Meksykański żaglowiec Cuauhtemoc opuścił w czwartek przed południem gdyński port. Ta jedna z najbardziej rozpoznawalnych jednostek na świecie spędziła w Gdyni pięć dni. W tym czasie „Spadającego orła” zwiedziło blisko 19 tys. ludzi.

Mężczyzna, który szantażował znanego aktora Cezarego Pazurę, usłyszał zarzuty - poinformowała prokuratura. 33-letni Tomasz J. miał grozić aktorowi ujawnieniem kompromitujących go materiałów.

Co roku, między 12 a 18 sierpnia w Tatrach trwa szczyt ruchu turystycznego. W tym roku, w ciągu tego jednego tygodnia góry odwiedziło ponad 200 tysięcy ludzi. - To rekordowa liczba – poinformował w czwartek Szymon Ziobrowski z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Sun&Fun Holidays to kolejne biuro podróży, które zdecydowało się zawiesić wakacje w Egipcie. Nie będzie tam wysyłać swoich klientów do 28 sierpnia - dowiedziała się TVN CNBC. Wcześniej o wstrzymaniu lotów do egipskich kurortów zdecydowały: TUI, Wezyr Holidays, Neckermann, Itaka, Rainbow Tours i Exim Tours. Aktualnie w Egipcie przybywa ok. 11,5 tys. Polaków - wynika z danych Polskiej Izby Turystyki.

Nawet dwa lata więzienia może grozić 29-latkowi z Zabrza, który w środę rano na cmentarzu przy ulicy Wolności w Zabrzu, jadąc kosiarką spowodował kolizję ze skuterem. Wszystko podczas wykonywania prac porządkowych na terenie nekropolii. Mężczyzna był pijany.

MSZ odradza Polakom wyjazdy do Egiptu - powiedział w studiu TVN24 rzecznik MSZ, Marcin Bosacki. Zdaniem Bosackiego, sytuacja w Egipcie nie poprawi się w najbliższym czasie, a ostatnie wydarzenia - takie jak np. zabójstwo 27 egipskich policjantów - wskazują, że może się pogorszyć.

- Myślę, że frekwencja przekroczy te 48 proc., które były w wyborach kandydata na prezydenta w PO, i że przekroczy 50 proc. O szczegółach będziemy mówili jutro - powiedziała we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 posłanka PO i przewodnicząca komisji liczącej głosy Krystyna Skowrońska. Głosowanie w wyborach szefa PO zakończyło się w poniedziałek.

Blisko 30 osób zostało w nocy ze środy na czwartek ewakuowanych z dwóch kamienic w Katowicach w związku z pogróżkami 33-letniego awanturnika, który chciał zdetonować butlę z gazem. Po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany, a lokatorzy wrócili do mieszkań.

O tydzień dłużej niż planowano potrwa remont tunelu pod placem Dominikańskim we Wrocławiu. Choć z początkiem roku szkolnego jedno z największych skrzyżowań nie będzie w pełni przejezdne, urzędnicy zapewniają, że prace nie utrudnią jazdy kierowcom.