Doda spełnieniem dziecięcego marzenia

Fundacja "Mam marzenie" spełniła kolejne dziecięce marzenie. Tym razem Ichtiandera. Mógł spotkać się z Dodą, której jest fanem, oraz obejrzeć akcję antyterrorystów.

Zielona strzałka wraca 24 maja

Już wkrótce na polskie drogi wróci zielona strzałka. Minister infrastruktury zmienił nieżyciowe przepisy i tak za niespełna cztery tygodnie znowu zapali się zielone światło dla kierowców. Przywrócenie sygnalizacji może nas jednak kosztować nawet 8 mln złotych.

Szef CBŚ: Liczę, że "Mokotów" się nie odrodzi

- To był wielki sukces policji, prokuratorów i CBŚ. Mam nadzieję, że ta grupa już się nie odrodzi - tak w "Magazynie 24 godziny" skomentował niedzielne zatrzymanie 20 członków mokotowskiego gangu szef Centralnego Biura Śledczego Paweł Wojtunik.

"Wprost": SB obwiniała Krauzego o współpracę z gangsterem

Ryszard Krauze był podejrzewany o udział w kradzieżach samochodów w Europie Zachodniej i współpracę z grupą przestępczą Nikodema Skotarczaka - twierdzi "Wprost". Jego dziennikarze dotarli do teczki Krauzego zachowanej w IPN. - Ryszard Krauze nigdy nie współpracował z tymi ludźmi - mówi rzecznik Prokomu, Krzystof Król.

SLD: Odrzucimy ten słabiutki projekcik

- Szkoda, że przygotowano tak słabiutki projekcik ustawy medialnej. Depczecie te media, jak kapustę nogami – ocenił w „Magazynie 24 godziny” Jerzy Wenderlich (SLD) i zapowiedział, że SLD zagłosuje przeciw. - Dlaczego macie genialne pomysły dopiero w opozycji? – odgryzła się Julia Pitera.

Fasiągiem nad Morskie Oko

Letni sezon turystyczny w Tatrach otwarty. Podczas inauguracji w Zakopanem poświęcono nowe wozy przewożące turystów do Morskiego Oka. Powożących nimi górali obowiązuje zaś nowy, bardziej srogi regulamin.

CBŚ rozbiło "grupę mokotowską"

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało 20 członków tzw. grupy mokotowskiej. O przeprowadzonej w Warszawie i okolicach akcji opowie w Magazynie 24 godziny dyrektor CBŚ. Podisnpektor Paweł Wojtunik po raz pierwszy pojawi się na telewizyjnym ekranie.

Gorzów: napada na spożywcze

Wszedł do sklepu, wyciągnął broń i zażądał od ekspedientki opróżnienia kasy - tak wyglądał scenariusz dwóch napadów na sklepy spożywcze w Gorzowie Wielkopolskim. W pierwszym kobieta nie dała się przestraszyć, w drugim łupem sprawcy padło 400 złotych.

"In vitro tylko dla małżeństw to dyskryminacja"

- Konkubinaty powinny mieć prawo do in vitro na równi z małżeństwami - zadeklarował w wywiadzie dla tygodnika 'Wprost" Rzecznik Praw Obywatelskich. O dostępności metody tylko dla sformalizowanych związków mówił wcześniej poseł PO Jarosław Gowin. Takie rozwiązanie Janusz Kochanowski nazywa dyskryminacją.

Zarzuty dla zatrzymanych po krakowskim Marszu Tolerancji

Jedna z osób zatrzymanych po sobotnim Marszu Tolerancji w Krakowie odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, dwie inne za próbę rozproszenia legalnego zgromadzenia - poinformował w niedzielę rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak.

Putra: Poseł Niesiołowski zachowuje się jak pepla

Choć politycy przyzwyczaili nas już do niewybrednych słów i ostrych sporów, tak gorącej atmosfery w "Kawie na ławę" nie było już dawno. Zachowuje się pan jak pepla – krytykował Stefana Niesiołowskiego wyraźnie zdenerwowany Krzysztof Putra (PiS). – Za co mam przepraszać? – dopytywał się poseł PO. Przepraszał natomiast Eugeniusz Kłopotek (PSL). A obie awantury wcale nie o politykę.

Niespodziewane dymisje w rządzie?

Rekonstrukcja rządu przynieść mogą wiele niespodzianek. Możliwe, że teki stracą Cezary Grabarczyk, Elżbieta Bieńkowska, a nawet Mirosław Drzewiecki i Marek Sawicki - wynika z informacji "Newsweeka".

Iskrzy na linii Sikorski - Klich

Między ministrem obrony narodowej Bogdanem Klichem a szefem MSZ Radosławem Sikorski doszło do poważnego konfliktu - nieoficjalnie dowiedział się "Wprost". Ministrowie spierają się o przyszłość Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, jednej z najważniejszych jednostek wojskowych, która stanowi zaplecze logistyczne całej armii.

Raport o zdrowiu prezydenta - w maju

Raport na temat stanu zdrowia prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostanie podany do publicznej wiadomości w maju - zapowiedział prezydencki minister Michał Kamiński. Nastąpi to już po długim weekendzie majowym.

