PiS chce zmniejszenia liczby wicemarszałków Sejmu z obecnych pięciu do czterech. Posłowie klubu złożyli w tej sprawie projekt uchwały. - To wszystko są konkretne oszczędności, a czterech wicemarszałków doskonale poradzi sobie z prowadzeniem obrad - argumentuje szef klubu Mariusz Błaszczak.

22-letni opiekun grupy, która w poniedziałek utknęła w okolicach Bukowego Berda w Bieszczadach, usłyszał zarzut narażenia podopiecznych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Ratownicy GOPR, którzy przez siedem godzin sprowadzali dziesięcioro uczestników wyprawy, mówią o "całkowitym braku wyobraźni organizatora". Ten odpowiada: - To nie była wycieczka szkolna, grupa zachowała się dojrzale. Moi ludzie podjęli taką decyzję, jak należy.

Biegli z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie przygotują uzupełniającą opinię medyczną w sprawie śmierci 13-miesięcznego chłopca w szpitalu dziecięcym w Białymstoku. Okoliczności jego zgonu bada białostocka prokuratura okręgowa. Sprawę śmierci małego Bolka nagłośnili jego rodzice, którzy zarzucają lekarzom brak właściwej diagnozy.

- Jeśli wszyscy członkowie Rady Nadzorczej z ramienia ministerstwa skarbu zachowają się zgodnie z wolą ministra to wybór nowego prezesa LOT-u jest już przesądzony. Zostanie nim Sebastian Mikosz - ustalił portal tvn24.pl w źródłach zbliżonych do Rady. Scenariusz miał wyglądać zupełnie inaczej, ale w poniedziałek wieczorem minister Budzanowski nie zgodził się na kandydatury Andrzeja Wysockiego ani Bertranda LeGuerna. - Byliśmy totalnie zaskoczeni. Nie tyle krokiem ministra, co jego formą - komentuje jeden z członków Rady.

Wanda Nowicka (RP) nie zamierza rezygnować z funkcji wicemarszałka Sejmu. - Poddam się wszystkim przewidzianym przez przepisy prawa procedurom - oświadczyła, nawiązując do wniosku Ruchu Palikota o odwołanie jej ze stanowiska. PO nie zdecydowała, jeszcze czy zagłosuje za jej odwołaniem. SLD już zapowiedział, że będzie przeciw.

- Osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie więzienia CIA w Polsce to Aleksander Kwaśniewski, Marek Siwiec, Jerzy Szmajdziński i Marek Dukaczewski - pisze w swoim raporcie Open Society Justice Initiative. Organizacja założona przez George'a Sorosa przygotowała opracowanie na temat globalnej siatki więzień CIA. Polsce poświęcono w niej sporo miejsca i nazwano krajowe dochodzenia "niedostatecznymi".

- Wypaczeniem od normy jest, kiedy nagle mężczyzna do mężczyzny pała namiętnością. To nie jest naturalne - powiedział John Godson (PO) we wtorek w RMF FM. Jego zdaniem tworzenie nowej instytucji związku partnerskiego w polskim prawie nie jest konieczne - wystarczy "zmienić kilka zapisów istniejących ustaw".

- ABW we współpracy z polską i holenderską policją zatrzymała Marka B., poszukiwanego od 1998 r. listem gończym w związku z przestępstwami dotyczącymi przemytu setek kilogramów kokainy - poinformował rzecznik prasowy Agencji ppłk Maciej Karczyński.

W ubiegły czwartek reporterzy programu "Blisko ludzi" informowali o szokującej sprawie porwania małego chłopca i pozostawienia go w "oknie życia " w innym mieście. Porywacz, który wpadł już w ręce policji, tłumaczył, że zrobił to dla dobra półtorarocznego Kacpra i twierdził, że chłopca bito. Matka Kacpra źle traktowano. Reporterka "Blisko ludzi" dotarła do wszystkich - skonfliktowanych ze sobą - krewnych chłopca.

Starość najczęściej jest szara, smutna i trudna. Zwłaszcza w Polsce, gdzie opieka nad ludźmi starszymi kuleje. Alarmowy dzwonek już uruchomił Jerzy Owsiak i jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, który pierwszy raz od 20 lat zbierała pieniądze na sprzęt dla oddziałów geriatrycznych. Potrzeby są ogromne, ale zmienić się musi także nasza mentalność. Bo starzeć się będziemy wszyscy. Oby tak pięknie jak pan Józef, który skończył już 106 lat. Materiał "Polski i Świata".

Producent samolotów 787 Dreamliner koncern Boeing wystąpił do Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) o zezwolenie na dokonanie serii lotów testowych tych samolotów - poinformował przedstawiciel koncernu. Zdaniem ekspertów może to oznaczać, że koncern jest bliski rozwiązania problemów z akumulatorami litowo-jonowymi stosowanymi w tych samolotach.