Jacek Michałowski, Jaromir Sokołowski, Krzysztof Luft - to ludzie, którzy być może już niedługo będą w najbliższym otoczeniu prezydenta Bronisława Komorowskiego. A jeśli tak będzie, to jakie funkcje będą pełnić po zaprzysiężeniu?

Po rozmowach z posłami odnoszę wrażenie, że wniosek o wykluczenie Janusza Palikota z władz klubu PO zostanie przyjęty – powiedziała w ”Rozmowie Rymanowskiego” w TVN24 Julia Pitera. - W Platformie Obywatelskiej nie powinno być miejsca dla Janusza Palikota - uważa europoseł PO Filip Kaczmarek, który jest autorem wniosku o wykluczenie go z partii. Chodzi mu zwłaszcza o wypowiedź Palikota o tym, że należy sprawdzić, czy Lech Kaczyński w dniu katastrofy nie był pod wpływem alkoholu.

Wacław Martyniuk został odwołany z funkcji sekretarza klubu Lewicy – dowiedziała się TVN24. - To ani nagroda, ani kara - komentował w "Rozmowie Rymanowskiego" poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz.

Beata Kempa rozważa złożenie wniosku o ponowne przesłuchanie przez hazardową komisję śledczą Ryszarda Sobiesiaka. Posłanka PiS twierdzi, że dotarły do niej informacje, iż biznesmen Ryszard Sobiesiak przed podpisaniem protokołu z zeznań przed komisją dokonał w nim zmian

Brytyjska marka New Look doceniła zdjęcie Oli i umieściła je na swojej koszulce. Niestety, bez wiedzy dziewczyny i nie płacąc jej ani pensa. Teraz Ola walczy o odszkodowanie – a w podobnej sytuacji jest wiele osób, które dzielą się swoimi zdjęciami w sieci.

- Rosja przekazała Polsce wszystkie materiały dotyczące okoliczności katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński - poinformował w środę rosyjski wicepremier Siergiej Iwanow, cytowany przez agencję ITAR-TASS.

Adrian ma dwa i pół roku, poparzony przełyk, język i dolną wargę przyrośniętą do dziąseł. Mówi z trudnością i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie mógł mówić normalnie. Chłopczyk trzy miesiące temu połknął żrące granulki środka czyszczącego. Niewykluczone, że butelka w sklepie była niedokręcona

Szef prokuratury w Rzeszowie podał się do dymisji, poinformowało radio RMF FM. Według radia dymisja ma związek z ogłoszeniem w zeszłym tygodniu zamiaru skierowania do sądu aktu oskarżenia przeciw byłemu szefowi CBA, Mariuszowi Kamińskiemu.

Do Sądu Najwyższego wpłynęło do tej pory 46 protestów na przebieg wyborów prezydenckich. 24 z nich zostały wniesione przed terminem i nie będą rozpatrywane. Pozostałe dotyczą głównie utrudnień w głosowaniu związanych z powodziami. Sąd zacznie je rozpatrywać najpewniej dopiero w przyszłym tygodniu.

163 fałszywe karty do głosowania znaleziono w urnie w jednym z lokali wyborczych w Gdańsku. - Na pierwszy rzut oka było widać, że nie są oryginalne - stwierdził szef Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz Witold Niesiołowski. Fałszerzom grozi do trzech lat więzienia.

List z gratulacjami z okazji wyboru na urząd prezydenta skierowało na ręce Bronisława Komorowskiego Prezydium Episkopatu. Biskupi życzą prezydentowi elektowi, „by podjęta odpowiedzialność owocowała działaniami realizowanymi w duchu najwyższych wartości”.

Podpisy na egzemplarzach Konstytucji, podsumowanie czterech lat działalności jako marszałek i prawie 20 lat jako parlamentarzysta, podziękowania oraz plany na najbliższe 24 godziny - to główne punkty ostatniej konferencji Bronisława Komorowskiego w roli marszałka Sejmu. Pod jej koniec zapowiedział też rychłe spotkanie ws. służby zdrowia z przedstawicielami opozycji, na którym ma powiedzieć: sprawdzam.

Stefan Niesiołowski tłumaczy kolegę. - Ocena sytuacji politycznej przez Janusza Palikota jest często trafna, a zawsze interesująca. Tyle że towarzyszą temu słowa obraźliwe i niepotrzebne, o charakterze insynuacji, za które przepraszam – stwierdził.

W Sądzie Rejonowym w Łęczycy (Łódzkie) rozpoczął się w środę proces biznesmena K.K., założyciela jednej z łódzkich komercyjnych stacji radiowych, oskarżonego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad końmi. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Od kilku lat, co jakiś czas, po kolejnej kontrowersyjnej wypowiedzi Janusza Palikota, działacze PO deklarują jego usunięcie z partii. Bezskutecznie. Zazwyczaj kończy się na upomnieniach czy naganie, a poseł dalej szokuje swoim zachowaniem.

Seria brutalnych napadów w Krakowie. Policja zatrzymała 9 mężczyzn i zabezpieczyła przy nich m.in. maczety, kije bejsbolowe i samurajskie miecze. Cały "sprzęt" został użyty w niedzielnych starciach, po których 5 osób trafiło do szpitala.

- Nie jestem dobrą kandydatką na szefa klubu. Na pewno - zapewniała w biegu dziennikarzy Joanna Kluzik-Rostkowska. Posłanka PiS jest jedną z najpoważniejszych kandydatek partii na szefa klubu parlamentarnego albo wicemarszałka Sejmu.

- Stres jest czymś towarzyszącym żołnierzom. I odreagowali go w ten sposób. Bardzo mi się to podoba, bo pokazuje, że jest to zgrana grupa, która potrafi świetnie razem się poruszać. To podbudowuje morale i ducha bojowego - tak gen. Roman Polko skomentował film z żołnierzami tańczącymi na patrolu.

W czwartek o godz. 18 Sejm ma wybrać nowego marszałka, a także dwóch nowych wicemarszałków, o ile kluby PiS i Lewicy zgłoszą swoich kandydatów. Marszałkiem ma zostać Grzegorz Schetyna z PO. Najpoważniejszym kandydatem Lewicy do Prezydium Sejmu jest Jerzy Wenderlich. PiS na razie wstrzymuje ze wskazaniem swojego kandydata. Ale na wewnątrzpartyjnej giełdzie wymienia się Joannę Kluzik-Rostowską, Krzysztofa Jurgiela i Marka Kuchcińskiego.