Wakacyjny pociąg na Syberię, zniżki na przewóz psa i roweru czy ok. 200 nowych połączeń - w ten sposób PKP stara się przyciągnąć podróżnych i skłonić ich do wybrania pociągu, zamiast samochodu czy samolotu.

Zaczynał od dwóch procent poparcia, po miesiącu wszedł do drugiej tury. Człowiek, który się sondażom nie kłaniał, posiadacz czarnej teczki, polski Indiana Jones z Czwartego Wymiaru. Przypominamy historię Stana Tymińskiego, który udowodnił, że można być tzw. poważnym kandydatem bez politycznego zaplecza, programu, mediów, a nawet - zdaniem niektórych krytyków - poczytalności.

Śmiertelne pobicie Grzegorza Przemyka to jedna z najbardziej znanych zbrodni w PRL-u. Czy były zomowiec Ireneusz K. trafi do wiezienia? Droga do tego daleka, na razie, 28 lipca Sąd Najwyższy rozpatrzy kasację ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, który chce, by umorzenie z powodu przedawnienia uchylono, a sprawa wróciła do sądu II instancji.

Trwa obława na osoby nie płacące abonamentu RTV. Poczta Polska, która odpowiada za jego zbieranie, rozesłała już 1,5 mln wezwań do zapłaty - pisze "Gazeta Wyborcza".

Zakaz publikowania sondaży i wyborczej agitacji na rzecz kandydatów pod groźbą kary - od północy w piątek obowiązuje cisza wyborcza przed drugą turą wyborów prezydenckich. Potrwa ona do niedzieli, do czasu zakończenia głosowania.

Przejazd na Chełmżyńskiej w Warszawie zamknięty, a pociągów jak na lekarstwo. Taka sytuacja zdziwiła kierowców, zawiadomili więc policję. Jak się okazało, dróżnik zamknął szlabany i padł... kompletnie pijany.

Działania kandydata PO na prezydenta nawiązują do dobrej prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego. (...) Ja wybrałem świadomie Bronisława Komorowskiego - mówił obecny na wiecu w Łowiczu b. lider SLD, dziś europoseł, Wojciech Olejniczak. - Idziemy do zwycięstwa - mówił sam Komorowski.

Chcę być prezydentem każdego z was. Chcę być prezydentem Polski sukcesu - zadeklarował w ostatnim, stylizowanym na orędzie spocie wyborczym Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przekonywał, że w niedzielę Polacy odpowiedzą na pytanie, "czy dwa lata rządów PO upoważnia tę partię do pełnego monopolu władzy"

- Można powiedzieć, że polityk musi być trochę koniunkturalny, musi walczyć o głosy. Nie wszystko pamięta, może zmienić zdanie. Tyle że Bronisław Komorowski zrobił to w minimalnym stopniu, a Jarosław Kaczyński założył kolorową, peruwiańską maskę - tak kampanię wyborczą kandydatów PO i PiS ocenił Stefan Niesiołowski (PO). Z kolei Elżbieta Jakubiak (PiS) stwierdziła, że prezes PiS już odniósł sukces.

- Istotą demokracji jest głos obywateli. Szczególnie o tym przywileju, a jednocześnie obowiązku powinni pamiętać ludzie młodzi, bo w niedzielę będę podejmować decyzję o swojej przyszłości - mówił Bogdan Borusewicz, apelując o udział w niedzielnych wyborach prezydenckich. Mówił też, że naród trzeba łączyć, a nie dzielić.

Poseł PiS Stanisław Pięta zawiadomił policję, że na bannerach z wizerunkiem Bronisława Komorowskiego w Bielsku-Białej nie ma wymaganej prawem informacji o ich pochodzeniu. - To nie są reklamy PO - odpowiada wiceszef bielskiej Platformy Krzysztof Jazowy.

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazano materiały w sprawie publicznego rozpowszechniania bez zezwolenia wiadomości ze śledztwa dotyczącego katastrofy prezydenckiego samolotu - poinformował w piątek rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk. Zbigniew Rzepa. Rzecznik podał także, że niebawem przesłuchany zostanie Białorusin, który może mieć "ważne informacje" dotyczące śledztwa.

Widziałeś tego mężczyznę? Poinformuj o tym policję. Stołeczni funkcjonariusze poszukują trzech sprawców napadu na kantor, do którego doszło 23 czerwca w centrum handlowym w podwarszawskim Nadarzynie.

Ostatnie godziny kampanii to ostra wymiana zdań między kandydatami na prezydenta. - Trzeba zerwać z tą piekielną wojną. Skończyć z dożynaniami watah - mówił w Nakle (woj. kujawsko-pomorskie) Jarosław Kaczyński.

10 mld zł strat i 31 tys. osób ewakuowanych. Taki jest wstępny bilans powodzi, który w Senacie przedstawił w piątek szef MSWiA Jerzy Miller. Straty są tak duże, że Polska otrzyma specjalną dotację od UE.

Swoja asteroidę odkryli 18 czerwca, ale na oficjalne potwierdzenie musieli poczekać dwa tygodnie. Mieszczące się na Harwardzie Minor Planet Center - gromadzące dla Międzynarodowej Unii Astronomicznej i NASA dane m.in. o asteroidach - potwierdziło właśnie sukces astronomicznych poszukiwań uczniów gimnazjum w Sierpcu.

2229 mieszkańców Pragi Południe będzie głosowało w komisji, która w trakcie ciszy wyborczej może być bardzo sugerująca. Mieści się ona bowiem, jak głosi ogłoszenie zawieszone na okolicznych blokach, na ulicy „B. Komorowskiego”.

Jarosław Kaczyński składa Polakom puste obietnice, a jego wybór na prezydenta oznacza nieuchronny konflikt. W taki sposób swojego rywala skrytykował w piątek w Brodnicy Bronisław Komorowski. Zdaniem kandydata PO, tylko zgoda między rządem a prezydentem (czyli Komorowskim i Tuskiem) jest gwarantem spełnienia zapowiedzi.