Sąd zataił korzystną dla oskarżonego opinię biegłego?

Bogusław Sobczuk został skazany przez krakowski są na dwa lata więzienia za molestowanie syna. Sędzia, która wyrok wydała, nie uwzględniła jednak opinii przesłanej przez biegłego sądowego, który uznał, że podczas rozprawy sędzia nie zapisała wszystkich jego wypowiedzi - ustaliła redakcja "Superwizjera" TVN.

"Kaczyński ma nieodpartą chętkę utopić się w błocie"

Ludwik Dorn ma nadzieję, że Jarosław Kaczyński "pójdzie po rozum do głowy" i przeprosi go za ostatnie słowa na temat życia prywatnego byłego wicepremiera. Jeśli nie - będzie proces. Pismo przedprocesowe już zostało wysłane do - być może - przyszłego pozwanego.

Czarne punkty znikają z dróg

Nie zdały egzaminu i znikają z dróg. Czarne punkty, które miały doprowadzić do ograniczenia wypadków śmiertelnych, a okazały się niewypałem - pisze "Dziennik". - Program był nieskuteczny i nie będzie kontynuowany - oświadczyli urzędnicy.

Współpracował z SB? Biskup zaprzecza

Tysiąc stron w teczce przez 17 lat współpracy? "Rzeczpospolita", powołując się na badania historyków informuje, że zwierzchnik Kościoła ewangelicko-augsburskiego był zarejestrowany, jako tajny współpracownik SB. Ks. bp Janusz Jagucki zaprzecza, jakoby współpracował z bezpieką.

Prezesi Polskiego Radia na wylocie?

Na czele rady nadzorczej Polskiego Radia stanął Adam Hromiak. To znak, że coraz bliżej do odwołania dotychczasowego prezesa Krzysztofa Czabańskiego i jego zastępcy Krzysztofa Targalskiego.

Karambol na Mazowszu - płonął TIR

Cztery ciężarówki i dwa samochody osobowe brały udział w poważnym wypadku w miejscowości Kołbiel (woj. mazowieckie). Karambol kompletnie sparaliżował ruch na drodze krajowej nr 50.

Zapalił się autobus pełen pasażerów

Na jednej z ulic w centrum w Łodzi zapalił się autobus miejski z ponad 40 pasażerami w środku. Kierowca autobusu, kiedy zauważył dym zarządził natychmiastową ewakuację. Sam przystąpił do akcji gaśniczej.

Kwaśniewski: Zwiększyć emerytury zasłużonym

Kolejny polityczny pomysł w temacie emerytur. - Premier Tusk każdy dzień powinien rozpoczynać od podziękowań swoim poprzednikom - powiedział w "Magazynie 24 Godziny były prezydent Aleksander Kwaśniewski, komentując obecną sytuację gospodarczą Polski. Dodał, że korzystając z wysokiego wzrostu gospodarczego, zwiększyłby emerytury ludziom, którzy "zasłużyli się dla demokracji".

Utrudnienia w ruchu przy wyjeździe ze stolicy

Do niegroźnego wypadku doszło w Warszawie na Trakcie Brzeskim. Na ulicy Bronisława Czecha zderzył się osobowy Golf z niewielkim busem. Wypadek doprowadził jednak do sporych utrudnień w ruchu.

"Za rok na aplikacje dostanie się więcej osób"

- Poprawimy ten system i w przyszłym roku znacznie większa ilość osób dostanie się na aplikacje - obiecał przyszłym kandydatom do prawniczych zawodów minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski w TVN24. To jego odpowiedź na pytanie o egzamin na aplikację adwokacką, który w tym roku zdało jedynie 11,6 proc. kandydatów.

"Jak odbiorą mi emeryturę, rozważę emigrację"

- Nie ukrywam, że myślę o emigracji. Narażałem życie dla tego kraju i teraz mam być traktowany, jako obywatel trzeciej kategorii - stwierdził w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24 gen. Gromosław Czempiński. Jako były oficer wywiadu PRL, już wkrótce może stracić przywileje emerytalne.

Syn Ćwiąkalskiego i asystent Ziobry zdali na aplikacje

Egzaminy na aplikacje prawnicze były w tym roku wyjątkowo trudne. Spośród osób, które marzyły o notariacie, na aplikację dostał się zaledwie co czwarty zdający. Udało się to jednak synowi ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego i asystentowi Zbigniewa Ziobry, byłego ministra sprawiedliwości.

Wypadek samolotu w Piastowie

- Samolot pilotowany przez dwóch pilotów nie wystartował z pasa lotniska trawiastego i wpadł do rowu - taką informację otrzymaliśmy na Kontakt TVN24 od internauty Mirka.

PiS grzebie Dornom w domu

- Od tygodnia pan Jarosław Kaczyński wraz z grupą najbliższych partyjnych współpracowników grzebie w moim domu i w mojej kieszeni. Kieruję do nich gorącą prośbę: zostawcie wreszcie naszą rodzinę w spokoju! - pisze Iza Śmieszek-Dorn, obecna żona posła PiS.

Karnowski pozwie Kurskiego

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zapowiedział, że pozwie do sądu Jacka Kurskiego. Powód? Poseł PiS twierdzi, że Karnowski bezprawnie korzysta z publicznych pieniędzy i na koszt miasta wynajmuje prawnika. Prezydent Sopotu zdecydowanie zaprzecza i zapewnia, że prawnika wynajął z własnych środków.

