Śmierć na torach

Zmarł jeden z dwóch 19-latków, którzy wypadli z pociągu, jadącego z Katowic do Kostrzyna na Przystanek Woodstock. Stan drugiego mężczyzny jest ciężki.

LPR będzie debatowała o koalicji

Przyszłość koalicji będzie głównym tematem obrad zarządu głównego Ligi Polskiej Rodzin, który zbierze się we wtorek lub środę. W przyszłym tygodniu Roman Giertych spotka się też z Andrzejem Lepperem.

"Taśmy Rydzyka" w prokuraturze

"Wprost" przekazał toruńskiej prokuraturze taśmy z pełnym zapisem wykładów o. Tadeusza Rydzyka. Wg. tygodnika redemptorysta nazwał prezydentową "czarownicą" i wygłaszał antysemickie uwagi.

Taternik ranny w górach

Jeden z taterników biorących udział w spinaczce w rejonie północnej ściany Mięguszowieckiego Szczytu został ranny w nogę i utknął na ścianie. Śmigłowiec zabrał go już do szpitala.

MSZ: nie ma z naszej strony żadnych uchybień

Wystarczy wizowy pośrednik spod konsulatu i 150 dolarów, żeby zamiast czekać miesiącami, za kilka dni mieć w ręku polską wizę. O korupcji wokół polskiego konsulatu we Lwowie napisała "Gazeta Wyborcza". Polski MSZ o pośrednikach wie. Twierdzi, że sprawę sprawdza, ale nie przyznaje się do jakichkolwiek uchybień.

Krajowa 19 zablokowana

Dwoje dzieci zostało rannych po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na krajowej 19 pod Kolonią Słodków (woj. lubelskie). Jeden z samochodów zapalił się.

MEN: w kanonie lektur będzie Gombrowicz

W projekcie kanonu lektur znajdą się fragmenty "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza - zapewnia MEN. Dodaje jednak, że zostaną one wpisane dla klas o poziomie rozszerzonym.

M3 na "Blliźniaków"

Mickiewicz, Sienkiewicz czy Piłsudski mają ich już tysiące, dlaczego swojej ulicy nie doczekali się jeszcze... bliźniacy. Władze Mielca postanowiły to zmienić i już wkrótce mieszkańcy jednej z ulic miasta będą mogli z dumą powiedzieć: mieszkamy na "Bliźniaków".

Mieszkańcy Krzesin muszą znosić hałas

W myśl nowych przepisów "jednostkowy hałas" nie jest już podstawą do objęcia terenów, na których powstaje - strefą ograniczonego użytkowania. Nawet, jeśli ów hałas znacznie przekracza przyjęte normy.

Kolejni ranni pielgrzymi już w Polsce

Kolejnych ośmiu rannych w wypadku pod Grenoble pielgrzymów wraz z rodzinami wróciło już do Polski. Poszkodowani zostali przetransportowani specjalnie wynajętym na koszt ubezpieczyciela niemieckim samolotem medycznym.

Śledztwo ws. wypadku dobiega końca

- Śledztwo w sprawie wypadku polskich pielgrzymów powinno zakończyć się za tydzień - powiedziała tvn24.pl rzeczniczka prokuratury w Grenoble Celine Rou de Carou.

30 tys. kary musi zapłacić firma "Caban"

Wielokrotnie przekraczany czas pracy kierowców, to najważniejsza nieprawidłowość, jaką wykryto podczas kontroli w firmie Caban - poinformował Główny Inspektor Transportu Drogowego. Autokar tej firmy miał tragiczny wypadek we Francji.

Zdrojewski: nie dostaliśmy żadnego listu od premiera

Najpierw była nieoficjalna informacja o liście premiera do Donalda Tuska, potem błyskawiczne dementi kierownictwa PiS. Dziś informacjom jakoby Jarosław Kaczyński proponował PO porozumienie w sprawie wcześniejszych wyborów zaprzecza także PO.

Tajniacy na pielgrzymce

Pielgrzym-tajniak to pomysł warszawskiej policji, która wyszła z założenia, że kieszonkowcy też pielgrzymują do Częstochowy. O tym, że funkcjonariusze infiltrują 296. warszawską pielgrzymkę informuje "Życie Warszawy".

Bez wyroku w sprawie "Amoku"

Nie doszło do ogłoszenia wyroku w głośnym procesie oskarżonego o zabójstwo autora "Amoku". Sąd uznał, że trzeba uzupełnić materiał dowodowy.

Resort rolnictwa jak PGR za PRL-u

Nowy szef resortu twierdzi, że w ministerstwie rolnictwa jest wiele opóźnień i zaniedbań. - Andrzej Lepper ogromną większość czasu poświęcał na działania nie związane z funkcjonowaniem ministerstwa - uważa Wojciech Mojzezowicz.

Szukanie odpowiedzialnych za "aferę strzykawkową"

Ministerstwo Zdrowia nie czuje się odpowiedzialne za to, że do polskich szpitali trafiło ponad 150 tysięcy brudnych strzykawek. - Ewidentną winę ponosi dyrektor radomskiego szpitala - mówi w "Sygnałach Dnia" Zbigniew Religa.

Studentki na porodówki

Żłobki i przedszkola przy uczelniach wyższych to najnowszy pomysł rzeczniczki praw dziecka na zachęcenie studentek do rodzenia dzieci - informuje "Rzeczpospolita" .

"Oni się mniej bali"

- Na początku nie chciałam dać wiary, że taki pluton w ogóle istniał - mówi o początku swej pracy Katarzyna Rimpler, autorka filmu "Eksplozja ciszy". Jej dokument o głuchoniemych powstańcach wyemitowało Discovery Historia.

NFZ zapłaci za operację za granicą

Jeśli czas oczekiwania na operację w Polsce jest ryzykowny dla zdrowia - można jej dokonać za granicą, a NFZ ma obowiązek ją zrefundować. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Polacy za ordynacją większościową

Polacy chcą mieć ordynację większościową - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". Z sondażu przeprowadzonego przez gazetę wynika, że większość z nas chce głosować na konkretnych polityków, a nie na partyjne listy.

Fotyga w Portugalii

Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga leci do Portugalii. Szefowa polskiej dyplomacji spotka się ze swoim portugalskim odpowiednikiem Luisem Amado.

PKW rozlicza partie

Państwowa Komisja Wyborcza oceni dziś sprawozdania finansowe partii politycznych. Odrzucenie takiego sprawozdania może oznaczać dla partii utratę subwencji budżetowej na następne trzy lata.

Tajemnice archiwów opublikowane

Prezes IPN Janusz Kurtyka, ambasador Rosji Władimir Grinin i dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski będą dziś w siedzibie Muzeum promować książkę "Powstanie Warszawskie 1944 w dokumentach z archiwów służb specjalnych".