"Urwany film" policji

Zamiast broni - kamera filmowa. Zamiast kajdanek - taśma filmowa. Wrocławscy policjanci, po godzinach, postanowili nakręcić film przestrzegający przez skutkami nadmiernego spożycia alkoholu. Cel? Edukacja i... sukcesy na offowych festiwalach filmowych.

Czy mogła przeżyć wypadek?

Półtorej godziny czekała na pomoc 50-letnia kobieta z Rzeczycy koło Tomaszowa Mazowieckiego, która uległa wypadkowi samochodowemu. Nie doczekała się, zmarła za nim służby dojechały na miejsce. Czy mogła przeżyć, gdyby policyjny dyspozytor podjął inną decyzję?

"Kaczyński i Steinbach żywią się sobą nawzajem"

- Im bliżej wyborów, tym PiS używa coraz bardziej histerycznych argumentów - w "Kropce nad i" ocenił Donald Tusk. Premier jest zdania, że Jarosław Kaczyński używa "lęku przed Niemcami jako maczugi, którą wali po głowach swoich politycznych przeciwników". Powiedział, że ustąpił prezydentowi i nie planuje przed wyborami wystąpienia konkurencyjnego do orędzia głowy państwa.

PiS: Atuty Tuska to propaganda

Rząd pochwalił się pakietem antykryzysowym, nową umową na gaz i brukselskim "tak" dla Stoczni Gdańsk. - To są dobre informacje, ale tylko informacje - brakuje konkretów - ocenił w "Faktach po Faktach" Wojciech Olejniczak. - Mamy do czynienia z kolejną akcją propagandową - dodał Michał Kamiński.

RPO pyta o Cejrowskiego

Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje w sprawie Wojciecha Cejrowskiego. Janusz Kochanowski poprosił TVP o wyjaśnienia w sprawie zawieszenia na czas kampanii wyborczej do europarlamentu jego programu.

Euro-wieczór wyborczy bez wyników z Polski

Kilkuset dziennikarzy, 70 stacji telewizyjnych, 11 dodatkowych ministudiów - Parlament Europejski sporo zainwestował w specjalny wieczór wyborczy. Po zamknięciu lokali wyborczych 7 czerwca poinformuje o wynikach we wszystkich unjinych państwach... oprócz Polski. Powód? Żadna instytucja w naszym kraju nie zamówiła sondaży exit poll.

"Brednie, ordynarne kłamstwa, hucpa "

- To jest typowa hucpa prowadzona w kulminacyjnym punkcie kampanii wyborczej - tak oskarżenia o odpowiedzialność za straty Banku Ochrony Środowiska spowodowane kupowaniem długów szpitali skomentował szef kancelarii prezydenta Piotr Kownacki. I zapowiedział, że sprawy nie odpuści, a z dziennikarzami opisującymi te transakcje spotka się w sądzie.

Pozew przeciw Kaczyńskiemu oddalony

Pozew Komitetu Wyborczego Libertas Polska przeciwko prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu został oddalony. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że komitet wyborczy nie może być autorem pozwu.

Cztery atuty Tuska

Huta Stalowa Wola będzie uratowana, Stocznia Gdańsk również. Rząd przyjął też pakiet antykryzysowy i podpisał umowę gazową z Rosją – wyliczał z satysfakcją podczas wizyty w Stalowej Woli premier Donald Tusk. – Mamy niezły dzień - podsumował.

Europoseł PO wygrał z Radiem Maryja

Sąd w Poznaniu nakazał Radiu Maryja przeprosić europosła PO Tadeusza Zwiefkę. Polityk domagał się przeprosin za naruszenie jego dóbr przez prof. Jerzego Roberta Nowaka. Proces odbył się w trybie wyborczym.

Co trzeci Polak pójdzie do urn

Od eurowyborów dzieli nas pięć dni. Tymczasem głosować zamierza zaledwie co trzeci Polak - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Największym poparciem wciąż cieszy się Platforma Obywatelska (39 proc.), PiS ma o ponad połowę mniej zwolenników (16 proc.). Próg poparcia przekroczyłyby jeszcze koalicja SLD-UP oraz PSL.

PO stawia pytania prezydentowi

- Czy pieniądze, które Bank Ochrony Środowiska stracił na niejasnych transakcjach zleconych przez Piotra Kownackiego mogły zasilić konta jednej z partii politycznych? - pytał Sebastian Karpiniuk na konferencji prasowej. PO domaga się od prezydenta, żeby odniósł się do zarzutów pod adresem szefa jego kancelarii.

Niania z wiatrówką

Znajomi poprosili 19-latka o opiekę nad ich dziećmi. Okazało się, że nieodpowiedzialny chłopak sam powinien być pod opieką. Ze znalezionej w mieszkaniu wiatrówki strzelał do przejeżdżających autobusów. Dziś stanie przed prokuratorem, grozi mu do 5 lat więzienia.

Kropiwnicki do strażnika: gdzie masz ch... czapkę?!

Łódzka prokuratura sprawdzi czy Jerzy Kropiwnicki znieważył strażnika miejskiego. Według "Expressu Ilustrowanego" prezydent Łodzi zwrócił się do niego słowami: "Do k.... nędzy! Jak was potrzeba, to was nie ma!". Do incydentu doszło przy ul. Piotrkowskiej.

Łyżwiński zostaje w areszcie

Stanisław Łyżwiński pozostanie w areszcie - zadecydował Sąd Apelacyjny w Łodzi. Zażalenie jego obrońcy zostało po raz kolejny odrzucone. Oskarżony w tzw. seksaferze były poseł Samoobrony za kratkami jest już ponad 20 miesięcy.