Kłody pod nogi o. Rydzyka

Wniosek o dofinansowanie geotermalnej inwestycji ojca Tadeusza Rydzyka ze zbiórek publicznych, musi zostać uzupełniony. Taka jest odpowiedź MSWiA. Oznacza to, że inwestycja założyciela Radia Maryja może się opóźnić.

W szpitalu zabił żonę brzytwą

- Podczas odwiedzin w szpitalu, 85-letni mężczyzna brzytwą dźgnął swoją żonę, później próbował popełnić samobójstwo, podcinając sobie gardło. Kobieta zmarła, mężczyzna w ciężkim stanie trafił na stół operacyjny - taką informację dostaliśmy od internautów na platformę Kontakt TVN24.

Raport Pitery: działania CBA miały skompromitować PO

W raporcie Julii Pitery na temat działalności CBA są informacje, że celem działań biura miało być skompromitowanie PO przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku - dowiedziała się TVN24. Sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych przesłucha Julię Piterę w tej sprawie w czwartek.

Małkowski opuścił areszt

Podejrzany o gwałt prezydent Olsztyna, dzięki decyzji Sądu Okręgowego w Olsztynie, wyszedł w piątek z aresztu. Czesław Małkowski przebywał w areszcie od połowy marca.

Spalili policji radiowóz

Gdy zamojscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań, w tym czasie ktoś podpalił im radiowóz. Było po godzinie 23, policjanci wyszli z budynku i zobaczyli kłęby dymu unoszące się nad ich radiowozem. Wnętrze policyjnego opla i jego wyposażenie wypaliło się całkowicie.

Karnowski zostaje "To bananowa republika"

- Mamy do czynienia z republiką bananową i głębokim kryzysem sopockiego samorządu - stwierdził poseł PiS Jacek Kurski, po tym, jak przepadł wniosek PiS o referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Karnowskiego. Zabrakło jednego podpisu.

Odciął sobie głowę piłą motorową

Potworny i niewyobrażalny sposób odebrania sobie życia wybrał 47-letni mężczyzna z jednej z podelbląskich wsi. Mężczyzna odciął sobie głowę ręczną piłą motorową. Nieoficjalnie wiadomo, że przyczyną samobójstwa były problemy rodzinne.

Komorowski nie musiał zawiadamiać prokuratury

Nie będzie śledztwa w sprawie propozycji złożonej marszałkowi Sejmu, dotyczącej dotarcia do tajnego aneksu do raportu o WSI. Prokuratura uważa, że marszałek nie dopuścił się przestępstwa. Śledztwa domagało się PiS.

Złamany gwóźdź Ziobry

To miał być "gwóźdź do politycznej trumny Andrzeja Leppera". Okazało się jednak, że niezaprzeczalny dowód, jaki posiadał ówczesny minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro nie wystarczy, aby pogrążyć byłego wicepremiera.

Rusza Centrum przeciw terrorystom

- Na początku października ruszy w Polsce Centrum Antyterrorystyczne (CAT). Funkcjonariusze m.in. ABW, Policji, Straży Granicznej i BOR będą tam przez 24 godziny na dobę zbierać wszelkie informacje o ewentualnych zagrożeniach terrorystycznych i koordynować działania poszczególnych służb.

Przeszedł ekstradycję, odpowie za morderstwo

Groźny przestępca Maciej Ś., pseudonim "Śledź", jest już w Polsce. Został zatrzymany na Malcie. W czwartek doszło do ekstradycji, podejrzanego o współudział w podwójnym morderstwie, mężczyzny. W 2005 roku na terenie Twierdzy Modlin, bandyci - wśród których był "Śledź" - zamordowali w bestialski sposób mężczyznę i kobietę w ciąży.

"Płacę tyle, ile powinienem"

- Nigdy nie uchylałem się od płacenia alimentów, nigdy nie występowałem też o ich zmniejszenie. Płacę tyle, ile zasądził sąd - tak Przemysław Gosiewski odpowiada na artykuł "Dziennika", w którym dziennikarze wytykają byłem wicepremierowi, że choć krytykuje Ludwika Dorna, to sam spiera się z żoną przed sądem o wysokość alimentów.

Polscy policjanci w Gori

Polscy policjanci wylecieli w czwartek z misją obserwacyjną do Gruzji. 10 funkcjonariuszy weźmie udział w organizowanym przez Unię Europejską programie wypełniania międzynarodowych porozumień pokojowych na Kaukazie.

"Schetynówki" za trzy miliardy złotych

Co rok, przez trzy lata, damy miliard złotych na lokalne drogi - ogłosił szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Pieniądze będą rozdawane pod jego czujnym okiem, a nie ministra infrastruktury. Mimo to wicepremier zapewnił, że będzie wspólnie z Cezarym Grabarczykiem pracować nad tym, by projekt wypalił.

Wałęsa zapłaci za "małpę z brzytwą"

7,5 tysiąca złotych będzie musiał zapłacić Lech Wałęsa byłemu działaczowi Wolnych Związków Zawodowych Krzysztofowi Wyszkowskiemu za to, że na antenie TVN24 nazwał go "małpą z brzytwą", "wariatem" i "chorym debilem" - tak zdecydował gdański sąd rejonowy. Były prezydent już zapowiedział apelację.