Poseł PiS Jacek Kurski zapowiedział skierowanie do sądu pozwu w trybie wyborczym przeciwko Romanowi Giertychowi i LPR. Jego zdaniem, spot wyborczy Ligi zawiera kłamstwa.

Udział prezydenta Lecha Kaczyńskiego w koncercie "Polska dla Chicago" nie miał żadnego związku z kampanią wyborczą - oświadczył minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. To odpowiedź na zarzuty PO, według której, wizyta była kampanią na rzecz PiS.

Do 26 października odroczono rozpoczęcie procesu oskarżonych o korupcję b. posła SLD Andrzeja Pęczaka, lobbysty Marka Dochnala oraz jego asystenta. Były poseł ma odpowiadać za żądanie i przyjęcie łapówek, natomiast lobbysta i jego asystent są oskarżani o ich wręczanie.

- Państwo nie ma pieniędzy. Dziś nie możemy spełnić żądań lekarzy - powiedział Zbigniew Religa po rozmowach w Radomiu, gdzie zdecydowana większość lekarzy 1 października odchodzi z pracy w tamtejszych szpitalach.

Ryszard Krauze wiedział, że ma się stawić w prokuraturze nie tylko z mediów, ale i od swoich obrońców - takie jest stanowisko warszawskiej prokuratury. Ale Krauze dziś w prokuraturze się nie stawił.

- Jedyną szansą dla polskiej gospodarki jest jej liberalizacja, a premier nie ma zielonego pojęcia o gospodarce – stwierdził Donald Tusk. Według lidera PO, by skłonić emigrantów do powrotu, potrzebujemy „irlandzkiego cudu gospodarczego”.

Lider toruńskiej listy PO Antoni Mężydło wygrał proces wyborczy, który wytoczył kandydatowi PiS na posła Adamowi Banaszakowi. Wcześniej poseł PO odrzucił ugodę, którą sugerował sąd.

Tir staranował trzy samochody osobowe i busa na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 33 i 46 w Kłodzku. W wypadku brał także udział autobus wiozący dzieci - alarmują internauci tvn24.pl. Prezentujemy zdjęcia nadesłane przez internautę Waldemara Majchrzaka.

- Podczas debaty "Kaczyński kontra Kwaśniewski" dojdzie do zderzenia fasadowości i propagandowego charakteru IV RP z przedstawieniem tego, co oznacza dla nas III RP - zapowiedział poniedziałkowe starcie współpracownik byłego prezydenta Waldemar Dubaniowski.

- Wydaje mi się, że to były opłaty za zbieranie podpisów - ocenił premier Jarosław Kaczyński sprawę Renaty Beger, którą "Gazeta Wyborcza" oskarża o to, że płaciła za podpisy na liście poparcia. - Nie wierzę, żeby ktoś dostał złotówkę i złożył podpis - dodał.

Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska nie zmieniła stanowiska w sprawie obecności obserwatorów OBWE w czasie październikowych wyborów. Oznacza to, że polskie władze nie zgadzają się na ich przyjazd.

22-letni kierowca samochodu osobowego zginął po tym, jak jego samochód zderzył się z trzema tirami w miejscowości Błonie (Mazowieckie). Zdarzenie sfotografował nasz internauta.

Lider SLD Wojciech Olejniczak odwołuje się od orzeczenia sądu, nakazującego mu przeprosiny Andrzeja Leppera. Pismo z odwołaniem wpłynęło rano do warszawskiego sądu apelacyjnego.

- To kolejna prowokacja dziennikarzy "Gazety Wyborczej" - tak o sprawie nowych "taśm Beger" mówią liderzy Samoobrony, Andrzej Lepper i Janusz Maksymiuk. Natomiast Piotr Ikonowicz, „jedynka” na warszawskiej liście Samoobrony, stwierdza krótko: - Mnie to zupełnie nie oburzyło. Wszystkie partie płacą za podpisy.

Nie z własną partią, ale z zakładanym stowarzyszeniem chce do życia publicznego wrócić Józef Oleksy. - Nie zapowiadam wulkanu, nawet nie wiem czy to wyjdzie - przyznaje na antenie TVN24 były premier.