- Występ Donalda Tuska w Radiu Maryja byłby obrazą słuchaczy. To przecież szef PO jest autorem określenia "moherowe berety" - skomentowała pomysł sztabu Platformy Obywatelskiej była spikerka toruńskiej rozgłośni Anna Sobecka.

Cztery osoby podejrzewane o wyłudzenie ok. 500 tys. złotych z NFZ zatrzymali policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego. Podejrzani to 41-letni lekarz, 40-letni właściciel apteki, 30-letni sprzedawca oraz jeszcze jeden 30-letni mężczyzna.

Zamelduję się w poniedziałek o 20 w studiu telewizyjnym, bo jestem gotowy na debatę w każdej formule. Apeluję do Aleksandra Kwaśniewskiego, by nie szukał fałszywych pretekstów - w taki sposób Donald Tusk skomentował zapowiedź LiD, że były prezydent nie będzie z nim debatował na siedząco.

Ustka nie musi starać się o nadanie praw miejskich, bo jest miastem – orzekło MSWiA w odpowiedzi na list burmistrza Jana Olecha. Burmistrz zapytał bowiem resort, czy posiada jakieś dokumenty świadczące o miejskim statusie Ustki.

- Chcemy, żeby Joanina obowiązywała prawnie. Jest szereg metod, żeby ona obowiązywała, np. protokół - powiedział w "Sygnałach Dnia" premier Jarosław Kaczyński. Projekt nowego traktatu UE takiego rozwiązania nie przewiduje.

- Powinniśmy odejść z Iraku w porządku, w ramach planu politycznego - powiedział w "Sygnałach Dnia" premier Jarosław Kaczyński - Przede wszystkim zależy on od naszych sojuszników. Trzeba pewnie będzie czekać na wynik wyborów amerykańskich - dodał.

Przyjmuję zaproszenie do debaty z Jarosławem Kaczyńskim w piątek o godzinie 20. Debata z pewnością będzie ostra, ale nie przekroczę granicy dobrego smaku – powiedział w TVN24 Donald Tusk.

"Ja już kupiłem sobie karabinek z taaaaką lunetą i jak kropnę to ino raz i po kaczce!!!" - taki wpis umieszczony na forum zainteresował policję i prokuraturę. Ostatecznie sprawę zdecydowano się jednak umorzyć.

Wszyscy przywódcy partyjni powinni się zmierzyć w debacie. A Radio Maryja powinno zaprosić Donalda Tuska do programu z udziałem słuchaczy - powiedział w "Sygnałach Dnia" Andrzej Lepper.

Na inauguracja roku akademickiego w uczelni ojca Tadeusza Rydzyka WSKSiM byli przedstawiciele kancelarii prezydenta, m.in. Jan Olszewski; prałat Jankowski i ministrowie: Gosiewski, Macierewicz i Szyszko. Ten ostatni z radością ogłosił, że mógł załatwić szkole fundusze na kształcenie z zakresu ochrony środowiska - pisze "Gazeta Wyborcza".

Maciej Grubski, kandydat PO do Senatu z Łodzi, był współwłaścicielem firmy pogrzebowej Non Omnis Moriar, która miała płacić łapówki za informacje o zgonach pacjentów - informuje "Dziennik". Koledzy z Platformy tego epizodu z życia kolegi nie znali.

Jolanta Kwaśniewska ujawnia, że wystąpi w najnowszym klipie wyborczym Lewicy i Demokratów. Była Pierwsza Dama zapewnia jednak, że sama nie ma zamiaru angażować się w politykę i nie wystartuje w wyborach. W rozmowie z "Dziennikiem" opowiada, że wiele osób namawiało ją do kandydowania.

Wyszukują się i umawiają przez internet. Para lub kilka osób. Potem spotykanie na ulicy w centrum miasta, parkingu lub parku i... "wolna miłość" - dosłownie. Dogging, czyli niezobowiązujący seks na oczach przypadkowych przechodniów ma w stolicy coraz więcej zwolenników - czytamy w "Życiu Warszawy".

- W związku z tym, że nie jestem kryminalistką, zacofaną i przeciwniczką UE domagam się od Wojciecha Olejniczaka przeprosin - uznała Irena Rzetelska, kandydatka Samoobrony do Sejmu i pozwała lidera SLD Wojciecha Olejniczaka. Proces w trybie wyborczym odbędzie się dziś.

Minister finansów Zyta Gilowska chce negocjować sprawy finansowania budowy stadionów na Euro 2012 19 października. Opozycja atakuje: taki plan oznacza, że 20 w mediach może pojawić się informacja o sukcesie rządu. Sęk w tym, że to tylko jeden dzień przed wyborami, w trakcie trwania ciszy wyborczej - pisze "Gazeta Wyborcza".

Donald Tusk jest człowiekiem sympatycznym, ale ma bardzo mało woli politycznej - ocenia Zyta Gilowska. Jej zdaniem, lider Platformy przegra telewizyjną debatę z Kwaśniewskim. Całkowicie odmiennego zdania jest Waldy Dzikowski z PO.

Kancelaria Premiera przeprowadziła kontrole w ministerstwach zarządzanych do sierpnia przez polityków Samoobrony i LPR. "Rzeczpospolita" dotarła do dokumentów z jej wynikami.

Dorota Rabczewska pojedzie do naszych żołnierzy w Afganistanie. Jak dowiedział się "Fakt" w Ministerstwie Obrony Narodowej, szefostwo armii szykuje już wyjazd Dody na afgańską pustynię.