Jagna Marczułajstis, kandydatka PO w zbliżających się wyborach parlamentarnych może występować w "Tańcu z Gwiazdami", jej udział w programie TVN nie jest naruszeniem prawa - twierdzi Państwowa Komisja Wyborcza, którą o opinię w tej sprawie poprosiło radio TOK FM. Przeciwni obecności sportsmenki w show byli: radny PiS Włodzimierz Pietrus i Grzegorz Gondek z SLD

"Polsko - do boju o czystą energię" – takie hasło grupa ekologów z organizacji Greenpeace planowała zawiesić podczas meczu Polska – Niemcy na stadionie PGE Arena w Gdańsku. To miał być głos ekologów w trwającej właśnie kampanii wyborczej - tłumaczą przedstawiciele Greenpeace. Głos, który ostatecznie nie został usłyszany, bo członkowie organizacji, którzy wdrapali się pomost serwisowy, zostali wcześniej zatrzymani przez policję. Teraz grozi im kara co najmniej 2000 złotych. Film z nieudanej akcji ekologów przesłał nam @Maciek.

Wystarczy dowód osobisty lub paszport, by policjant mógł sprawdzić dane kierowcy podczas kontroli. Szef MSWiA - Jerzy Miller - zapowiedział, że po wyborach parlamentarnych zostanie przedstawiony projekt znoszący obowiązek posiadania praw jazdy i dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Ustawa miała ułatwić życie rodzicom, zmieniając stałą opłatę na bardziej elastyczną. To w wielu sytuacjach stało się pretekstem do podwyższania opłat przez samorządy. Mogę obiecać, że ja sprawy nie odpuszczę i jeszcze w tym roku ta kwestia musi znaleźć swoje rozwiązanie - powiedział premier Donald Tusk na specjalnej konferencji po konsultacjach ws. ustawy regulującej opłaty za przedszkola. I przeprosił wszystkich rodziców za zamieszanie.

- Już mówiłem, że my nie będziemy prowadzili kampanii wyborczej w sądach - tak Jarosław Kaczyński skomentował czwartkowy wyrok, w którym PiS przegrał z PSL. W podobnym tonie wypowiedział się poseł PiS Mariusz Kamiński. - Nie pozwolimy, żeby na sali sądowej toczył się główny spór o najważniejsze dla Polski sprawy - zaznaczył poseł.

"Idiota za kierownicą" - w tak ostrych słowach skomentował swój film kierowca samochodu osobowego, który podróżował we wtorek jedną z małopolskich dróg. Tylko dzięki własnemu refleksowi @Tomasz uniknął wypadku, do którego o mało nie doprowadził kierowca nadjeżdżającego z przeciwka Peugeota. Całą sytuację @Tomaszowi udało się nagrać dzięki zainstalowanej w samochodzie kamerze.

Na kary 15 lat więzienia bielski sąd okręgowy skazał 23-letniego Pawła J. i 19-letniego Michała H. Młodzi mężczyźni odpowiadali za porwanie i doprowadzenie do śmierci taksówkarza ze Skoczowa (Śląskie). Sąd podczas uzasadnienia wyroku określił sprawców mianem "zdemoralizowanych do szpiku kości".

Szef PJN Paweł Kowal zapowiedział, że skieruje do Rzecznika Praw Obywatelskich skargę w związku z przypadkami nacisków na kandydatów jego partii i prób uniemożliwienia im startu w wyborach do parlamentu. Według niego, nacisków dopuszczały się w różnym stopniu obie duże partie, czyli PO i PiS, nie chciał jednak ujawnić żadnych szczegółów, by "nie robić sensacji". Jednak kilka godzin później Paweł Poncyljusz zdradził, że to m.in. prezydent Elbląga miał naciskać na jedną z kandydatek PJN.

Jarosław Kaczyński przegrał kolejny wyborczy proces. Sąd uznał, że PiS kłamał mówiąc, że część posłów PSL opowiedziała się w głosowaniu za legalizacją miękkich narkotyków. Lider PiS będzie musiał teraz przeprosić ludowców i sprostować swoją wypowiedź.

W związku z katastrofą lotniczą w Rosji, w której zginęli m.in. zawodnicy drużyny hokejowej Lokomotiw Jarosław, prezydent Bronisław Komorowski przesłał depeszę kondolencyjną do prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, a premier Donald Tusk do szefa rosyjskiego rządu - Władimira Putina.

Premier Donald Tusk nie poleciał do Wrocławia na posiedzenie prezydium Grupy Europejskiej Partii Ludowej, by zająć się sprawą przedszkoli. W KPRM spotkał z minister edukacji Katarzyną Hall i prezesem Rządowego Centrum Legislacji Maciejem Berkiem. Następnie Tusk rozpoczął rozmowy z samorządowcami.

Nie 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu, ale 20 godzin prac społecznych - taką karę orzekł sąd apelacyjny dla 19-latka, który w czerwcu namalował na ścianie swojej szkoły w Lipnie kilka haseł - między innymi "Je**ć rząd". Sąd uznał, że to "obraza organu konstytucyjnego RP". - Ten wyrok jest sprawiedliwszy. Ale ja dałbym uniewinnienie - mówi skazany.

Ciała kobiety i mężczyzny znaleziono w czwartek w lombardzie w centrum Zabrza. Ofiary mają rany postrzałowe. Za najbardziej prawdopodobną przyczynę tragedii policja uznaje nieporozumienia na tle rodzinnym.

Jacek Rostowski za pośrednictwem mediów odpowiada Zycie Gilowskiej na propozycję debaty akademickiej: To nie jest moment na debaty akademickie; Polacy mają prawo do debaty politycznej, w której przedstawiciele partii politycznych przedstawią swoje analizy - oświadczył.

40-letni mężczyzna ze Skarżyska-Kamiennej podczas imprezy wyrzucił z balkonu królika. Chwilę później zszedł na podwórko z saperką, chcąc zakopać zwierzę. Nie zdążył - dwóch świadków obezwładniło go i przekazało policji. O sprawie napisało "Echo Dnia".

Bronisław Komorowski popisał dwie nowe ustawy, które mają uczynić wypoczynek nad wodą i w górach bezpieczniejszym. Nie będzie można między innymi prowadzić jachtu czy roweru wodnego pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Podobny przepis objął narciarzy i snowboardzistów.

38-letni ratownik medyczny z Rzeszowa Jacek Ch. oskarżony o otrucie żony lekiem usypiającym stanął w czwartek przed rzeszowskim sądem okręgowym. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Kabaretowe przedsięwzięcie - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński nazwał pozew wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego przeciw niemu. Rzecznik partii Adam Hofman zapowiedział, że przedstawiciel PiS nie pojawi się w czwartek w sądzie, który o godzinie 13 rozpatrzy pozew ludowców.

Udała się skomplikowana operacja Jarosława Wałęsy. Lekarze składali ciężko rannemu politykowi między innymi połamane kości udowe. Tymczasem prokuratura porządkuje i opracowuje dowody zebrane na miejscu wypadku syna byłego prezydenta. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, nie wybrano jeszcze biegłego, który ustali dokładny przebieg zdarzenia.

Bronisław Komorowski jest zdania, że po katastrofie CASY minister obrony narodowej Bogdan Klich powinien odwołać ze stanowiska ówczesnego dowódcę sił powietrznych, gen. Andrzeja Błasika. - Wtedy minister obrony byłby w o wiele lepszej sytuacji, jasnej - mówił prezydent w radiu TOK FM.