Płacimy więcej za bilety kolejowe. Kosztują średnio od 50 groszy do 1 zł więcej. Jest to spowodowane głównie wzrostem stawki podatku VAT, jaka nastąpiła od 1 stycznia. W życie wchodzą wyższe ulgi na przejazdy dla studentów.

"Mniej leniuchować, więcej pracować", "uśmiechać się", "rzucić palenie" - to najczęstsze z noworocznych postanowień Polaków. Niektórzy minionej nocy postanowili podjąć nawet te poważniejsze życiowe decyzje - jeszcze w starym roku. Oświadczyny w Sylwestra i to przed kamerą TVN24? To robi wrażenie.

Ustalenie jednego ośrodka odpowiedzialnego za transport VIP, ścisłe określenie, kto może znajdować się na pokładzie samolotu, uregulowanie zasad korzystania przez VIP-ów z samolotów cywilnych - wszystko to postuluje raport Biura Bezpieczeństwa Narodowego o bezpiecznym transporcie VIP-ów.

Mamy nowy, 2011 rok! Polacy powitali go w domach, na balach i pod gołym niebem. W centrum Warszawy, na Rynku Głównym w Krakowie i w wielu innych miastach przy dźwiękach muzyki strzelały kolorowe fajerwerki i lał się szampan. Polacy złożyli sobie noworoczne życzenia.

Choć żyją ponad 14 tysięcy kilometrów od kraju, nie mogą odmówić sobie obejrzenia najświeższych informacji znad Wisły. Polscy polarnicy zainstalowali specjalne urządzenia odbiorcze, aby na końcu świata oglądać TVN24. Odwiedziła ich nasza ekipa filmowa, w ten sposób rozpoczynając zdjęcia do nowego projektu dokumentalnego.

Wybraliście najważniejsze wydarzenia minionego roku. Katastrofa smoleńska oraz spektakularna akcja uwalniania chilijskich górników - to, zdaniem internautów, najistotniejsze wydarzenia 2010 roku w kraju i na świecie. Użytkownicy tvn24.pl za szczególnie ważne uznali też wybór Bronisława Komorowskiego na prezydenta oraz tragiczne w skutkach letnie powodzie. Internautów najwyraźniej nie przestraszył zapowiadany na 2011 rok wzrost cen, spowodowany podwyżką VAT. Emocje wzbudziły natomiast publikacje portalu Wikileaks oraz kryzys finansowy w strefie euro.

Os 1 stycznia 2011 r. wzrasta podstawowa stawka podatku VAT - z 22 do 23 proc.. - Skutek podwyżki VAT-u z punktu widzenia portfela przeciętnej polskiej rodziny to będzie obciążenie nie przekraczające kilkunastu groszy dziennie - obiecywał w sierpniu 2010 roku premier Donald Tusk. Jednak wydaje się, że podwyżki cen żywności, paliwa czy ubranka dziecięce odczuje w kieszeni każda polska rodzina.

O katastrofie smoleńskiej i powodziach, ale też nadziei i zagrożeniach związanych z 2011 rokiem mówił prezydent w swoim noworocznym orędziu do rodaków. Nie zabrakło jednak i wzmianek o Adamie Małyszu, polskich żołnierzach, a także apelu do białoruskich władz.

Polska "to dziki kraj", którym rządzi "dziadowski premier". Trzeba zapamiętać "kto, co zawalił" i co "woda ma do siebie". Być może wtedy znajdziemy się "po zielonej stronie mocy". Oto 21 najdonioślejszych i najbardziej kontrowersyjnych, a także najzabawniejszych wypowiedzi krajowych polityków mijającego roku.

Dopiero późnym wieczorem w internecie pojawił się "Dziennik Ustaw", w którym opublikowano rozporządzenie uwzględniające zmiany limitów prędkości na drogach ekspresowych i autostradach. Bez rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych policjanci nie wiedzieli, w jakiej wysokości mandatami mają być karani kierowcy przekraczający prędkść i ile zostanie im przyznanych punktów karnych.

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie (zachodniopomorskie) postawiła byłemu proboszczowi parafii św Wojciecha w Kołobrzegu dwa zarzuty: 15-krotnego doprowadzenia dwunastoletniego chłopca do poddania się czynnościom seksualnym oraz dokonanie jeden raz takiego samego czynu w 1999 r. wobec 14-latka. Księdzu grozi do 10 lat więzienia.

- Panie premierze, zadanie wykonane: jeden młody Polak więcej - raportował w osobistym podsumowaniu 2010 roku poseł Eugeniusz Kłopotek (PSL), wspominając kwietniowe narodziny swojego syna.

mBank uporał się z awarią i klienci mogą już bez problemu składać zlecenia przelewów na konta w innych bankach. Pełna funkcjonalność systemu została przywrócona około godziny 14.30 - poinformowała Kontakt24 Dominika Kowalewicz z biura prasowego banku.

Funkcjonariusze CBŚ użyli broni zgodnie z prawem - uznali śedczy, a Prokuratura Rejonowa w Lęborku (Pomorskie) umorzyła sprawę. Chodziło o użycie broni podczas antynarkotykowej akcji, podczas której zraniono 24-letniego mieszkańca Elbląga Pawła G.

Śledztwo w sprawie "Orlika" w Pcimiu zostało umorzone - podała Prokuratura Rejonowa w Myślenicach. Doniesienie o domniemanych nieprawidłowości przy budowie stadionu złożyło w sierpniu Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Były szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Piotr Kownacki odpowie przed sądem za ujawnienie poufnego raportu ABW. Prokuratura skierowała już do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Sam Kownacki uważa, że śledztwo przeciwko niemu ma podłoże polityczne.

Od stycznia szybciej pojedziemy na autostradach, ale zapłacimy więcej za tankowanie, bo wzrasta podatek VAT. Mniej za podróże będą za to płacić studenci, którzy zyskają prawo do wyższych ulg w PKP i PKS. Nowy Rok przynosi sporo zmian w przepisach. Sprawdź, jakie.

Walczący o szpital miejski w Rabce-Zdrój zrezygnowali z blokady "zakopianki". Zamiast tego stanęli obok drogi w proteście przeciwko decyzji NFZ o nieprzedłużeniu kontraktu z oddziałem wewnętrznym szpitala. Do sporu włączyło się miasto, które zapewnia finansowanie oddziału.

Czerwone Tico pędzi pod prąd autostradą A8. Kierowca samochodu, z którego kręcone jest nagranie, jedzie równolegle – drugą jezdnią. Przez CB radio przekazuje ostrzeżenie o piracie na obwodnicy Wrocławia. Chwilę później widzi, jak auto uderza w jadący z naprzeciwka samochód. Ten wstrząsający film był najczęściej oglądanym spośród wszystkich zamieszczonych w serwisie Kontakt 24 w 2010 roku. Ale poruszających, ciekawych materiałów przekazaliście nam o wiele więcej. Na koniec roku przypominamy miesiąc po miesiącu te najważniejsze.

Para prezydencka przeprowadziła się do Belwederu. Bronisław Komorowski będzie nadal urzędował w Pałacu Namiestnikowskim przy Krakowskim Przedmieściu, ale w nim nie zamieszka. Przed nowym domem prezydenta i jego małżonki był Reporter 24, WRA.