Sąsiedzi jeszcze przed przyjazdem strażaków z płonącego domu wynieśli jednego z domowników. Jednak mimo szybkiej akcji ratunkowej mężczyzna zmarł. W pożarze zginęli też jego brat i matka.

- To jakaś paranoja - oburza się była kasjerka kieleckiego hipermarketu Leclerc. Kobieta straciła pracę, bo pomyliła się wpisując kod "krówek" zamiast Tic Taców, czym naraziła sklep na 10 zł straty.

O 5.40 nad ranem, po długiej chorobie nowotworowej, zmarł w Warszawie Władysław Kopaliński. Wybitny polski leksykograf, tłumacz i wydawca 14 listopada skończyłby 100 lat.

W miejscowości Kotlin (Wielkopolska) samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Trzy osoby, podróżujący peugotem 205 zginęły na miejscu. Utrudnienia w ruchu trwały ponad cztery godziny.

Między członkostwem w radzie doradczej globalnej firmy lobbingowej, a przewodniczeniem radzie programowej LiD-u nie ma konfliktu interesów - uważa Aleksander Kwaśniewski, który od czwartku doradza firmie APCO Worldwide.

Debaty to naruszanie demokracji - stwierdził w TVN24 Andrzej Lepper. Pominięty w publicznych dyskusjach szef Samoobrony uważa, że debaty to reklama nieporównanie skuteczniejsza niż spoty wyborcze. Dlatego dostęp do niej powinni mieć wszyscy liderzy partii, które wystawiły listy we wszystkich okręgach.

- Jesteśmy gotowi do debaty we wtorek o godz. 20, mamy informacje, że prezydent Kwaśniewski też - powiedział w TVN24 szef sztabu wyborczego PO Sławomir Nowak. - Debata we wtorek? Nie sądzę, jestem w Gdyni albo Słupsku, sam nie wiem gdzie - odpowiada w TOK FM Aleksander Kwaśniewski.

- Debata Donalda Tuska z Aleksandrem Kwaśniewskim może okazać się gwoździem do trumny PO - uważa szef kampanii PiS-u Tomasz Dudziński i przewiduje, że już za parę dni LiD dogoni Platformę w sondażach.

- Firma mojej matki nie pracuje dla Platformy Obywatelskiej - tak szef kampanii wyborczej PO Sławomir Nowak odpowiedział na informacje "Rzeczpospolitej". Według dziennika, firma Signum Promotion należąca obecnie do matki Sławomira Nowaka sprzedawała partii gadżety wyborcze warte kilkaset tys. zł.

20 mln euro na rozbudowę więzienia w Medyce i powiększenie aresztów w miastach Euro 2012 - Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje się na piłkarskie mistrzostwa i spodziewany napływ kibiców-bandytów.

Już od piątej rano, razem z warszawiakami idącymi do pracy, swoją kampanię wyborczą poprowadzi Nelly Rokita. W wywiadzie dla "Dziennika" zdradza, że będzie prowadzić kampanię na przystankach autobusowych i tramwajowych.

"Dziennik" ujawnia: Kontrolowana przez państwo, a prowadzona przez ludzi Macierewicza firma Naftor, postanowiła oddać się w opiekę najpotężniejszemu z aniołów - archaniołowi Michałowi.

"Super Express" dotarł do aktu oskarżenia dla Tomasza Serafina - nie brakuje w nim sensacji. Były dyrektora MSWiA stanie przed sądem w związku z tragicznym wypadkiem, w którym zginęło dwoje policjantów z warszawskiego komisariatu kolejowego.

Przyznane stypendium wcale nie oznacza, że student je otrzyma - pisze "Gazeta Prawna". Uczelnie mogą wstrzymać ich wypłacanie lub poważnie je okroić za np. niewykupienie bonu na stołówce, niezłożenie indeksu w terminie, czy bez wiedzy studenta pokryć nim jego czesne. Takie praktyki to łamanie prawa - alarmuje NIK.

Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona miesiąc po rozpoczęciu roku szkolnego i dwa tygodnie przed wyborami chce obdarować wiejskie sześciolatki podręcznikami. Pół mln zł na ten cel ma otrzymać z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników - dowiedział się "Dziennik".

Lekarze, którzy z końcem września złożyli wypowiedzenia, wracają do pracy w Specjalistycznym Szpitalu św. Łukasza w Końskich (Świętokrzyskie). W nocy z czwartku na piątek zdecydowali, że podpiszą porozumienie z dyrektorem.

IPN nie daje za wygraną i nie przestaje ścigać Heleny Wolińskiej. Do końca października z pionu śledczego do prokuratury wpłynie wniosek o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania dla stalinowskiej sędzi oskarżonej o zbrodnie komunistyczne - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Wyborcy musieli ucieszyć się z deklaracji premiera, który obiecał spotkać się Donaldem Tuskiem. Jak wynika z sondażu TNS OBOP dla "Faktu", bezpośredniego starcia liderów PO i PiS oczekuje ponad połowa respondentów.

Wzajemne oskarżenia o "cyniczną grę" śmiercią Barbary Blidy, podważanie lewicowości politycznego przeciwnika i... rzodkiewka - tak wyglądała wyborcza bitwa szczecińskich "jedynek" - Grzegorza Napieralskiego z LiD i Mateusza Piskorskiego z Samoobrony.

W nocy z czwartku na piątek na warszawskim lotnisku wojskowym wylądował samolot z ciałem funkcjonariusza BOR - plutonowego Bartosza Orzechowskiego. Zmarł on w wyniku obrażeń odniesionych podczas środowego zamachu na konwój z ambasadorem RP w Iraku.