Janusz Palikot zasilił klub fanów Wikipedii w PO. Lubelski poseł we wniosku w sprawie naruszenia przez Jarosława Kaczyńskiego zasad etyki poselskiej skorzystał z definicji zbrodni z internetowej encyklopedii i nawet nie chciało mu się usunąć hiperlinków.

Janusz Palikot wnioskuje o przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego oraz Radosława Sikorskiego "na okoliczność rozpisania przetargu na zakup nowych samolotów" dla VIP-ów. Wniosek zamieścił na blogu, a wpis zatytułował "Matactwa PiSu w sprawie zakupu samolotów".

Marek Migalski krytykuje PiS. - Od czwartego lipca ponosimy same porażki. Jesteśmy w stałej defensywie. Daliśmy się wpuścić w spór o krzyż, o tragedię smoleńską, zajmujemy się wciąż sobą, a nie rozliczaniem PO z realizacji obietnic wyborczych - napisał na blogu europoseł.

Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi okoliczności katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Szczególnie inspektorzy przyjrzą się zasadom organizacji podróży VIP-ów, a także metodom szkolenia pilotów w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że taka kontrola trwa już od dwóch miesięcy.

16 programów. Po jednym dla każdego województwa. Tak ma wyglądać programowa ofensywa Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami samorządowymi. Prace mają ruszyć już w sierpniu - informuje "Rzeczospolita".

- Najpierw znikam z systemu pesel, teraz z fejsbuka – ogłosiła blogerka Kataryna na Twitterze około godziny 14. Natychmiast w jej obronie na Facebooku powstała grupa „Oddawać Katarynę”. Jej uczestnicy nie kryją, co myślą o usunięciu profilu blogerki. - Zamordyzm PO staje się faktem – napisała Jolanta Szczypińska. – Precz z cenzurą – dodał Jacek Krzyżanowski.

Miało być hucznie i światowo, może być tylko lokalnie. Wszystko wskazuje na to, że na obchody 30. rocznicy powstania "Solidarności" nie przyjadą szefowie rządów i głowy państw. Jak dotąd swoje przybycie zapowiedział jedynie przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

Szykują się zwolnienia w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego - pisze "Rz". Zwolnienia, jak pisze gazeta, mają dotknąć ludzi z najbliższego otoczenia Antoniego Macierewicza oraz byłego szefa BBN, zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem Aleksandra Szczygły.

Liczba śmiertelnych ofiar sobotniej Parady Miłości w Duisburgu wzrosła do 20. W hołdzie ofiarom, w miejscu tragedii ludzie wciąż składają kwiaty i zadają pytanie: dlaczego? Stara się na nie odpowiedzieć prokuratura. Do tego będzie potrzebna rekonstrukcja sobotniego dramatu.

- Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, to znaczy, że nie udało mu się dokonać całej, przewidzianej wcześniej procedury identyfikacji - mówi w rozmowie z "Polską The Times" córka Andrzeja Sariusz-Skąpskiego, prezesa Federacji Rodzin Katyńskich, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Wcześniej Izabela Sariusz-Skąpska w TVN24 zaprotestowała przeciwko "zawłaszczaniu katastrofy przez polityków".

Bąbel ma połamane trzy łapy, kilka operacji za sobą i perspektywę, że w pełni sprawny nigdy nie będzie. Właściciele wyrzucili go z pędzącego samochodu. Bez pomocy dobrych ludzi już by nie żył. Teraz schronisko w Rudzie Śląskiej szuka mu domu.

Chłopak miał pecha: zadarł z kibicami przeciwnej drużyny. Trzy lata temu. Od czasu stadionowego incydentu zdążył wyjechać za granicę, wrócić, przeprowadzić się, a do bloku jego rodziców wciąż przychodzą kibole z maczetami i koktajlami Mołotowa. Zdaniem mieszkańców bloku, policja jest całkowicie bezradna.

Sejm szykuje się na zaprzysiężenie nowego prezydenta. Data uroczystości nie jest jeszcze przesądzona, ale wygląda na to, że będzie to 6 sierpnia. Jak zaznacza szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla, tworzenie ostatecznego scenariusza jeszcze trwa. Przygotowania polegają na ustalaniu szczegółów wydarzenia- obejmie ono zapewne przysięgę prezydenta i jego wystąpienie przed Zgromadzeniem Narodowym. Nie wiadomo jednak jaką formę przyjmie przejęcie przez Prezydenta zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi.

PO chce na szybko znowelizować ustawę o IPN. Okazało się, że zawiodły procedury wyboru nowych władz Instytutu. Wyższe uczelnie, które do 27 lipca miały wskazać elektorów, nie zrobiły tego.

Dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko, w wypadku, do którego doszło w Świętochłowicach. Szalejący na quadzie 26-latek stracił panowanie nad pojazdem i wpadł na tory kolejowe, uderzając głową o szyny. Śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

Rodzinna tragedia w Józefowie. Od ciosów nożem zginęło niespełna miesięczne dziecko. Zabiła je 30-letnia matka. Sąsiedzi twierdza, że chwilę później sama zadzwoniła po pogotowie ratunkowe. Lekarze dali znać policji.

Wpuścił do kościoła rock i sztukę, na jego msze, co niedzielę, przyjeżdżały pełne składy warszawskiej kolejki. Ks. kanonik Leon Kantorski zmarł w Grodzisku Mazowieckim. Miał 92 lata. Przez ponad ćwierć wieku był proboszczem parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej.

Suwałki po śmierci swego prezydenta są w żałobie, ale mieszkańców miasta czekają dodatkowe utrapienia. Wraz ze śmiercią Józefa Gajewskiego wygasły wszystkie udzielone przez niego pełnomocnictwa, co sprawia, że w urzędzie niewiele da się załatwić. - Liczymy na szybką nominacje komisarza - mówią tylko urzędnicy.

W Limanowej spokojnie, ale tylko dzięki wzmożonym patrolom policji na osiedlu, gdzie w piątek wybuchł konflikt polsko-romski. Wtedy starciom zapobiegło to, że przez kilka godzin obie strony rozdzielały kordony policjantów. W rozmowie z tvn24.pl podinsp. Krzysztof Raczek miejscowej policji zapowiada, że funkcjonariusze będą ścigać wszystkich, którzy wtedy naruszyli prawo.

Dwa specjalistyczne karabiny snajperskie, amunicję, dziewięć kombinezonów dla płetwonurków i linę do spuszczania się ze śmigłowca - wszystko o wartości ok. pół miliona zł, przekazał policji szef CBA Paweł Wojtunik. Jak wyjaśnił, sprzęt "marnował się" w magazynach Biura. - Oddanie sprzętu to nie branie pod uwagę ewentualnych zagrożeń dla funkcjonariuszy CBA - ocenił twórca tej instytucji Mariusz Kamiński.