Prokuratura Rejonowa w Płocku wszczęła śledztwo w sprawie sobotniej kolizji drogowej z udziałem zastępcy komendanta policji w tym mieście, który miał prowadzić swój samochód w stanie nietrzeźwym. Funkcjonariusz został odwołany ze stanowiska. Wyniki badań krwi nie są jeszcze znane. Informację o kolizji dostaliśmy jako pierwsi na Kontakt 24 od anonimowego widza.

Nie mam pewności, czy doszło do kłótni na lotnisku między gen. Andrzejem Błasikiem, a pilotem kpt. Arkadiuszem Protasiukiem - oświadczył szef polskiej komisji badającej katastrofę smoleńską Jerzy Miller. A prokurator generalny Andrzej Seremet poinformował, że prokuratura wojskowa bada nagrania z kamer przemysłowych na Okęciu.

Służby techniczne z 36. specpułku dostały już naprawioną część z samolotu TU-154 M o nr bocznym 102 - dowiedziała się TVN24. Naprawiony w USA wyświetlacz systemu TAWS jest montowany w maszynie. Po sprawdzeniu jego działania na ziemi zostanie wykonany lot techniczny, a następnie samolot będzie gotowy do prac komisji Millera, która chce na nim wykonać eksperyment.

Do prokuratury w Słubicach zgłosił się mężczyzna, który przyznał się do popełnienia w 1990 roku zabójstwa. Jak zeznał, zabił wówczas swojego znajomego, który nie chciał mu oddać pieniędzy. 56-latek został aresztowany przez sąd i usłyszał zarzut zabójstwa.

Policja poszukuje oszusta, który podał się za chińskiego kontrahenta firmy z Bielska-Białej i wyłudził od niej 200 tysięcy złotych. Mężczyzna przejął korespondencję firmy i udając wspólnika, podał numer konta, na który wpłynęły pieniądze za towar. Wszystkie procedury, transakcje i przelewy odbyły się przez internet.

Biegły zbada, co było przyczyną śmierci aligatora znalezionego w lesie niedaleko miejscowości Rychnowo. Dziś olsztyńscy policjanci mają zawieźć gada na sekcję zwłok.

Ponad stu polskich intelektualistów, dziennikarzy i działaczy społecznych podpisało się pod listem do marszałków Sejmu i Senatu ws. katastrofy smoleńskiej. Proszą rządzących o umiar i rzeczowość w publicznej debacie, a także o szacunek dla odmiennych poglądów.

Prokuratorzy przesłuchali świadków w domu Krzysztofa Olewnika - ustalił portal tvn24.pl. Są wśród nich osoby, które uczestniczyły w przyjęciu organizowanym przez biznesmena, po którym go porwano.

Dwoje dzieci nie żyje, a czworo wraz z ojcem leży w szpitalu. W niedzielę około godziny 22 w Błoniu (woj. mazowieckie) zapalił się dom jednorodzinny. Zanim przyjechała straż pożarna i pogotowie, doszło do śmiertelnego zatrucia dymem.

Do Gdyni przypłynął największy kontenerowiec w historii portu. W statku o wymiarach 275 metrów długości i 40 metrów szerokości zmieściłby Pałac Kultury i Nauki, o ile oczywiście ułożono by go poziomo. Na olbrzymi statek czekał w porcie Reporter 24.

Dziesięć lat temu blokował mównicę sejmową i skakał po korytarzach przy Wiejskiej. Od tego czasu zmieniali się prezydenci, rządy i posłowie. Czy zmienił się sam Gabriel Janowski? Gdzie jest dzisiaj i czym się zajmuje - sprawdzał Tomasz Sianecki w programie "Ciąg Dalszy Nastąpił", tym razem poświęconym bohaterom i wydarzeniom roku 2001.

Pierwsze sprawy o ugodę między rodzinami ofiar katastrofy wojskowej CASY z Mirosławca w 2008 r., a Ministerstwem Obrony Narodowej rozpatrzy dziś Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście. Pierwsze porozumienie już zawarto, może dojść do kolejnych. Jeśli nie - będzie proces o zadośćuczynienia.

Samochód na drzewie z pijanym pasażerem w środku - na taki widok natknęli się łódzcy policjanci, którzy przyjechali na miejsce zgłoszonego wypadku. We wnętrzu auta nie było kierowcy, który zdążył zbiec przed przyjazdem radiowozu. Zdjęcia samochodu dostaliśmy na Kontakt 24.

Hakerzy zaatakowali w niedzielę stronę internetową Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Pojawiły się na niej dwa wulgarne i obraźliwe fotomontaże odnoszące się do wizerunku papieża Jana Pawła II. Treści te zostały już usunięte ze strony.

"Kładąc się" na jezdni, staranował dwa samochody osobowe. We Wroczkowie (woj. małopolskie) doszło do wypadku, w którym samochód ciężarowy wjechał w dwa auta. Ranne zostały cztery osoby. Zdjęcia z miejsca zdarzenia dostaliśmy na Kontakt 24.

- Polska jest krajem filosemickim. Przez pokolenia przyjmowała Żydów, podczas gdy inne kraje ich wypędzały. Izrael może liczyć na przyjaźń i solidarność z naszej strony - powiedział minister Radosław Sikorski w wywiadzie dla izraelskiego dziennika "Haarec".

"Od Was dla Was" - z tym hasłem przewodnim już od trzech lat redakcja Kontaktu 24 razem z Wami dostarcza ważnych informacji z Polski i świata. To również dzięki sygnałom internautów i widzów podejmujemy interwencje w programie "Prosto z Polski". Nad informacjami, których nam dostarczacie, pracuje cały sztab dziennikarzy, redaktorów i wydawców.

Po dziesięciu latach niewidzenia 102-letnia Władysława Augustyn odzyskała wzrok. Udany zabieg usunięcia zaćmy przeprowadziła w sobotę klinika "Oko-Test" z Nowego Targu. Możemy mówić o sukcesie, ponieważ tego typu zabiegi przeprowadzane u osób starszych wciąż są rzadkością. - Teraz chcę zobaczyć Kraków i odwiedzić rodzinę - powiedziała wyraźnie zadowolona 102-latka po niedzielnej kontroli lekarskiej.