- Duża część utajnionych informacji o statusie "top secret" powinna być w przestrzeni publicznej - powiedział Ryszard Kalisz w "Faktach po Faktach" TVN24. Według niego, zbyt wiele informacji w Polsce jest opatrywanych klauzulą "tajne".

Jedyny w polskich siłach powietrznych Tupolew o numerze 102 jest już gotowy do lotów. Zainstalowano w nim wszystkie niezbędne urządzenia, w tym te wymagane przez polskie służby - dowiedziała się TVN24.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia niszczenia przez Rosjan wraku Tu-154M, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem. Zawiadomienie w tej sprawie złożył w listopadzie pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej mec. Rafał Rogalski.

Paweł Piskorski nie jest już szefem Stronnictwa Demokratycznego. Sąd Okręgowy w Warszawie podjął wczoraj decyzję o wykreśleniu go z rejestru partii politycznych jako szefa SD i wpisaniu w to miejsce Krzysztofa Góralczyka. Góralczyk od ponad roku toczył z Piskorskim spór o przywództwo w partii. O wykreśleniu Piskorskiego z rejestru poinformował nas na Kontakt 24 internauta Leszek Przybylski.

Złodziei, którzy od kilku miesięcy kradli miedziane rynny z budynków sakralnych, zatrzymała we wtorek małopolska policja. Dwaj mężczyźni i kobieta podejrzani o kradzież usłyszeli 22 zarzuty. Działali na terenie województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.

Sprawcy najokrutniejszych zabójstw będą karani surowiej, a ochrona prawna funkcjonariuszy policji zostanie zwiększona. Takie zmiany wprowadza nowelizacja kodeksu karnego i ustawy o policji, którą podpisał dziś prezydent Bronisław Komorowski.

W Opolu-Bierkowicach doszło do groźnego wypadku. Na zakręcie samochód osobowy wypadł z jezdni i wylądował w lodowatej wodzie. Dwa tygodnie temu, w tym samym miejscu, doszło do identycznego wypadku. O zdarzeniu poinformował nas Reporter 24.

Fryzjerzy w Przemyślu dla każdego, kto skończył 50 lat, dają zniżki na swoje usługi. Trwałą można sobie zrobić nawet o 20 procent taniej, a sztuczną opaleniznę łapać za... 60 groszy.

W Toruniu odnaleziono unikatowy, kolorowy film, na którym została uwieczniona Warszawa przed zburzeniem, z 1938 roku. Mimo, że jakość nagrania jest słaba (obrazki są nieostre i dominują trzy kolory - czerwony, niebieski i zielony), to jednak odkrycie budzi ogromne emocje. Filmem już zainteresowało się Muzeum Historyczne i Filmoteka Narodowa.

- Prezes Kaczyński sam nie prowadzi. Uznał, że nie ma takich umiejętności i lepiej dla bezpieczeństwa wszystkich Polaków, żeby tego nie robił - stwierdził poseł PiS Adam Hofman, na konferencji poświęconej wzrostom cen paliwa. Posłowie PiS atakowali premiera Donalda Tuska za to, że nie wie ile Polacy wydają na benzynę i ropę.

Na trasie E77, między miejscowością Wsola a Radomiem doszło dzisiaj do groźnie wyglądającego wypadku. Zdjęcia z miejsca umieścił w swoim profilu Reporter 24 Piotr_Marcula.

- 50 tomów akt rosyjskiego śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej znajduje się już w Polsce - poinformował Rafał Sobczak z biura prasowego MSZ. Eksperci nie wykluczają, że wśród dokumentów może być lista białoruska zawierająca nazwiska prawie czterech tysięcy ofiar NKWD z wiosny 1940 r.

W kranach mieszkańców Gliwic znowu płynie woda. Pęknięta rura wciąż jednak jest naprawiana. Poranna awaria sieci wodociągowej na kilka godzin pozbawiła dostępu do wody setki osób.

Włamanie do Biura Poselskiego PiS przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Nieznani sprawcy wyłamali zamek w siedzibie posła Sławomira Woracha i ukradli jeden monitor. - Zniszczeń nie ma - informuje łódzka policja.

Prokuratura postawiła zarzuty kierownikowi budowy, na której zginęło czterech robotników. Mężczyźni pracowali na rusztowaniu wewnątrz wysokiego komina. W pewnym momencie stalowa konstrukcja i spora część budowli zawaliły się. Wszyscy robotnicy zginęli.

Rozpędzony samochód potrącił na przejściu dla pieszych kobietę - wypadek zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Kobiecie nic poważnego się nie stało.

Policja prosi o pomoc wszystkich mieszkańców Rzeszowa, którzy mogą pomóc ustaleniu tożsamości mężczyzny, którego ciało znaleziono na ulicy miasta. Na podstawie czaszki odtworzono prawdopodobny wygląd mężczyzny za życia.

W Sejmie nie ma większości do przegłosowania wniosków o powołanie komisji do zbadania okoliczności katastrofy smoleńskiej - powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Projekt uchwały w sprawie powołania komisji złożył w poniedziałek klub Polska Jest Najważniejsza. Wniosek o powołanie komisji śledczej w tej sprawie złożył też klub PiS.

Bateria Patriotów opuści Polskę pod osłoną ciemności. Pociąg z uzbrojeniem ruszy w piątek o godzinie trzeciej nad ranem. – Natomiast żołnierze wylecą w drogę powrotną samolotem z lotniska w Gdańsku – powiedział rzecznik baterii kpt. Janusz Szczypiór.

- Rostowski sprawia wrażenia człowieka zdeterminowanego, aby zlikwidować OFE - oświadczył Janusz Palikot w "Kropce nad i" TVN24. Były poseł wysnuwa swoją ocenę z krótkiej rozmowy z ministrem finansów na korytarzu w budynku TVN24. Na dzisiejszym posiedzeniu rząd zajmie się projektem zmiany ustawy o OFE.