekendowe wichury.

Przypadek, czy celowy zabieg PR-owski? Place zabaw przy szkołach, które powstaną za pieniądze z budżetu państwa, będą miały pomarańczowo-niebieskie barwy, tak jak logo Platformy. Minister edukacji Katarzyna Hall przekonywała w TVN24, że chodziło o kolor, który będzie się kojarzył z radością.

Z ustaleń wynika, że to okoliczności osobiste mogły być przyczyną samobójczej śmierci funkcjonariusza Służby Więziennej sierżanta Mariusza K. - powiedział w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Tłumaczył też, dlaczego informacja, że powiesił się strażnik pilnujący oprawcy Olewnika dotarła do ministerstwa sprawiedliwości z opóźnieniem.

Odejdzie z kancelarii, czeka go trudna rozmowa z prezydentem - po tym, jak Piotr Kownacki skrytykował Lecha Kaczyńskiego m.in. za wprowadzanie chaosu, nie milkną spekulacje, jaki będzie jego los. Politycy z otoczenia prezydenta twierdzą jednak, że za bałagan odpowiada sam Kownacki - pisze "Gazeta Wyborcza".

Nadal nie wiadomo, co z ustawą medialną i dlatego minister kultury chce ratować co się da. W tym tygodniu Bogdan Zdrojewski zacznie prace nad zabezpieczeniem najcenniejszych zasobów mediów publicznych, a zwłaszcza archiwów telewizyjnych - pisze "Dziennik".

W Toruniu rośnie konkurencja dla zakonu redemptorystów - pisze "Dziennik". Zakon franciszkanów otwiera Wyższą Szkołę Filologii Hebrajskiej. To już druga w Toruniu uczelnia prowadzona przez zakonników. Franciszkanie jednak zapewniają, że nie chcą być przeciwwagą dla szkoły o. Rydzyka.

Do końca roku nawet 500 osób w TVP straci pracę - pisze "Gazeta Wyborcza". Związkowcy z telewizji publicznej przyznają, że zwolnienia są konieczne, ale nie wiadomo, jakie mają być ich kryteria.

Ogromna operacja logistyczna - tak rzecznik MSZ Piotr Paszkowski określił sprowadzenie do kraju turystów z Egiptu i Tunezji, którzy pojechali na wakacje z "Kopernikiem" i musieli przerwać urlop z powodu bankructwa biura podróży.

Aż 60 procent chorych nie kończy terapii lub nie bierze prawidłowo leków - wynika z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Zdaniem "Rzeczpospolitej" kosztuje to budżet nawet 6 miliardów złotych rocznie.

Astronomiczną sumę 16 miliardów złotych mogą kosztować Polskę przegrane przed Trybunałem w Luksemburgu. Odpowiedzialni są za to minister finansów i jego urzędnicy, którzy źle dostosowali prawo krajowe do unijnego, albo nie zrobili tego na czas - donosi "Rzeczpospolita".

Łamali krzyże i płyty nagrobne, niszczyli znicze - wandale z Bydgoszczy zniszczyli na miejscowym cmentarzu ponad 150 grobów. Nekropolia przy ul. Wiślanej wygląda jak po przejściu tornada, a policja prosi o pomoc w schwytaniu sprawców.

Małopolska cierpi na brak karetek. W całym województwie brakuje ich aż 25, a najgorsza sytuacja jest w Zakopanem - alarmuje "Dziennik Polski".

W takim miejscu, do jakiego nas przewieziono z hotelu, nie zostawiłabym nawet psa - żaliła się klientka biura "Kopernik" Beata Myślak. Najpierw - jak twierdzi - więziono ją w hotelu, a po interwencji konsula MSZ przewieziono do miejsca, które - jej zdaniem - uwłaczało ludzkiej godności. Jerzy Lach z urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego zapowiedział, że jutro zostanie złożony wniosek do prokuratury ws. "Kopernika".

- Gdybym był szefem i mój podwładny mówił o mojej pracy w ten sposób to nie byłbym zadowolony. Ale to jest raczej wyraz troski o pana prezydenta i tak to chyba trzeba rozumieć - tak europoseł PiS Marek Migalski skomentował kontrowersyjny wywiad, jakiego Piotr Kownacki udzielił "Dziennikowi". Marek Siwiec z SLD żartował nawet, że Kownacki szykuje sobie drogę do PO.

Wiele osób w całym kraju będzie do jutra odcięte od internetu. Powód? Wielka awaria Neostrady TP - jeden z serwerów został uszkodzony w czasie burzy. Awaria ma zostać ostatecznie usunięta dopiero w poniedziałek.