Turysta runął w przepaść

Dziewiętnastolatek z Łodzi spadł w ponad 200-metrową przepaść w rejonie Zmarzłej Przełęczy w Tatrach. Zginął na miejscu

Polonia Transport na bakier z przepisami

Przekraczanie maksymalnego czasu pracy bez przerwy, fałszowanie wykresów jazdy - to tylko niektóre z nieprawidłowości, jakie kontrola odkryła w firmie Polonia Transport. Jej autokar rozbił się dziś we Francji, zabijając trzy osoby.

Polonia Transport pod lupą prokuratury

Kontrola w firmie Polonia Transport wykazała nieprawidłowości - powiedział na antenie TVN24 inspektor transportu drogowego Paweł Usidos. Autokar tej firmy rozbił się dziś we Francji. Przewoźnik wcześniej miał kłopoty z prawem.

Kierowca autobusu zatrzymany

Francuscy śledczy przesłuchują kierowców i pasażerów autokaru, który miał wypadek koło Dunkierki. Jak dowiaduje się TVN24 mężczyzna, który prowadził w momencie wypadku, został zatrzymany na 48 godzin

Będzie pomoc dla rodzin ofiar

Prezydent składa kondolencje bliskim i rodzinom ofiar wypadku pod Dunkierką i zapowiada pomoc. PZU SA, który ubezpieczał autokar, deklaruje szybką wypłatę odszkodowań.

Trzy Polki zginęły w wypadku polskiego autokaru we Francji

Autokar, w wypadku którego zginęły trzy osoby, jechał z Chełma do Dublina. Do katastrofy doszło w pobliżu Dunkierki na północy Francji. 15 pasażerów autokaru zostało rannych, w tym dwóch ciężko. Większość poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru opuściła już szpitale.

Przechwycili 7 tysięcy pirackich płyt

Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię płyt CD i zatrzymali na gorącym uczynku 33-letniego pirata. Płyty miały trafić na polski i niemiecki rynek.

Wyborcze listy Platformy w rękach Tuska

O kształcie list wyborczych Platformy Obywatelskiej znów będzie decydował Donald Tusk - przyznają nieoficjalnie niektórzy politycy PO i zapowiadają: - Szans na ponowne kandydowanie nie mają parlamentarzyści, którzy w obecnej kadencji wykazali się nielojalnością wobec szefa PO.

Ziobro zrobi rewolucję w prokuraturze

117 doświadczonych prokuratorów w 11 elitarnych biurach. Mają zastąpić istniejące oddziały do walki z przestępczością zorganizowaną - o nowym pomyśle ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - donosi "Rzeczpospolita".

PO może flirtować z Samoobroną

Wyborcy są gotowi wybaczyć PO flirt z Samoobroną, jeśli doprowadzi to do odsunięcia PiS od rządu - powołując się na sondaż pisze "Rzeczpospolita". Platforma Obywatelska aż 10 punktów procentowych nad Prawem i Sprawiedliwością - donosi "Gazeta Wyborcza".

"Bocian" rozbił się pod Gliwicami

Dwuosobowy szybowiec typu "Bocian" rozbił się w Gliwicach nieopodal lotniska miejscowego aeroklubu. Pasażerowie szybowca odnieśli lekkie obrażenia kręgosłupa.

Premier zabezpieczony przed podsłuchami

Po zapowiedziach ujawnienia przez Andrzeja Leppera taśm mogących zdyskredytować premiera i polityków PIS, "Życie Warszawy" zastanawia się czy można nagrać szefa rządu w jego kancelarii.