Chcieli otruć Walentynowicz, usłyszeli zarzuty

Pion śledczy IPN postawił zarzuty dwóm byłym oficerom SB. Według Instytutu Pamięci Narodowej, esbecy jesienią 1981 r. planowali podać Annie Walentynowicz niebezpieczny środek farmakologiczny, co mogło ją narazić na śmierć. Grozi im do 5 lat więzienia.

Doniosą do prokuratury na premiera

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Donalda Tuska chcą złożyć w środę w prokuraturze związkowcy ze Stoczni Gdańskiej. Ich zdaniem, miał on zawyżyć wysokość pomocy publicznej dla zakładu.

Nie wydali dziecka do Niemiec

Nie doszło do planowanego na dziś wydania dziecka ojcu zamieszkałemu w Niemczech. Na wyznaczony przez kuratora termin oddania dziecka stawili się oboje rodzice i oświadczyli, że dążą do ugody. Na mocy porozumienia, matka przekaże syna Michaelowi M. i wyjedzie razem z nimi do Niemiec. Wszystko wskazuje więc na to, że to koniec ciągnącej się od 2008 roku głośnej sprawy, o której informowały zarówno polskie, jak i niemieckie media.

Kownacki pozywa bank i dziennikarzy

Pozew przeciwko Radiu ZET oraz Bankowi Ochrony Środowiska o naruszenie dóbr osobistych złoży szef prezydenckiej kancelarii Piotr Kownacki. - Zostałem pomówiony - uważa.

Nikola trafi do rodziny zastępczej

Trzylatka, która zaginęła kilka tygodni temu i została odnaleziona na melinie - teraz ma być odebrana biologicznym rodzicom. Nikolę wysłano wówczas samą do sklepu, a dziecko znalazł i przygarnął bezdomny. Ale to nie pierwszy problem wychowawczy w tej rodzinie. Jeszcze przed tym zdarzeniem sąd wnioskował o odebranie rodzicom dziewczynki praw rodzicielskich.

Strażacy ćwiczą tragedię - na autostradzie korek

Na poznańskim odcinku autostrady A2 doszło do - na szczęście kontrolowanych - eksplozji aut. Scenariusz wielkich manewrów służb ratowniczych zakłada wielką liczbę rannych, potężne zniszczenia i akcję śmigłowca. W związku z tymi ćwiczeniami, częściowo zablokowana jest droga A2 między Luboniem a Komornikami.

Próbował zjeść fałszywe dokumenty

34-letni Brytyjczyk próbował wywieźć z Polski do Ukrainy pochodzący z kradzieży, luksusowy samochód. Jednak zatrzymany na przejściu granicznym w Medyce - by zatrzeć ślady fałszerstwa w dokumentach - usiłował zjeść prawo jazdy i dowód osobisty.

Atak terrorystyczny w Gruzji

Odcinek linii kolejowej łączącej wschód i zachód Gruzji został we wtorek rano uszkodzony przez wybuch. - To atak terrorystyczny - uważają przedstawiciele kolei.

Pawlak 4 czerwca nie pojedzie do Krakowa

Nie w Krakowie z premierem i europejskimi przywódcami, tylko w Gdańsku. Wicepremier Waldemar Pawlak zapowiedział w Radiu ZET, że rocznicę obalenia komunizmu będzie świętować w Gdańsku, na mszy.

Papież pomógł obalić komunizm

Niemal 80 proc. Polaków uważa, że pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do ojczyzny, przed 30 laty, przyczyniła się do powstania "Solidarności", obalenia komunizmu i odzyskania przez Polskę niepodległości w 1989 roku - wynika z najnowszego sondażu CBOS. - Papież dodał Polakom odwagi i mocy - wspominał wieloletni sekretarz Jana Pawła II, abp Mieczysław Mokrzycki.

"Zróbmy z byłych prezydentów senatorów"

Moja propozycja brzmi: uwiążcie byłych prezydentów jako senatorów, aby mogli być pomocni prezydentom i premierom. Moglibyśmy być wystawiani do delegacji, wspierać działania i występować z upoważnienia - powiedział w RMF FM Lech Wałęsa. I zaapelował: - Wykorzystajcie te moce i siły, które mamy.

Czesio ma większe poparcie niż Tusk i Kaczyński

Nie mogą jeszcze głosować, ale wirtualnie już wybrali, kogo chcieliby widzieć w europarlamencie. Nastolatkowie stawiają na Czesia z "Włatców Móch", Ędwarda Ąckiego i BrzydUlę. W rankingu przeprowadzonym przez portal epuls.pl, politycy zostali daleko w tyle - pisze "Dziennik".

"Babciu, miałem wypadek. Pomożesz?"

Nawet kilkaset starszych osób w całym kraju może być poszkodowanych przez gang "fałszywych wnuczków". Olsztyńscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które na terenie tylko samego Olsztyna oszukały 12 starszych osób na 180 tysięcy złotych.

Nocny pościg ulicami Szczecina

Szczecińscy policjanci usiłowali zatrzymać samochód, na którym znajdowały się dwa skradzione gokarty. Podczas pościgu policjant kierujący jednym z radiowozów na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił.

Platforma ukrywa Palikota

Janusz Palikot, o którym było ostatnio głośno za sprawą jego niejasnych transakcji finansowych, wybiera się na urlop. Po eurowyborach ma się poświęcić dzieciom i nowej książce. Kilkumiesięczne zniknięcie ma poprawić jego oraz partyjny wizerunek - pisze "Rzeczpospolita".