"Rząd niszczy publiczne media"

"Przejmowanie kontroli politycznej nad mediami pod fałszywą przykrywką obrony misyjności mediów" zarzuca rządzącej koalicji Komitet Obrony Mediów. 135 osób reprezentujących różne środowiska inteligenckie Poznania zwróciło się do prezydenta i o zawetowanie przyjętej przez Sejm ustawy medialnej. Komitet zaapelował też do sił politycznych w Sejmie o podtrzymanie prezydenckiego weta.

Śmiertelny skok do Odry

33-letni mężczyzna zmarł po skoku do rzeki z trzymetrowej skarpy. Złamał kręgosłup i stracił przytomność, co było przyczyną utonięcia. Wszystko rozegrało się na oczach kolegów - to oni powiadomili służby ratownicze.

Prawosławna Wielkanoc

Wyznawcy prawosławia i innych obrządków wschodnich (m.in. grekokatolicy i staroobrzędowcy) rozpoczęli obchody Świąt Wielkanocnych. - Marność i bezsens dnia codziennego przemienione zostały nadzieją zmartwychwstania i życia wiecznego - napisał w orędziu paschalnym do wiernych JE Biskup Białostocki i Gdański Jakub.

Przemysław Saleta czyta "Piękną i bestię"

„Dawno, dawno temu żył sobie bogaty, ale samolubny książę…” – takimi słowami rozpoczyna się bajka, którą Przemysław Saleta przeczytał na głos w jednej ze szkół w Piastowie. Dochód ze spotkania przeznaczony zostanie na pomoc dla Ignasia, który czeka na przeszczep nerki.

Grad: Nie jestem źródłem przecieku

- Z ministerstwa Skarbu nie nastąpił wyciek raportu z audytu w TVP - zapewnił w "Magazynie 24 Godziny" minister Aleksander Grad. - Mamy ten audyt od lutego i gdyby przeciek pochodził od nas zapewne doszłoby do niego zacznie wcześniej - dodał.

Wassermann "dogada" się z Ziobrą

- Wyszliśmy z tego zamieszania zwycięsko, w duchu jedności - tak Zbigniew Wassermann komentował wynik wyborów w małopolskich władzach PiS. Gość "Magazynu 24 Godziny" zapewnił, że nie ma konfliktu między nim, a Zbigniewem Ziobro i jest między nimi "wola dogadania się". Jej gwarantem jest nakaz Jarosława Kaczyńskiego.

SLD wytknie błędy Kościołowi

SLD przygotowuje "Białą Księgę" nadużyć popełnianych przez księży - dowiedział się "Newsweek". Jednym z bohaterów raportu będzie ojciec Tadeusz Rydzyk.

Spadochroniarz zginął w wypadku

25-letni spadochroniarz, który miał wypadek podczas skoku nad lotniskiem w podkieleckim Masłowie zmarł w kieleckim szpitalu. Skok wykonywał pod kontrolą instruktora. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

"Błędy lekarskie nauczono się zamiatać pod dywan"

Czy sprawcy błędów lekarskich powinni odpowiadać za nie osobiście? Zdaniem szefa Stowarzyszenia Pacjentów "Primum Non Nocere", Adama Sandauera, płacić powinien - zgodnie z prawem - szpital lub ubezpieczyciel, ale "przez lata nauczono się zamiatać te sprawy pod dywan". Z tą opinią nie zgodził się wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej, Ryszard Golański. - Lekarz prawie zawsze odpowiada za własny błąd - dowodził.

Michał Kamiński: nie myślę o odlocie

- Jestem zdziwiony publikacją "Rzeczpospolitej" - mówi prezydencki minister Michał Kamiński. Gazeta napisała w sobotę, że Kamiński ma zamiar opuścić Lecha Kaczyńskiego i wrócić do Parlamentu Europejskiego. Minister oświadczył, że na razie nie chce wypowiadać się w tej sprawie.

Abp Głódź do gdańszczan: Nie przychodzę do was z daleka

- Nie ma sensu, nie ma potrzeby, mówić o tym, że ci, którzy do Was przychodzą – nie znają ducha tej ziemi - mówił do gdańszczan nowy metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź. W uroczystym ingresie abp. Głódzia uczestniczyli m.in. prezydent Lech Kaczyński, były prezydent Lech Wałęsa oraz ustępujący metropolita gdański, abp Tadeusz Gocłowski.

Bogdan Zdrojewski miał wypadek

Po godzinie 11.00 na ulicy Strzegomskiej we Wrocławiu na auto ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego najechał fiat panda. Kierująca fiatem kobieta została przewieziona do szpitala. Bogdanowi Zdrojewskiemu nic się nie stało.

Ćwiąkalski: Chcecie koniecznie skazać nieletniego na 25 lat?

Na pewno nie będzie złagodzenia kar dla przestępców, chodzi o racjonalny wymiar kary - tłumaczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. To odpowiedź na artykuł w "Dzienniku", który napisał, że resort sprawiedliwości chce zmienić przepis, by sąd nie musiał orzekać najwyższego wymiaru kary za zabójstwa dokonane ze szczególnym okrucieństwem.

Nie wiedzieli, kogo trzymają

- Gdyby dyrektor aresztu śledczego w Białymstoku wiedział, że osadzony tam aresztant jest świadkiem koronnym, z pewnością miałby on lepszą ochronę - powiedziała rzeczniczka Służby Więziennej, Luiza Sałapa. Andrzej Ł. popełnił samobójstwo w areszcie.