- Jest wiele różnych matek. Są matki, które pakują dzieci w beczki lub wrzucają je do stawu. Ludziom przy zdrowych zmysłach nie mieści się to w głowie - komentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 sprawę skatowanego 4-letniego Daniela Dorota Zawadzka, psycholog rozwojowy. - To jest psychopatia - podkreślał Andrzej Komorowski, doradca rodzinny.

Dzieci, które wakacje spędzają w szpitalu, zasługują na specjalne atrakcje – tak właśnie sądzą byli komandosi z Lublińca, którzy odwiedzili młodych pacjentów ze szpitala nr 5 w Katowicach. Do założenia wojskowych strojów najmłodszych nie trzeba było namawiać.

Kościół chce ograniczenia sprzedaży alkoholu i podniesienia akcyzy. - Utrudnienie dostępności alkoholu doprowadzi do ponownego powstania instytucji meliny, babć sprzedających alkohol nieznanego pochodzenia - przestrzegał w TVN24 Andrzej Szumowski, prezes Stowarzyszenia Polska Wódka. Krzysztof Brzózka, dyrektor PARPA-y ripostował: nikomu o zdrowych zmysłach nie chodzi o prohibicję.

- Gowin dał więcej pieniędzy na samorządy, większe ulgi na dzieci, bony wychowawcze i rodzinne. Ja to policzyłem i to jest jakieś głupie 60 mld zł. Jednocześnie trzeba obniżać podatki i to jest program na lata 2013-2015, czyli na najbliższe dwa lata - pełna katastrofa - oceniał w "Faktach po Faktach" w TVN24 senator Marek Borowski. Uznanie dla "odwagi" Gowina wyraził Marek Jurek z Prawicy RP.

Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła na posiedzeniu 1 sierpnia br. zarząd komisaryczny w SKOK-u Wspólnota w Gdańsku - poinformowała KNF na swojej stronie internetowej. Decyzja weszła w życie w piątek, kiedy doręczono ją zarządowi Kasy. W tym dniu członkowie zarządu zostali odwołani z mocy prawa.

Trzy zastępy strażaków były potrzebne do wyciągnięcia ... wielbłąda "Wasyla" z grząskiego rowu. Miejsce akcji to jednak nie pustynia, a nasze opolskie Kobylice. Po 45 minutach wielbłąda udało się uratować. "Często wyciągamy zwierzęta ze studzienek, rowów, ale wielbłąda jeszcze nie widziałem" - powiedział rzecznik opolskich strażaków.

Byłbym powściągliwy w rzucaniu oskarżeń, szczególnie pod adresem prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta - powiedział w piątek premier Donald Tusk, pytany o ewentualne konsekwencje personalne po wyroku ws. zabójstwa generała Marka Papały. Zaapelował, by krytyka wyroku nie zamieniła się w "polityczne szczucie i szukanie winnego". Zapowiedział też reformę prokuratury.

Jarosław Gowin sprawia wrażenie osoby, która myśli o własnej partii politycznej - powiedział Donald Tusk, odnosząc sie do gry internetowej na stronie Gowina. I podkreślił: - Każdy, kto chce Platformę rozbić, czy rozłamać powinien być nazwany po imieniu i uważam, że dzisiaj mamy z taką sytuacją do czynienia - ocenił premier.

Gen. Wojciech Jaruzelski jest w szpitalu - poinformował w piątek płk Grzegorz Kade, rzecznik prasowy Centralnego Szpitala Klinicznego MON. - Powodem hospitalizacji było zakażenie układu moczowego z towarzyszącą gorączką oraz osłabieniem. Aktualnie stan chorego jest stabilny, zadowalający - poinformował rzecznik. Ujawnił, że gen. Jaruzelski został przyjęty do placówki w czwartek.

- To jest taka dosyć cyniczna gra na emocjach i historycznych wypowiedziach - ocenił nowy projekt internetowy Jarosława Gowina partyjny kolega Andrzej Biernat. W ostrzejszym tonie wypowiedziała się Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), określając działania b. ministra sprawiedliwości mianem "bezczelności", a grę "obrzydliwością". Bez emocji o działalności b. ministra sprawiedliwości mówi Adam Hofman (PiS), który twierdzi, że zabiegi Gowina "są ciekawe, ale niczego nie wnoszą".

Policjanci z Myszkowa oraz z Komisariatu Policji w Koziegłowach (woj. śląskie) zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Na poddaszu prywatnej posesji zabezpieczono 945 krzewów rośliny o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych.