- Jarosław Kaczyński się nie zużył, to jest tylko kreacja medialna, popkultura. W toku kampanii w 2010 r. będziemy mieli rewitalizację Kaczyńskiego - ogłosił w programie "Piaskiem po oczach" Jacek Kurski (PiS). W sobotę w Warszawie odbędzie się kongres statutowy Prawa i Sprawiedliwości, na którym - jak się oczekuje - może dojść do zmian statutowych partii, a niewykluczone też, że personalnych.

Prezydent uznał, że przerywanie kadencji KRRiT "nie jest uzasadnione" i zaakceptował sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i telewizji. Wcześniej sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności Rady odrzuciły Sejm i Senat. Z decyzji L. Kaczyńskiego cieszą się członkowie KRRiT. - To dobra decyzja - oceniają.

- Kobiety są lepsze i mądrzejsze od mężczyzn. PSL powinno się wstydzić, że ma ich tak mało w Sejmie - mówiła w "Faktach po Faktach" posłanka PiS Nelli Rokita. I choć temat dyskusji nie był polityczny, łatwo wcale nie było. - Rozmowy na te tematy to jak chodzenie po polu minowym - przyznał Eugeniusz Kłopotek z PSL.

- Gdyby prezydent odrzucił sprawozdanie KRRiT, to mielibyśmy spotęgowanie chaosu w TVP - ocenił w rozmowie z TVN24 rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem, Lech Kaczyński nie potwierdzając rozwiązania Krajowej Rady podjął decyzję, "do której miał prawo". Innego zdania jest koalicja, która zarzuca prezydentowi, że w ten sposób "objął patronatem porozumienie PiS i SLD w mediach publicznych".

Nietrzeźwy kierowca wjechał na chodnik i staranował kobietę idącą z dzieckiem. Potrącona 45-latka nie żyje, a u 4-letniej dziewczynki lekarze stwierdzili m.in. pęknięcie czaszki. Informację o wypadku dostaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Uszkodzona seria leku trafiła do polskich aptek. Wadliwy preparat to Phenyl Free 2, przeznaczony dla dzieci z fenyloketonurią. O podejrzanym leku poinformowała platformę Kontakt TVN24 matka chorego dziecka. Preparat został już wycofany z obrotu.

- Była i pozostanie sumieniem narodu - tak o zmarłej prof. Barbarze Skardze mówił bp Zdzisław Tranda podczas ceremonii pożegnania wybitnej filozof. Panią profesor pochowano na cmentarzu ewangelicko-reformowanym w Warszawie.

W piątek ostatni raz TVP Info transmitowała obrady Sejmu. Wkrótce powstać ma nowy kanał TVP Parlament. Kiedy? Jak KRRiT przyzna telewizji koncesję. Niezadowoleni są marszałek Sejmu i szefowie sejmowych klubów, bo do tego czasu w telewizji publicznej pokazywane będą tylko "fragmenty obrad ważnych z punktu widzenia społecznego czy politycznego". I piszą do władz TVP: przecież macie misję.

Moja klienta znosi to wszystko dzielnie, mówi o Weronice M.-P. jej obrońca Maciej Lach. Drugi z reprezentujących ją adwokatów podkreśla, że zarzuty są bezpodstawne, a ona sama nie przyznaje się do winy. Celebrytka podejrzana jest o powoływanie się na wpływy oraz żądanie i wzięcie łapówki, za co może grozić jej nawet osiem lat więzienia. W piątek warszawska prokuratura okręgowa wystąpiła o areszt dla niej i zatrzymanego w tej samej sprawie Bogusława S.

Przed południem zamaskowany mężczyzna napadł na oddział banku Millennium w Warszawie przy ul. Malczewskiego. Jak dowiedziała się TVN Warszawa, sprawca wpadł w ręce funkcjonariuszy, gdy wybiegł z banku z pieniędzmi. Był kompletnie zaskoczony. Próbując uciec mierzył do funkcjonariuszy z plastikowej atrapy oraz rzucał w nich skradzionymi pieniędzmi.

Modne ubranie, zadbana fryzura i staranny makijaż - to, jak się po raz kolejny można przekonać - skuteczna recepta na sukces. Blisko połowa ankietowanych przez CBOS uważa, że dbałość o wygląd zapewnia powodzenie tak w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Biskupi solidaryzują się z redakcją "Gościa Niedzielnego", który przegrał proces z Alicją Tysiąc. W specjalnym oświadczeniu Episkopat napisał, że "traktuje ten wyrok jako zamach na wolność słowa".

W kopalni "Wujek-Śląsk" na sto procent doszło do wybuchu, a nie zapalenia metanu - potwierdziła to pierwsza wizja lokalna Wyższego Urzędu Górniczego. Jak twierdzą pracownicy WUG czujniki metanu były w kopalni zamontowane prawidłowo. Prezes urzędu Piotr Litwa zapewnia: - Ta feralna ściana była regularnie kontrolowana. Dlaczego doszło do wybuchu i czy były zaniedbania, tego WUG na razie stwierdzić nie potrafi.

Do dwóch niebezpiecznych wypadków doszło przed południem na polskich drogach. Co najmniej sześć osób zostało rannych, w tym trzy ciężko, w zderzeniu czterech pojazdów na drodze krajowej nr 4 w miejscowości Modlniczka (wyjazd z Krakowa na Olkusz). Natomiast na autostradzie A4 zderzyły się trzy osobówki.

Polski rząd czeka na pisemne szczegóły dotyczące nowego amerykańskiego systemu obronnego - powiedział szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak. Dodał, że według ustnych zapowiedzi Amerykanów nowa oferta dotyczy systemów mobilnych: nawodnego i naziemnego, a część instalacji mogłaby się znajdować w Redzikowie. Oficjalna propozycja z USA ma pojawić się wkrótce.

Przeszła - w wersji lekko złagodzonej - chemiczna kastracja pedofilów. Przymusowe leczenie będzie obligatoryjne dla gwałcicieli dzieci poniżej 15 roku życia i kazirodców - zdecydował Sejm. Posłowie uchwalili zarazem tzw. dużą nowelizację kodeksów karnych.

Piłkarzom z Białorusi, którzy w środę wieczorem pobili dwóch mieszkańców Iławy, nie zostaną postawione żadne zarzuty, a sprawa zostanie umorzona. Powód? Polacy trafili do szpitala na mniej niż tydzień, do tego sami prowokowali Białorusinów.