Barack Obama poinformował, że chciałby przyjechać do Warszawy wraz z córkami na otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich w 2013 r. Taką informację przekazała po rozmowie z prezydentem USA prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Po godzinie 20. w Sali Kolumnowej rozpoczął się uroczysty "dinner" z udziałem prezydentów Europy Środkowej oraz gościa honorowego - Baracka Obamy. Menu obejmuje m.in. tatara z pstrąga i pieczoną pierś perliczki.

Właściciel sieci handlowej "Biedronka" i główny sponsor polskiej reprezentacji w piłce nożnej, firma Jeronimo Martin będzie finansować działania Lecha Wałęsy - wynika z pisma sporządzonego po spotkaniu przedstawicieli "Biedronki" z byłym prezydentem. Sieć Biedronka była szeroko krytykowana za mające tam mieć miejsce przypadki łamania praw pracowniczych.

Na warszawskim szczycie przywódców Europy Środkowej nie pojawił się prezydent Serbii Boris Tadić. Ma to związek z zaproszeniem na to spotkanie prezydent Kosowa Atifete Jahjagi. Na konferencji padło pytanie, dlaczego Polska "postawiła" na Kosowo, a "odepchnęła" Serbię. - Były dwa zaproszenia, ktoś skorzystał, ktoś nie skorzystał - odpowiedział Komorowski. Prezydent mówił też na konferencji prasowej, że powinniśmy wspierać unijne i NATO-wskie aspiracje państw położonych na wschodzie i w rejonie b. Jugosławii.

Przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu protestuje grupa około 30 osób - informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Przynieśli ze sobą transparenty i krzyczą m.in. "Barack oddawaj Nobla!", "Barack do baraku!".

- Będę uczestniczyć w jutrzejszym spotkaniu z Barackiem Obamą. Ale nie będę z nim rozmawiać w cztery oczy - powiedziała w rozmowie z TVN24 Marta Kaczyńska, która jest w drodze do Warszawy. Prezydent USA ma się spotkać się z częścią rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej w sobotę około godziny 15 w warszawskiej Katedrze Polowej WP.

Minister rolnictwa Marek Sawicki uspokaja, że w Polsce nie ma możliwości zatruć pokarmowych takich jak w Niemczech. - Nasze warzywa są dokładnie badane - zapewnia minister. W ciągu tygodnia w Niemczech zgłoszono w sumie 800 potwierdzonych przypadków zatruć u osób, które spożyły ogórki pochodzące z Hiszpanii.

Premier Donald Tusk w rozmowach z Barackiem Obamą, powinien poruszyć temat tajnych więzień CIA w Polsce - uważają organizacje broniące praw człowieka. Fundacja Helsińska i dwie międzynarodowe organizacje Interight i Reprieve apelują w tej sprawie do premiera.

- Jesteśmy po pierwszym ważnym punkcie szczytu, gdzie każdy mógł wypowiedzieć się o drodze do demokracji i budowania wolnego rynku - powiedział na krótkiej konferencji prasowej Prezydent Bronisław Komorowski. Zapowiedział, że za kilka godzin uczestników szczytu Europy Środkowej czeka spotkanie z gościem honorowym w czasie roboczego "dinneru". Chodzi oczywiście o prezydenta Baracka Obamę, który w Polsce ma wylądować około 18.

Deszcz i porywisty deszcz - takie powitanie może zgotować prezydentowi Obamie aura w Warszawie. Po południu do stolicy dotarł niż o imieniu Victor, który dziś i jutro może powodować silne załamanie pogody. Od internautów i Reporterów 24 otrzymujemy zdjęcia burzowych chmur nad Warszawą.

- Jestem otwarta na wszystko, ale decyzja jest w parlamencie litewskim - tak prezydent Litwy Dalia Grybauskaite skomentowała problem polskiej mniejszości w jej kraju. Problemy związane z pisownią polskich nazwisk i szkolnictwa w znaczący sposób ochłodziły stosunki między obu państwami.

Najbliższy weekend to szansa na poznanie tajemnic Pałacu Arcybiskupów w Warszawie i rozwiązanie zagadki uwięzienia Prymasa Wyszyńskiego. Na zwiedzanie i grę miejską zaprasza Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, w ramach obchodów 30. rocznicy śmierci kardynała.

Po trwającym pięć miesięcy śledztwie Centralne Biuro Śledcze rozbiło gang narkotykowy. W związku ze sprawą aresztowano 14 osób. Policjanci przejęli też 16 kg narkotyków o wartości ponad pół miliona złotych.

Rodziny 12 polskich żołnierzy poległych podczas misji w Iraku i Afganistanie, domagają się odszkodowań i zadośćuczynienia od MON za śmierć swoich bliskich. W piątek reprezentujący rodziny prawnik przesłał do ministerstwa obrony łącznie 24 wezwania do zapłaty.

Kilka godzin przed przylotem do Polski Baracka Obamy Solidarni 2010 już na niego czekają. Noszą namiot do którego przymocowane są banery z napisami w języku polskim i angielskim po Krakowskim Przedmieściu. Chcą mieć pewność, że prezydent USA go dostrzeże. - Niech Obama zobaczy, że w Polsce jest jako taka demokracja. Demokracja jest pod naszym namiotem - mówi przedstawiciel Solidarnych 2010.

31-letnia Polka mieszkająca w Niemczech, która trafiła do szpitala w Szczecinie z zatruciem bakterią EHEC pochodzącą ze skażonych ogórków, ma niewydolność nerek. Kobieta twierdzi, że nie jadła ostatnio zagrożonych warzyw. Lekarze tłumaczą jednak, że mogła się ona zarazić od innego, chorego człowieka, który zjadł skażone ogórki. Tymczasem w Niemczech cały czas rośnie liczba zatruć pokarmowych, wywołanych bakterią.

- W tym względzie zgadzam się z PO, to jest ważne spotkanie. Ale musi być przyczynkiem do dalszych działań - powiedział w piątek w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o jutrzejsze spotkanie z prezydentem Obamą. Jego zdaniem powinniśmy szukać w stosunkach polsko-amerykańskich takich spraw, w których mamy wspólny interes.

Do tej pory straż miejska odholowała 130 samochodów zaparkowanych na niedozwolonych miejscach, gdzie parkowanie jest czasowo zabronione ze względu na wizytę prezydenta USA - poinformowała w rozmowie z tvn24.pl rzeczniczka stołecznej straży miejskiej Monika Niżniak. Kierowcy skarżyli się, że miejskie służby nie ostrzegły w porę o zakazie parkowania - pisze z kolei dzisiejszy dziennik "Metro".