Już po raz trzeci w Warszawie spotkają się polonijni nauczyciele z całego świata, by wziąć udział w spotkaniach z Historią Najnowszą. Wykłady od 2006 roku organizuje Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. W tegorocznej edycji udział potwierdziło 44 pedagogów m.in. z Argentyny, USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji, Słowacji, Węgier, Grecji czy Rosji.

Trzeba powiedzieć prawdę o tym, jakim Jerzy Buzek był premierem. Wymaga tego polityczna uczciwość - powiedział w TVN24 szef SLD Grzegorz Napieralski. I dodał, że jego partia uważa, że kiepsko rządził.

Prawdopodobnie jeszcze w środę Donald Tusk poprosi o spotkanie z Lechem Kaczyńskim na temat współpracy w kwestii reformy finansów państwa - poinformował Sławomir Nowak, szef gabinetu politycznego premiera. Tusk ma prosić prezydenta o jedno: "aby nie przeszkadzał".

Rekonstrukcja porwania Krzysztofa Olewnika w jego domu w Drobinie. Eksperyment śledczy z udziałem podejrzanego Jacka K. ma pomóc ustalić szczegóły tragicznych wydarzeń sprzed ośmiu lat i zweryfikować sprzeczności w jego zeznaniach. - Najprawdopodobniej chodzi o niejasności związane z bilingami - uważa Włodzimierz Olewnik.

Czy w TVP pojawi się kurator? Dziś minister skarbu ogłosi, co zamierza zrobić w sprawie chaosu panującego we władzach telewizji publicznej - pisze "Gazeta Wyborcza". Ale do końca tygodnia i tak przy Woronicza rządzi Piotr Farfał.

Premier Donald Tusk za często występuje w mediach, a one same są dla niego zbyt łagodne. Uważa tak co czwarty Polak. Za dużo pokazuje się też Janusz Palikot - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Psychologia, prawo i dziennikarstwo – to wymarzone studia dla większości maturzystów. Rośnie też popularność kierunków, po których łatwiej o państwową pracę – donosi "Rzeczpospolita".

W pierwszej turze wyborów prezydenckich premier Donald Tusk pierwszy, Jolanta Kwaśniewska tuż za nim. Dużo dalej Lech Kaczyński. Powrót Andrzeja Olechowskiego - raczej nieudany - wynika z sondażu "Gazety Wyborczej".

Punktualnie o 6 rano zamilkła radiowa "Dwójka". Dziennikarze programu chcą w ten sposób zwrócić uwagę na fatalną sytuację finansową programu, którego budżet został w tym roku zmniejszony o połowę, czyli o 6 mln zł. Akcja protestacyjna potrwa 24 godziny. "Dwójka" nie znika jednak z eteru - będzie można usłyszeć "Warszawiankę" i apele pracowników.

Policja w Cedzynie k. Kielc zatrzymała 21-letniego mężczyznę podejrzewanego o molestowanie dwóch 12-letnich dziewczynek. Funkcjonariuszy zaalarmowali rodzice. Zatrzymanemu grozi do 12 lat pobytu za kratkami.

Polscy studenci gwiazdami Microsoft Imagine Cup - konkursu dla młodych wynalazców. W Kairze pierwszą nagrodę w kategorii specjalnej dostali studenci z Poznania, którzy stworzyli program służący do nauki języka Braillea'a przez muzykę. W kategorii głównej, na oprogramowanie, czwarte miejsce również zajęli poznaniacy.

Punktualnie o północy zakończyło się głosowanie na siedem nowych cudów natury. Czy Puszcza Białowieska i Mazury przejdą do dalszej fazy? Dowiemy się w czwartek - fundacja "New 7 Wonders" usunęła ze strony internetowej aktualny ranking. Po przeliczeniu głosów poznamy 77 kandydatów, z których 28 do 2011 roku będzie walczyć o miano światowych cudów. Awans jest w zasadzie pewien - Mazury prowadziły w swojej kategorii, a Puszcza Białowieska była czwarta.

Północnoirlandzka policja wszczęła dochodzenie w sprawie zabójstwa Polaka, którego ciało znaleziono we wtorek w mieście Newry. Policja ma już podejrzanych, ale nie ujawnia ich narodowości.

O Annie Cugier-Kotce znów głośno. Aktorka chciała nietrzeźwa wejść do gmachu warszawskiego sądu - informuje "Dziennik". Gdy na przeszkodzie stanęli policjanci, miała zacząć się szarpać i przeklinać. Teraz może usłyszeć zarzuty znieważenia funkcjonariusza.

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński twierdzi, że wie, kto ostrzegł Andrzeja Leppera przed finałem akcji CBA. Teraz będzie musiał podzielić się tą wiedzą z prokuraturą. Zostanie przesłuchany w najbliższych dniach.

Premier już wie - opinia publiczna dowie się w środę. - Minister skarbu Aleksander Grad spotkał się z Donaldem Tuskiem i poinformował o działaniach, jakie ma zamiar podjąć w sprawie TVP - ujawnił rzecznik rządu Paweł Graś. Premier oczekuje od swojego ministra "programu doraźnego wyjścia z problemu".

Podlaska Straż Graniczna udaremniła trzy próby przemytu papierosów, podjęte prawie w tym samym czasie przez kierowców, którzy nie zatrzymali się do kontroli. Papierosy warte ponad 95 tys. zł. próbowano przewieźć z Litwy.

Pijany spowodował wypadek, w którym zginęły dwie szesnastolatki, ale sąd zdecydował, że po 10 miesiącach aresztu sprawca może wyjść na wolność i odpowiadać z wolnej stopy. Oburzeni rodzice dziewczyn we wtorek pikietowali przed gdańskim sądem, by ten zmienił decyzję. Kierowca jednak trafi do aresztu - na razie na trzy miesiące.

Jerzy Engelking podpisał jeden z dwóch protokołów przesłuchań przed komisją śledczą ds. nacisków. To krok bliżej w stronę konfrontacji Engelkinga z Januszem Kaczmarkiem. W ostatni czwartek zamiast konfrontacji była kompromitacja - brak podpisów pod protokołami z zeznań uniemożliwił komisji przeprowadzenie zapowiadanego starcia.