W tym roku Dolny Śląsk będzie miał 30 mln zł mniej na ochronę środowiska, niż w poprzednich latach. - To efekt deregulacji. Przedsiębiorcy zapłacą nam za korzystanie ze środowiska tylko raz, a nie - jak dotąd - dwa razy w roku - informują urzędnicy. Ale zapewniają: - Nie wstrzymamy finansowania żadnej z inwestycji.

- Wydaje mi się, że jak na razie głosowanie przebiega - odpukać - odpowiedzialnie i w sposób bardzo spokojny - mówił o wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna. Zdaniem polityka, nie dochodzi do większych zakłóceń. - Więc sprawy nie ma - podsumował.

Zarzuty ataku na dziennikarza oraz zakłócenia imprezy masowej usłyszał mężczyzna, który w piątek, podczas 19. Przystanku Woodstock uderzył Grzegorza Miecugowa - podała w poniedziałek policja.

Jeszcze w tym tygodniu prezydent skieruje do marszałek Sejmu inicjatywę ws. ścieżek rowerowych. Bronisław Komorowski chce stworzenia dróg dla rowerów na wszystkich wałach przeciwpowodziowych w Polsce - to prawie 10 tys. kilometrów. Obecnie jazda po nich jest zakazana.

Mężczyzna, który w niedzielę w Szczecinie wjechał w czteroosobową rodzinę nie został zatrzymany, ale będzie przesłuchiwany. Jest już znany policji, może mu grozić kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Podczas wypadku dwójkę dzieci osłonił ciałem ojciec. Mężczyzna stracił nogę.

Prokuratura postawi zarzuty 17-letniej matce, która kilka dni temu opuściła placówkę opiekuńczo-wychowawczą, zabierając ze sobą swoją 2,5 miesięczną córkę. Kobieta została odnaleziona razem z 52-latkiem na Mazurach. Miała powiedzieć policji, że nie zgodziła się na wyjazd i została uprowadzona. Mężczyzna usłyszał już zarzut uprowadzenia dziecka wbrew woli dyrektora placówki.